مجله اینترنتی دیپروتد

ریشه های عمیق اجتماعی و اقتصادی

تجلیل از لیدوماتریپ، استارتاپ موفق گردشگری در صحن علنی شورای اسلامی تبریز

تجلیل از لیدوماتریپ، استارتاپ موفق گردشگری در صحن علنی شورای اسلامی تبریز تجلیل از لیدوماتریپ، استارتاپ موفق گردشگری در صحن علنی شورای اسلامی تبریز
به مناسبت روز دانشجو از بنیان‌گذار استارت آپ گردشگری لیدوماتریپ به عنوان دانشجوی نخبه کارآفرین دانشگاه تبریز در صحن علنی شورای اسلامی شهر تبریز تجلیل بعمل آمد.بنابراعلام روابط عمومی دانشگاه تبریز، دکتر میررضا مجیدی رئیس دانشگاه تبریز، در این آیین که به مناسبت روز دانشجو به همراه دو نفر از دانشجویان نخبه این دانشگاه در صحن علنی شورا حاضر شده بود، بیان کرد که دانشگاهها همیشه و در همه حال در تحولات و رویدادهای مختلف جامعه به نوعی پیشگام سایر دستگاه ها و نهادها بوده‌اند.وی در ادامه بیان کرد و افزود: امروزه دانشگاه‌ها برای تدوام حیات خودشان در کنار پرداختن به آموزش و پژوهش، باید با توجه به نیاز جامعه حرکت نمایند که به آن دانشگاه‌های نسل سوم و چهارم می‌گویند که در حوزه کارآفرینی و حرکت در مرزهای دانش پیشگام هستند. رئیس دانشگاه تبریز تاکید کرد: در حال حاضر می‌توان بسیاری از مشکلات و چالش‌های کشور را در بخش های مختلف به کمک دانشگاهیان حل کرد، به شرط اینکه مسئولان و جامعه به دانشگاهیان ایمان و باور داشته باشند.


دسته بندی: اخبار
تاریخ: 19 آذر 1398 نظرات: 0

محدودیت سوختگیری با کارت بنزین جایگاه برداشته شد

محدودیت سوختگیری با کارت بنزین جایگاه برداشته شد
با اعلام سهمیه بندی بنزین از بامداد جمعه ۲۴ آبان، محدودیت سوختگیری با کارت جایگاه (۲۰ لیتر در هر بار سوختگیری) برداشته شد.عرضه بنزین در جایگاه‌های سوخت از ٢٢ مردادماه امسال صرفاً با ارائه کارت هوشمند سوخت خودرو امکانپذیر شد. با این وجود کارت سوخت جایگاه‌داران نیز در اختیار متقاضیان بنزین قرار داشت و هر فردی تا هر میزانی که تمایل داشت می‌توانست در جایگاه ها سوخت‌گیری کند.اما از اول شهریورماه به بعد با هدف ترغیب مردم به استفاده از کارت سوخت شخصی، میزان سوخت‌گیری با کارت آزاد جایگاه‌ها در هر بار سوخت‌گیری، از ۶۰ لیتر به ۳۰ لیتر کاهش یافت و در مرحله بعدی از ۱۶ مهرماه، بار دیگر سهمیه کارت سوخت جایگاه‌داران به ۲۰ لیتر در هر بار سوختگیری کاهش پیدا کرد.


دسته بندی: اخبار
تاریخ: 24 آبان 1398 نظرات: 0

چالش‌های پیش روی مهندسان برای ساخت اولین هتل فضایی دنیا

چالش‌های پیش روی مهندسان برای ساخت اولین هتل فضایی دنیا
ساخت هتل فضایی از ایده تا واقعیت/ چالش‌های پیش روی مهندسان برای ساخت اولین هتل فضایی دنیا
هتل فضایی ایده‌ای شگفت انگیز است که اولین مراحل ساخت و طراحی آن انجام شده و تا چند سال آینده اولین گروه از گردشگران فضایی درمدارکره زمین اقامت می‌کنند. کارشناسان در تلاشند تا اولین ایستگاه فضایی در مدار کره زمین را راه اندازی کنند تا افزون بر اینکه فضانوردان بتوانند به مطالعه و پژوهش در آن بپردازند برای اقامت گردشگری مسافران هم مورد استفاده قرار گیرد. بنا بر طرح اولیه ، دانشمندان در تلاشند تا این هتل فضایی را تا سال ۲۰۲۵ راه اندازی کنند. این ایستگاه فضایی که حالتی چرخان خواهد داشت به نام هتل Von Braun نام گذاری شده است و به دور مدار کره زمین گردش می‌کند.کارشناسان سازنده طرح این ایستگاه فضایی اعلام کرده اند پس از ساخت، این ایستگاه بزرگترین میزبان انسان‌ها خارج از کره زمین خواهد بود و می‌تواند تا ۴۵۰ مسافر را پذیرش کند. از جمله دیگر امکانات این هتل منحصربه فرد محل‌های استراحت و خوابگاه برای گردشگران و سالن‌های بدنسازی را می‌توان نام برد.


حضور صندوق نوآوری و شکوفایی به همراه شرکت‌های دانش‌بنیان در ITE 2019

حضور صندوق نوآوری و شکوفایی به همراه شرکت‌های دانش‌بنیان در ITE 2019
حضور صندوق نوآوری و شکوفایی به همراه شرکت‌های دانش‌بنیان در ITE 2019
صندوق نوآوری و شکوفایی، به همراه جمعی از شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در حوزه فناوری‌های مالی و صندوق‌های پژوهش و فناوری، به پنجمین نمایشگاه تراکنش ایران می‌آید.صندوق نوآوري و شکوفایی، بر اساس قانون حمايت از شركت‌ها و مؤسسات دانش‌بنيان و تجاري‌سازي نوآوري‌ها و اختراعات شکل گرفت. این صندوق به منظور تجاری‌سازی نوآوری‌ها و اختراعات، کاربردی کردن دانش و دستاوردهای پژوهشی و تکمیل زنجیره ایده/ محصول/بازار، از شرکت‌های دانش‌بنیان پشتیبانی و حمایت کرده و خدمات مالی و اعتباری از جمله کمک، تسهیلات و مشارکت برای آنها تامین می‌کند. هدف نهایی صندوق نوآوری و شکوفایی به عنوان یک نهاد توسعه‌ای، کمک به رونق اقتصادی کشور از طریق حوزه‌های دانش‌بنیان و فناوری‌های برتر است.


راهی که انتخاب کرده ایم، راه درستی است

رئیس جمهوری در مراسم افتتاح کارخانه نوآوری آزادی :
راهی که انتخاب کرده ایم، راه درستی است
گام چهارم مانند گام های گذشته قابل بازگشت است و هر موقع اروپا به تعهدات خود بازگشت، ما نیز از گام های خود بازمی گردیم

رئیس جمهوری در مراسم افتتاح کارخانه نوآوری آزادی، ایجاد ۳۰۰ هزار اشتغال در شرکت‌های دانش بنیان را بسیار ارزنده دانست و اظهارداشت: شرکت‌های دانش بنیان با تولید علم و درآمد، قدرت، رفاه و عزت می آفرینند و باید بین سرمایه گذار و شرکت‌های نوپا پیوند ایجاد کرد.


دسته بندی: اخبار
تاریخ: 18 آبان 1398 نظرات: 0