ازدواج با فرد ثروتمند یا خوش اخلاق
دیپروتد زناشویی با فرد ثروتمند یا خوش اخلاق 
اگر تنها ثروت و زیبایی و یا قدرت را هدف قرار دهند، چه بسا بر اثر گذشت زمان یا بروز حادثه‌ای از بین بروند؛ دیگر برای کسی که ملاک او این گونه مسائل باشد، ادامه زندگی چه معنایی پیدا خواهد کرد؟ یا حتی امکان دارد دختر زیبایی را انتخاب کند. اما او به جهت سستی ایمانش، زیبایی‌اش را برای همسر و خانواده به کار نبرده، بلکه در خارج از خانه از آن بهره بگیرد و گاه ممکن است ثروت زیاد، موجب تعرّد زن از همسر و با بی‌قیدی مرد در محبت کردن به اعضای خانواده گردد؛ زیرا به عقیده او پول برای تأمین نیازها کافی است.

دو اشتباه دیگر در زناشویی، توجه نداشتن به ایمان همسر و بلند پروازی و غرور در انتخاب است

دو اشتباه دیگر در زناشویی، توجه نداشتن به ایمان همسر و بلند پروازی و غرور در انتخاب است. انسان اگر به این دو مطلب توجه نداشته باشد در زناشویی عاقلانه برخورد نکرده است. دختر و پسری که در خیال خود حاضر به زناشویی با کسی نیستند جز این‌که سال و زیبایی داشته باشد بدون آن که به موقعیت مالی و زیبایی خود توجه کند، اغلب تا چند سالی از عمر خود را در تخیلات می گذرانند و وقتی به پشت سر نگاه می کنند متوجه خواهند شد که غرور و بلند پروازیشان آن ها را چگونه به سقوط انداخته است. این بلند پروازی در خانواده‌های دینی نیز دیده می شود که مقدمه اختلاف و درگیری خواهد بود؛ زیرا در هنگام انتخاب همسر اگر خانواده از قشر عادی جامعه باشد و یا فرد، زیبایی نداشته باشد، یا همسر مورد نظر خود را از یک خانواده دیندار می گیرد و یا با خانواده ای وصلت می‌کنند که دین آن ها تابع دنیایشان است. در حالت دوم، بین عروس و داماد بر سر کمالات و مقام فامیلی درگیری خواهد بود؛ به ویژه اگر خانواده زن ثروتمند باشد که در این صورت اگر زن بخیل باشد و از مال خود به شوهر ندهد و یا شوهر را به سبب نداشتن تمکن مالی سرزنش کند یا در صورت دخالت کردن شوهر در اموال زن، دعوا و درگیری در این زندگی نقش خود را به محبت و سازگاری خواهد داد.

داماد با تقوا انتخاب کن که اگر دخترت را دوست داشته باشد او را گرامی می دارد و اگر دوستش نداشته باشد به سبب تقوایی که دارد به او ظلم نمی کند

امام صادق (علیه السلام) در این باره می فرمایند:

اگر مردی با زنی به دلیل زیبایی و یا مالش زناشویی کند به آن واگذار می گردد؛ (فقیر می شود) ولی اگر به خاطر دین و فضیلتش با او زناشویی کند، خداوند مال و زیبایی را روزی او می گرداند. (منابع فقه شیعه (ترجمه جامع احادیث الشیعه)، ج 25، ص 159.

گاه فردی مومن، خودش اخلاق و با شرافت خانوادگی، به خواستگاری دختری می رود، اما به سبب نداشتن سرمایه کافی، جواب مثبت نمی گیرد! این در حالی است که با سرمایه اندک نیز می توان زندگی را آغاز کرد؛ ایمان و اخلاق است که محبت و آرامش واقعی را در زندگی جاری می سازد. این سخن هم به تجربه اثبات شده و هم امامان معصوم (علیه السلام) بر آن تأکید کرده‌اند. امام حسن مجتبی (علیه السلام) در این باره می فرمایند:

داماد با تقوا انتخاب کن که اگر دخترت را دوست داشته باشد او را گرامی می دارد و اگر دوستش نداشته باشد به سبب تقوایی که دارد به او ظلم نمی کند.

0
نام:*
ایمیل:


جستجو در سایت
استارت آپ ها

ایده ها برای استارت آپ موجب رونق کسب و کارهای اینترنتی

آینده / استارت آپ

استارت‌آپ‌ها ادبیات بازار سرمایه را بلدند؟

استارت آپ

صدور تاییدیه دانش بنیانی شتابدهنده صدر فردا

اخبار / استارت آپ

اپلیکیشن شارژاپ

گوناگون / استارت آپ / رپرتاژ آگهی / بازتاب

جذاب‌ترین ایده‌های B2B در سال 2020

استارت آپ

۱۰ استارتاپ که بدون سرمایه به سوددهی رسیدند

استارت آپ

ایده ها و پیشنهاد برای استارت آپ در سال جدید

راهکارها و ترفند ها / استارت آپ

استارت‌آپ ایرانی؛ مرجع اول زنان افغان

استارت آپ

شروع یک کسب و کار نوپا پلتفرمی

استارت آپ

برنامه شبکه اجتماعی تیندر

گوناگون / معرفی وب سایت / استارت آپ

10 استارت آپ برتر تاکسیرانی جهان

استارت آپ

پخت پیتزاهای هیجان انگیز با هوش مصنوعی

آینده / استارت آپ

ایده‌ های استارتاپی فراموش شده‌

دورنما / بازار / استارت آپ

اپل، استارتاپ فناوری خودران Drive.ai را تصاحب کرد

استارت آپ

بررسی مهمترین چالش‌های تیم‌های استارتاپی

استارت آپ

نگرانی کاربران از هزینه تعمیر و تامین قطعات

گفت و گو / بازار / استارت آپ

مصاحبه با مدیرعامل و بنیان‌گذار استارتاپ Moz

گفت و گو / استارت آپ

آشنایی با استارت آپ های حوزه مدیریت آب

استارت آپ

راه اندازی ۷۰ استارت آپ توسط نخبگان ایرانی

استارت آپ

معرفی هشت استارت‌آپ‌ موفق ایرانی در حوزه فینتک

استارت آپ

اولین مرورگر شرعی دنیا

استارت آپ

از صفر تا پیست

استارت آپ

معرفی برترین استارتاپ‌های CES 2019

اخبار / استارت آپ

تبلیغات
درباره ما

مجله اینترنتی دیپروتد نشریه مجازی بر بستر اینترنت به مسائل آموزشی و مقالات پیرامون کسب وکار های نوپا یا استارت آپ ها و سبک زندگی است فعالیت و محتوای مطالب ارائه شده در سایت همه بیشتر در حوزه مدیریت، کارآفرینی ، روانشناسی ،اقتصادی و فناوری اطلاعات است نام اصلی دیپروتد "ریشه های عمیق " با مجوز رسمی از هیات نظارت برمطبوعات مشغول به فعالیت است

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید