مجله اینترنتی دیپروتد

ریشه های عمیق اجتماعی و اقتصادی

افزایش بهره‌وری در کشور در گرو توسعه اینترنت اشیا

افزایش بهره‌وری در کشور در گرو توسعه اینترنت اشیا ضرورتی که در دستورکار وزارت ارتباطات قرار دارد؛ افزایش بهره‌وری در کشور در گرو توسعه «اینترنت اشیا»
این روزها واژه IOT یا «اینترنت اشیا» را زیاد می شنویم و از این پس بیشتر نیز خواهیم شنید، اما شاید خیلی ها معنا و یا کاربردهای آن را ندانند؛ یقینا اگر کاربردهای آن بر همگان معلوم شود شاید بیش از پیش به ضرورت شتاب در توسعه و پیاده سازی آن پی ببرند. پیاده سازی و توسعه اینترنت اشیا یکی از برنامه های راهبردی وزارت ارتباطات است که طرح های کلانی را در این زمینه در دستور کار دارد و البته تحقق آن یقینا نیازمند فعال شدن تمام بازیگران این عرصه از جمله اپراتورها، بخش خصوصی، بخش های تولیدی، صنایع و محققین است.


کالاها توسط ربات به دست مشتریان

کالاها توسط ربات به دست مشتریان وقتی آمازون کالاها را توسط ربات به دست مشتریان می‌رساند.شرکت آمازون از امروز در واشنگتن به آزمایش رباتی پرداخت که کالاهای خریداری شده توسط مشتریان را به دستشان می‌رساند.چند وقتی است که شرکت آمازون روی ربات‌هایی کار می‌کند که به تحویل کالاهای خریداری شده به مشتریان می‌پردازند.در این راستا "آمازون" امروز به آزمایش این ربات‌ها پرداخت و آن‌ها را به خیابان‌های واشنگتن وارد کرد.


دسته بندی: دورنما
تاریخ: 08 بهمن 1397 نظرات: 0

تخمین زدن میزان برخورد سیارک ها با زمین توسط دانشمند ایرانی


آمار سیارکهایی که به زمین خوردند؛ دانشمند ایرانی میزان برخورد سیارک ها با زمین را تخمین زد
تحقیقات یک محقق ایرانی نشان می دهد طی ۲۹۰ میلیون سال گذشته تعداد سیارک های بزرگی که به زمین برخورد کرده اند، نسبت به ۷۰۰ سال قبل از آن ۲ برابر بیشتر شده است.
 تحقیقات «سارا مزروعی» یک محقق ایرانی در دانشگاه تورنتو نشان می دهد، طی ۲۹۰ میلیون سال گذشته، تعداد سیارک هایی که به زمین برخورد می کنند، نسبت به ۷۰۰ میلیون سال قبل از آن، ۲ برابر بیشتر شده است.


دسته بندی: دورنما
تاریخ: 04 بهمن 1397 نظرات: 0

معیارهای اساسی اعطای تسهیلات چیست؟

facilities money  اعطای تسهیلات بانکی و پولی در نظام اعتباری مبتنی بر قانون عملیات بانکی بدون ربا،چون منابع بانک عمدتاً متعلق به سپرده گذاران بوده و بانک به عنوان وکیل و امین مردم منابع مذکور را در اختیار متقاضیان اعتباری قرار می دهد،لذا به منظور رعایت حق و عدل اسلامی،شایسته است ارکان اعتباری بانک در استفاده هرچه اصولی تر از منابع و کاستن خطرات عدم وصول مطالبات کوشا باشند و به همین منظور،در وحله اول بایستی ضوابط ومعیارهای کلی در انتخاب مشتریان اعتباری را مدنظر قراردهندمعیارهای اعتباری به اشکال مختلف قابل تعریف می باشند،لیکن تمامی آنها دارای هدف مشترکی هستند و آن رسیدن به این اطمینان است که آیا تسهیلات داده شده برای نیاز خواسته شده مشتری مصرف گردیده و با سودهی مورد نظر به موقع قابل بازگشت خواهد بود یا خیر؟   


ارزش‌گذاری استارتاپ

Startup Valuation Methods ارزش‌گذاری استارتاپ نه‌تنها برای سرمایه‌گذاران اهمیت بسیاری دارد؛ بلکه بازتاب واقع‌بینانه‌ای از مجموعه‌ی تلاش‌های هر کارآفرین را به خودِ او ارائه می‌کند.کسب‌وکارها هرگز به‌سادگی و طبق فرمولی معین ارزش‌گذاری نمی‌شوند. وقتی از استارتاپ‌هایی صحبت می‌کنیم که هنوز به سودآوری نرسیده‌اند یا درآمدزایی کمی دارند و درهرصورت، با آینده‌ی نامعلومی مواجه‌اند، بحث ارزش‌گذاری سخت‌تر هم می‌شود. معمولا ارزش شرکت‌های بالغ که درآمد تثبیت‌شده‌ای دارند، براساس عواملی نظیر نرخ سود، مالیات، نرخ تنزیل و استهلاک تعیین می‌شود. بااین‌حال، طبیعتا در کسب‌وکارهای تازه‌تأسیس، نمی‌توان به چنین پارامترهایی مراجعه کرد.اگر استارتاپ یا کسب‌وکار کوچکی را اداره می‌کنید و به‌دنبال جذب سرمایه‌گذار هستید یا برعکس، سرمایه‌گذاری هستید که می‌خواهید پول خود را روی استارتاپی سرمایه‌گذاری کنید، بهتر است با روش‌های رایج ارزش‌گذاری آشنا شوید. درعین‌حال، توصیه می‌کنیم هرگز خودتان را به یک رویکرد محدود نکنید؛ زیرا هیچ‌یک از روش‌های ارزش‌گذاری به‌تنهایی تمامی عوامل واقعی تأثیرگذار را پوشش نمی‌دهند.


دسته بندی: دورنما
تاریخ: 06 دی 1397 نظرات: 0