مجله اینترنتی دیپروتد

ریشه های عمیق اجتماعی و اقتصادی

اولین رینگ تیتانیومی جهان با فناوری چاپ سه بعدی تولید شد

اولین رینگ تیتانیومی جهان با فناوری چاپ سه بعدی تولید شد
شرکت HRE ویلز از رینگ تیتانیومی چاپ سه بعدی روی ابرخودروی مک‌لارن P1 رونمایی کرد. این رینگ‌ها با استفاده از فرآیند ذوب پرتو الکترونی ساخته می‌شوند. چاپ سه بعدی (3D printing) پدیده جدیدی در خودروسازی است که طی سال‌های اخیر راه خود را به صنعت باز کرده؛ اما چیزی که شاید کمی نسبت به سایر فناوری‌های روز برجسته‌تر باشد، چاپ سه بعدی تیتانیوم است. ایده چاپ سه بعدی با استفاده از تیتانیوم یک حقیقت است و هم‌اکنون نمی‌توان آن را محدود به فیلم‌های علمی تخیلی دانست. پیش از این برای تولید قطعات ماهواره‌ها و اسکلت مصنوعی از تیتانیوم استفاده می‌شد، اما هم‌اکنون این فلز راه خود را از طریق رینگ‌ یدکی به صنعت خودرو پیدا کرده است.


دسته بندی: اخبار
تاریخ: 21 آذر 1397 نظرات: 0

طرح حمل و نقل گردشگری در کاشان اجرا می‌شود

تاکسی گردشگری کاشان  بنا به گفته سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان کاشان طرح حمل‌ و‌ نقل گردشگری در شهرستان کاشان از اوایل آذرماه اجرا می‌شود.
به گفته مهران سرمدیان، سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان کاشان، نبود زیر ساخت مناسب برای ساماندهی بخش گردشگری در سطح منطقه یکی از اساسی‌ترین چالش‌های پیش روی توسعه صنعت گردشگری است. این طرح سبب شناسایی تمام افراد فعال در این حوزه شده و خدمات ترانسفر را در قالب نرم افزار با هماهنگی دفاتر خدمات مسافرتی و جهان‌گردی انجام می‌دهد.


دسته بندی: اخبار
تاریخ: 18 آذر 1397 نظرات: 0

اجرای طرح حمل و نقل گردشگری در شهرستان کاشان

اجرای طرح حمل و نقل گردشگری در شهرستان کاشان سرپرست اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان کاشان از اجرای طرح حمل‌و‌نقل گردشگری در شهرستان کاشان از اوایل آذرماه خبر داد.
صنایع‌دستی و گردشگری اصفهان، مهران سرمدیان سرپرست اداره میراث فرهنگی شهرستان کاشان صبح امروز 18 آذرماه، با اشاره به اهمیت موضوع حمل ونقل، نبود زیر ساخت مناسب برای ساماندهی این بخش در سطح منطقه را یکی از اساسی ترین چالش های پیش روی توسعه صنعت گردشگری دانست و اعلام کرد: «با اجرای این طرح تمام افراد فعال در این حوزه شناسائی شده و در قالب نرم افزار با هماهنگی دفاتر خدمات مسافرتی و جهان‌گردی به ارائه خدمات ترانسفر می پردازند.»دسته بندی: اخبار
تاریخ: 18 آذر 1397 نظرات: 0

بزرگ ترین پرینتر سه بعدی ساختمان ساز

بزرگ ترین پرینتر سه بعدی ساختمان ساز پرینترهای سه بعدی صنعتی یکی از امیدهای بشر برای حل مشکل مسکن و گرانی ساخت آن به حساب می‌آیند؛ آیا زمان آن رسیده است که این پرینترها یک ساختمان چند طبقه یا حتی برج بسازند؟ یک شرکت روسی اعلام کرده است که قصد ساخت بزرگ­ترین چاپگر سه بعدی صنعت ساخت‌و‌­ساز جهان را دارد. طبق ادعای این شرکت، چاپگر اس 500 توانایی این را خواهد داشت که یک ساختمان ۶ طبقه کامل را در کم‌ترین زمان ممکن یعنی تنها چند ساعت چاپ کند. نام این شرکت روسی «اِی اِم تی اِسپِتساویا گروپ» ( AMT-SPETSAVIA group) است.


دسته بندی: اخبار
تاریخ: 17 آذر 1397 نظرات: 0

اعطای مدرک کارشناسی و بالاتر به حافظان کل قرآن مجید

اعطای مدرک کارشناسی و بالاتر به حافظان کل قرآن مجید

اطلاعيه سازمان سنجش آموزش كشور در خصوص «قانون اعطای مدرک کارشناسی و بالاتر به حافظان کل قرآن مجید» سال 1398 و بعد از آن                     

 به منظور اجرای قانون اعطای مدرک کارشناسی و بالاتر به حافظان کل قرآن مجید مصوب سال 1375 مجلس محترم شورای اسلامی و آیین نامه اجرایی قانون مذکور مصوب هیات محترم وزیران (76/11/05)، حافظان کل قرآن مجید به جز اتباع خارجی که خواهان استفاده از مزایای در نظر گرفته شده هستند، ضرورت دارد با توجه به توضیحات ذیل در آزمون کارشناسی ارشد  شرکت نموده و بند مربوط به تقاضانامه اینترنتی را علامتگذاری نمایند.دسته بندی: اخبار
تاریخ: 07 آذر 1397 نظرات: 0