امروز: چهارشنبه، 22 آذر 1396

Deep Rooted Journal

مجله ریشه های عمیق اجتماعی و اقتصادی


زندگیتان را از یکنواختی در بیاورید

زندگیتان را از یکنواختی در بیاورید 
شادى و‌نشاط و تفریح از جمله نیازهاى روحى و‌فطرى انسان است که خود باعث می شود به نوعی تنوع در زندگی ایجاد شود.اگر شادی و نشاط نباشد زندگی یکنواخت می شود و اگر زندگی یکنواخت شود عشق آرام آرام کم رنگ می شود اما برخی از زوجین از این راز مهم بی اطلاع هستند و یا نمی دانند که چگونه می توانند در زندگیشان تنوع ایجاد کنند.پدر و مادرانی که به مغز کودک شان آسیب میرسانند تومودا آکمی پژوهشگر ژاپنی متخصص در رشد روانی کودکان به کمک دانشگاه هاروارد مغز ۱۵۰۰ کودک را با MRI اسکن کرده است تا تأثیر رفتار والدین بر مغز کودکان را بررسی کند. این متخصص پرورش کودکان نتیجه ی تحقیقاتش را در کتاب «پدر و مادرانی که به مغز کودکشان آسیب میرسانند» به تازگی منتشر کرده است. او رفتار اولیایی که با روشهای نامناسب پرورشی نه تنها به شخصیت کودک بلکه ناخواسته به مغزش هم آسیب وارد میکنند را تشریح کرده است؛ رفتاری که ممکن است حتی زندگی شخص را برای تمام عمرش تغییر دهد.عشایر را بشناسیم

 عشایر را بشناسیم 
جاجیم یکی از دلبافته‌های ایل شاهسون است. طریقه بافت آن بدین صورت است که پشم گوسفندان را شسته و آن‌ها را با دستگاه‌ریسندگی به نخ تبدیل کرده و بعد بارنگ‌های‌گیاهی آنها را رنگ می‌کنند و شروع به بافت جاجیم می‌کنند. 

هدف از تشکیل خانواده چیست

هدف از تشکیل خانواده چیست خداوند انسان را بر اساس فطرت الهی و گرایش به خداشناسی آفرید و دستور به تشکیل خانواده داد، اما به راستی هدف از این دستور چه بود؟
- بهره‌گیری مرد یا زن از ثروت یا قدرت یا زیبایی یکدیگر؟ - نیاز جنسی صرف؟ - یا تداوم یافتن نسل انسان؟

نصیحتی که آلبرت انیشتین 
انیشتین نوشته است: پدرم به من می‌گفت "نمی توانی در یک زمان بر ۲ اسب سوار شوی. تو می‌توانی هر چیزی را انجام بدهی، اما نه همه چیز را با هم". یاد بگیرید که در حال باشید و تمام حواستان را به کاری بدهید که در حال حاضر انجام می‌دهید. انرژی متمرکز، توان افراد است؛ و این تفاوت پیروزی و شکست است.وقتی احساس کردید که کم‌کم در حال ناامیدی و دلسردی هستید، سریعا این نکته را به یاد آورید که همیشه برای درست شدن مسائل، اول همه چیز باید خراب شود.
گاهی برای اینکه به بهترین وضعیت خودتان برسید، باید وضعیت فعلی و یا بدترین وضعیتتان را خراب کرده و پشت سر بگذارید.