مجله اینترنتی دیپروتد

ریشه های عمیق اجتماعی و اقتصادی

ازدواج با فرد ثروتمند یا خوش اخلاق

دیپروتد زناشویی با فرد ثروتمند یا خوش اخلاق 
به راستی در انتخاب همسر ملاک‌های اصلی چیست؟ عشق، ثروت، زیبایی، ایمان، اخلاق، شرافت خانوادگی و ... کدام یک را می توان در نظر گرفت تا به آرامش و بهترین زندگی دست یافت. شاید به عقیده برخی، طرف مقابل باید همه ملاک‌ها را با هم داشته باشد. که چنین موردی کمتر پیدا می شود. در این جا به بررسی این ملاک ها می پردازیم.

اطلاعیه در رابطه با انتشار مقاله های کاربران

اطلاعیه انتشار مقاله های کاربران مقالاتی که تا تاریخ 31 مرداد ماه 97 از طریق پیام رسان ها و یا ایمیل دریافت شدند جهت تعیین تکلیف اولیه  ( ارزیابی اولیه/ عدم پذیرش) پس از بررسی تعیین تکلیف شدند. لازم به ذکر است که با توجه تا  تاریخ 6 مهر ماه 1397 هیچ یک از  محتوا های ارسالی  در دیپروتد منتشر نخواهدو به تاریخ  7 مهر ماه 1397  موکول و منتشر می گردد اما اخبار و محتوا های که در صف انتشار می باشند بصورت روزانه در شاخه های خود منتشر  می شوند و مطالب اصلی تا پایان تاریخ ذکر شده منتشر نخواهند شد .


آشنایی با اقتصاددانان برتر جهان

آشنایی با اقتصاددانان برتر جهان 
 رتبه یک اقتصاددانان جهان را پرفسور آندری شلیفر(Andrei Shleifer ) استاد دانشکده اقتصاد هاروراد از آن خود کرده است.او متولد مسکو در سال 1961 بوده و الان 57 سال دارد و از یهودیان روسی است. آمار خیره کننده ارجاعات به مقالات وکتابهای او، وی را برترین اقتصاددان جهان قرار داده است به طوریکه 262 هزار با به نوشته های او رفرنس داده شده است. وی لیسانس ریاضی از دانشگاه هاروارد و دکترای اقتصاد از دانشگاه MIT دارد و تز دکتری او تحت عنوان "چرخه های تجاری و بازارهای مالی " (با راهنمایی پیتر دیاموند نوبلیست و فرانکلین فیشر) بوده است.وی از سال 1991 تا الان پرفسور دانشگاه هاروارد است(در 27 سالگی به درجه پرفسوری رسیده است) ولی قبل از آن پرفسور دانشگاه شیکاگو و استادیار دانشگاه پرینستون بوده است. وی عضو موسسه NBER، عضو هیات تحریریه دو تا از بهترین مجله های اقتصاد مالی دنیا یعنی مجله اقتصاد مالی و مجله مالی، مجله فصلنامه اقتصاد، مجله چشم انداز اقتصادی و همچنین مشاور دولت روسیه را در کارنامه خود دارد. وی جوایز بسیار متعددی را نیز به خاطر خدمات علمی اش دریافت کرده است.


دسته بندی: برترین ها
تاریخ: 08 شهریور 1397 نظرات: 0

زندگینامه دکتر مونا جراحی

زندگینامه دکتر مونا جراحی
همه خانم‌های جوان دوست دارند در زندگی شخصی و حرفه ای خود به موفقیت برسند و لازمه رسیدن به آن، داشتن هدف مشخص، اعتماد به نفس و تلاش فراوان است.همان طور که می دانید مسیر رسیدن به موفقیت سخت است به‌ گونه‌ای که بسیاری از افراد در نیمه‌های راه از رسیدن به اهداف شان دست می کشند و همه چیز را رها می‌کنند. اما باید بدانید که شما در این مسیر تنها نیستید و می‌توانید با الهام گرفتن از داستان زندگی افراد موفق، مسیر را برای خودتان هموار کنید.
مونا جراحی متولد ژانویه ۱۹۷۹ (سال 1357) در تهران متولد شد است که در سن ۲۱ سالگی موفق به کسب مهندسی الکترونیک از دانشگاه صنعتی شریف شد و فوق لیسانس خود را از دانشگاه استنفورد در سال ۲۰۰۳ و مدرک دکتری خود را نیز در سال ۲۰۰۷ از همین دانشگاه گرفت. وی همچنین مقطع پسادکتری خود را در دانشگاه کالیفرنیا برکلی گذرانده‌ است و در همین رشته به عنوان استادیار دانشگاه میشیگان آمریکا به تدریس پرداخته است. ایشان در حال حاضر استاد دانشگاه ایالتی کالیفرنیا UCLA هستند.زندگینامه زکریا رازی

زندگینامه زکریا رازی نام وی محمد و نام پدرش زکریا و کنیه‌اش ابوبکر است. مورخان شرقی در کتاب‌هایشان او را محمد بن زکریای رازی خوانده‌اند، اما اروپائیان و مورخان غربی از او به نام‌های رازس Rhazes و رازی Al-Razi در کتاب‌های خود یاد کرده‌اند. به گفته ابوریحان بیرونی وی در شعبان سال ۲۵۱ هجری (۸۶۵ میلادی) در ری متولد شده و دوران کودکی و نوجوانی‌ و جوانی‌اش دراین شهر گذشت. چنین شهرت دارد که در جوانی عود می‌نواخته و گاهی شعر می‌سروده ‌است. بعدها به کار زرگری مشغول شد و پس از آن به کیمیاگری روی آورد، وی در سنین بالا علم طب را آموخت. بیرونی معتقد است او در ابتدا به کیمیا اشتغال داشته و پس از آن‌که در این راه چشمش در اثر کار زیاد با مواد تند و تیز بو آسیب دید، برای درمان چشم به پزشکی روی آورد. . در کتاب‌های مورخان اسلامی آمده‌است که رازی طب را در بیمارستان بغداد آموخته‌است، در آن زمان بغداد مرکز بزرگ علمی دوران و جانشین دانشگاه جندی شاپور بوده‌است و رازی برای آموختن علم به بغداد سفر کرد و مدتی نامعلوم در آن‌جا اقامت گزید و به تحصیل علم پرداخت و سپس ریاست بیمارستان معتضدی را برعهده گرفت.


دسته بندی: برترین ها
تاریخ: 05 شهریور 1397 نظرات: 0