مجله اینترنتی دیپروتد

مجله اینترنتی دیپروتد

ریشه های عمیق اجتماعی و اقتصادی

یکشنبه، 2 اردیبهشت 1397


۴ دلیل اصلی شکست استارتاپ ها از نظر ۱۴ شتاب‌دهنده بین‌المللی

۴ دلیل اصلی شکست استارتاپ ها از نظر ۱۴ شتاب‌دهنده بین‌المللی تنها معمای شکست استارتاپ ها این است که بنیان‌گذاران اشتباهات مشابه را تکرار می‌کنند. این مطلب حاصل نتیجه مطالعات و نظرسنجی‌های ۱۴ شتاب دهنده بین‌المللی است که دلایل مختلف شکست استارتاپ ها را بررسی کرده‌اند. این جدیدترین تحقیق در زمینه بررسی دلایل سقوط یا موفقیت شرکت‌های نوپا است و تیم‌های بررسی شده از سراسر جهان هستند. نکته جالب توجه در این بررسی اشتراک دلایل شکست استارتاپ ها است.آزمایش ناکافی، یکی از اصلی‌ترین دلایل شکست استارتاپ است. این عامل با اصطلاح‌های دیگری مانند شروع نکردن کار، نداشتن شناخت نسبت به چگونگی دسترسی به بازار و عدم شناخت نسبت به موانع ورود تعریف شده است.تولید محصولی که مشتریان به دلیل عدم نیاز، تمایلی به پرداخت پول برای آن را ندارند نشان دهنده آزمایش ناکافی محصول یا خدمت است. در واقع پیدا نکردن محصول مناسب بازار، دلیل اصلی شکست استارتاپ است.علت اصلی شکست استارتاپ این است استارتاپ‌ها محصولی را ارائه می‌دهند که هیچ‌کس نمی‌خواهد. این دلیل اصلی ۵۰ درصد شکست استارتاپ ها است. این عدم موفقیت‌ها با بررسی بازار و مشتریان هدف کاهش می‌یابد. بهتر است قبل از تولید هر چیزی با ۵۰ درصد مشتریان واقعی خود صحبت کنید تا نیازهای آن‌ها را بسنجید.


دسته بندی: دورنما
تاریخ: 02 اردیبهشت 1397 نظرات: 0

ده درس که می‌توانیم از حزب نازی بیاموزیم!

ده درس که می‌توانیم از حزب نازی بیاموزیم! هنوز اعتقاد دارم که فجایع آن سال‌ها، نباید فراموش شود و لازم است بسیار به یاد آورده‌شوند تا از تکرار احتمالی آن روزهای تلخ، جلوگیری شود. در نوشته‌ی امروز، از زاویه‌ای متفاوت به دیکتاتور می‌نگرم. دهه‌های بسیار از سقوط حزب نازی گذشته، اما حقیقت آن است که کُنش و منش هیتلر و پیروانش، هنوز برای علاقمندان به مطالعات تاریخی بسیار جذاب است. مطالعات جامعی درباره‌ی تفکرات، اهداف و شخصیت او صورت گرفته، اما این حقیقت که سخن گفتن درباره‌ی او هنوز مناقشات فراوانی را به همراه دارد، نشان می‌دهد همچنان تا شناخت هیتلر راهی طولانی در پیش است. با گذشت سال‌ها، هنوز جنایات نازی‌ها می‌تواند تاریخ‌نگاران را متعجب سازد و وجهه‌هایی جدید از حقایق آن روزگار را نمایان کند. با آن که آن جنایات مهیب، زشت یا بی‌معنی به نظر می‌آیند، در دلِ خود درس هایی دارند. چه در زمان شکست حزب نازی، چه در روزهای کامیابی شوم آن‌ها.۱- اگر می‌خواهید تلاش کنید تا بر جهان غلبه نمایید، به این تفکر متعهد باشید!این تفکر درباره‌ی هیتلر بسیار مرسوم است که او را همچون فرمانروایی تصویر نمایند که به اراده‌ی یک فرد تنها بسیار باورمند است و از هر روشی برای رسیدن به هدف استفاده می‌کند. اما حقیقت آن است است که در مقاطع حساس دوره‌ی جنگ، ترکیب ارتش و صنعت آلمان به طرز ناامیدکننده‌ای غیرهمسو با هم پیش رفتند و بخش هنگفتی از هزینه‌ها، صرف امور غیرنظامی می‌شد.


دسته بندی: دورنما
تاریخ: 02 اردیبهشت 1397 نظرات: 0

چرا خارج شدن از "دایره راحتی " دشوار است؟

قدم برداشتن به خارج از دایره ی راحتی معمولا چالش برانگیز است. برای کاهش وزن و رژیم گرفتن باید تا حدودی از  غذاهایی که دوست داریم صرف نظر کنیم ، برای خروج از رابطه ای که مخرب است باید تحمل و توانایی تنها ماندن و دل کندن را داشته باشیم  ، اگر می خواهید کسب و کار جدیدی راه اندازی کنید باید قدرت تحمل شکست و مشکلات نادیده گرفته شدن را داشته باشید . ما معمولا از بسیاری از کارهایی که به نفعمان  است خودداری می کنیم به این دلیل که رنج زیادی را باید متحمل شویم و از "دایره راحتی" خود خارج شویم.اما برای خیلی از ما این یک واقعیت است : همانطور که رشد می کنیم و در شغلمان و در زندگی پیشرفت میکنیم  گاهی اوقات با شرایطی خارج از دایره راحتی مان مواجه شده ایم که نیاز بوده سبک رفتارهایمان را مطابق با آن ها تغییر دهیم  و این کار را انجام داده ایم.همانطور که مدیر عامل IBM جینی رومتی گفته : "رشد و راحتی را نمی توان همزمان کسب کرد!"آبراهام مازلو روانشناس معروف و نظریه پرداز درمورد سلسله مراتب نیاز های انسان ، نیز در همین زمینه گفته است که : " انسان در  هر موقعیتی فقط دو گزینه پیش رو دارد ، یا قدم به جلو بگذارد و رشد را تجربه کند یا قدم به عقب بردارد و امنیت را تجربه کند"
 در ادامه ٥ چالش بزرگ در مسیر خروج از دایره ی راحتی را ارائه می کنیم

دسته بندی: دورنما
تاریخ: 31 فروردین 1397 نظرات: 0

18 حقیقت جالب در مورد آدولف هیتلر، رهبر آلمان نازی

18 حقیقت جالب در مورد آدولف هیتلر، رهبر آلمان نازی
افراد اندکی هستند که می توان از لحاظ قساوت در سطح هیتلر قرارشان داد؛ همان دیکتاتور نازی که مسئولیت مرگ هزاران انسان بی گناه را در جریان جنگ جهانی دوم در کارنامه خود دارد.هیتلر حالا مرده اما تاریخ همچنان زنده است و تقریبا تمام جوانب زندگی و جنایات این مرد را در خود ثبت کرده، با این همه، هنوز هم نکات زیادی در مورد او وجود دارد که بسیاری از مردم از وجود آنها بی خبرند. در این مطلب در نظر داریم شما را با 18 حقیقت جالب در مورد زندگی رهبر آلمان نازی آشنا کنیم که مطمئنا از آنها بی خبرید. هیلتر نام فامیل واقعی رهبر آلمان نازی نبود و پدرش Alois Schicklgruber در سال 1877 میلادی تصمیم گرفت که نام فامیلشان را عوض کند.همه ما می دانیم این ناکامی های هیتلر در رشته هنر بود که او را به سمت فاشیسم سوق داد اما احتمالا اطلاع ندارید که این فرد دست کم دو مرتبه برای ورود به مدرسه هنر درخواست داد و مرتبه دوم حتی اجازه ورود به سالن امتحانات ورودی هم به وی داده نشد و جالب است بدانید که این روزها، کارشناسان هنر، او را یک هنرمند می دانند.هیتلر به قدری در مورد ظاهر خود حساس بود که هنریش هافمن عکاس را به خدمت گرفته بود تا مقابل چشمانش به صورت تمرینی سخنرانی کند و از او عکس گرفته شود تا همه چیز برای یک سخنرانی حماسی آماده باشد. پس از مرگ هیتلر بسیاری از هافمن درخواست کردند که عکس های او را نابود کند اما خوشبختانه او این کار را نکرد و بهتر دید که آنها را برای نسل های بعدی نگه دارد.


میزانِ باروری در ایران یک فاجعه یِ به تمام معناست

میزانِ باروری در ایران یک فاجعه یِ به تمام معناست. این که چه کسانی و چرا و با چه نیت و هدفی در ابتدایِ دهه یِ هفتاد با سیاستِ تحدیدِ نسل، این بلا را بر سرِ ایران و ایرانی آورده اند، بماند.حقیقت این است که همین امروز هم هیج برنامه یِ مشخص و موثری برایِ جبرانِ آن فاجعه وجود ندارد. همین امروز هم در صدا و سیما شما حتی یک سریال و یک فیلم و یک برنامه ی حرفه ای و موثر که سه فرزند، چهار فرزند داشتن را تشویق کند، نمی بینید. هیچ اقدام مشخصی در دانشگاه ها و مدارس و مراکز فرهنگی و مذهبی برایِ ترویج و تشویقِ فرزندآوری دیده نمی شود.فرزند آوری و تعدادِ فرزند ابدا مساله ای اقتصادی و مرتبط با معیشت و میزانِ درآمد نیست. برای ردکردنِ نظریه یِ ارتباطِ باروری و تعدادِ فرزند با اقتصاد، لازم نیست معادلاتی پیچیده را کنارِ هم بگذارید؛ بر اساسِ سرشماریِ سالِ 1395، به ترتیب استان هایِ گیلان، مازندران و تهران کمترین میزان باروری و استان هایِ سیستان وبلوچستان، خراسان جنوبی و شمالی و هرمزگان بیشترین میزان باروری را در کشور دارند. (حداقل میزان باروری مربوط به استان گیلان با رقم 1.38 و حداكثر آن مربوط به استان سیستان و بلوچستان با مقدار 3.96 فرزند می باشد.)


دسته بندی: دورنما
تاریخ: 29 فروردین 1397 نظرات: 0