مجله اینترنتی دیپروتد

ریشه های عمیق اجتماعی و اقتصادی

چند شگرد برای اینکه پول خود را بهتر ذخیره کنیم

چند شگرد برای اینکه پول خود را بهتر ذخیره کنیم سال‌ها قبل که بچه‌تر بودم و هنوز چیزی از دخل و خرج نمی‌دانستم، مادربزرگم جمله‌ای گفت که هنوز در خاطرم مانده است:« از خودت پول بدزد.» مادر بزرگم سال‌ها ۵ بچه قد و نیم قد را بزرگ کرده بود و با سختی روزگار آشنا بود و به اصطلاح سرد و گرم چشیده بود.جمله‌اش مصداق همان پس‌انداز بود. می‌گفت هر بار که پولی دستت می‌رسد، از خودت بدزد. بخشی از پول را جایی بگذار برای روز مبادا و بقیه را خرج کن. شاید بگویید این روزها و با این قیمت‌ها دیگر نوبت به پس‌انداز نمی‌رسد. اما هنوز هم می‌توان با رعایت چند نکته و حتی با حقوق کم، مسیری را برای پس‌انداز باز کرد.


یک راه برای اینکه از تورم جا نمانید

یک راه برای اینکه از تورم جا نمانید تورم، با خودش تلخی دارد. صحبتش که می‌شود، یک غول بی‌شاخ و دم ظاهر می‌شود. گاهی این سوال مطرح می‌شود که چه کنیم تا ارزش پول‌مان با بالا رفتن تورم، کم نشود. حتی اگر قرار باشد پس‌انداز داشته باشیم، باز هم تورم سریع‌تر از پس‌اندازمان حرکت می‌کند.اما چه باید کرد؟ تورم را می‌شود کنترل کرد؟ دست کم آن بخشی که دست مردم است، خیلی قابل کنترل نیست. مگر آنکه عادت‌های اقتصادی را تغییر دهیم. اما راهکار اصلی جای دیگری است. فرض را بر این بگیرید که تورم با وضعیت فعلی قابل کاهش نیست. در این صورت باید کاری کرد که از سرعتش عقب نمانیم. یعنی کاری کنیم که درآمد یا پس‌اندازمان هم به همان اندازه رشد کند.


چگونه ذهن آماده‌ای برای درآمدزایی داشته باشیم؟

چگونه ذهن آماده‌ای برای درآمدزایی داشته باشیم؟ همه می‌خواهند که پولدار و ثروتمند شوند بدون اینکه قدمی بردارند و تلاشی بکنند و در آخر هم ناکام و بدبین، همه افراد ثروتمند را قضاوت کرده و فکر می‌کنند که حقشان خورده شده است. این موضوع تنها مختص این دوره و زمانه نیست و همیشه وجود داشته و دارد؛ اما تعدادی از افراد بوده‌اند که بدون توجه به زمزمه‌های منفی اطرافیان راه درست را رفته و موفق شده‌اند.اگر شما هم باور دارید که با سعی و تلاش می‌شود هر چیزی را به‌دست آورد و می‌خواهید پیشرفت کنید باید از ذهن خود این فرآیند را شروع کنید.


این کالاها را از داروخانه نخرید

این کالاها را از داروخانه نخرید این کالاها را از داروخانه نخرید؛ به صرفه نیست گران بودن کالاهای داروخانه‌ها است. می‌توانیم همان کالاها را در فروشگاه‌ها و سوپرمارکت‌ها ارزان‌تر بخریم. داروخانه‌ها دیگر فقط دارو نمی‌فروشند؛ بلکه از دستمال توالت گرفته تا انواع مکمل‌های خوراکی را به محصولات خود اضافه کرده‌اند. اعتمادی که ما به داروخانه‌ها داریم باعث شده‎‌ است که حتی برای کالاهایی که به راحتی می‌توانیم از فروشگاه سر خیابانمان خرید کنیم هم به داروخانه مراجعه می‌کنیم. در بسیاری از این موارد ما حتی بدون نگاه کردن به کیفیت و تاریخ انقضای محصول، پول را پرداخت می‌کنیم و به خانه برمی‌گردیم. این کار اصلا درستی نیست؛ اما موضوع اصلی‌ «ایرنا زندگی» در این مطلب، گران بودن کالاهای داروخانه‌ها است. می‌توانیم همان کالاها را در فروشگاه‌ها و سوپرمارکت‌ها ارزان‌تر بخریم.


محتوا

اهمیت نوشتن محتوا و بهینه سازی آن
اهمیت نوشتن محتوا و بهینه سازی آن هدف از این نوشته، آموزش آسان مواردی است که در حین نوشتن محتوا برای سایت باید به آنها توجه کنیم. همان طور که می‌دانید، محتوا مهمترین جزئی است که در سئوی یک وبسایت باید مد نظر قرار گیرد. اغراق نیست اگر بگویم فقط و فقط محتوای بهینه وبسایت شما است که می‌تواند آن را به رتبه‌های بالای گوگل برساند و برای همیشه در آنجا نگه دارد. در اولین قدم نوشتن محتوا به یک موضوع نیاز دارید. بهترین کسی که می‌تواند موضوع مقالات و محتوای وبسایت را تعیین کند، خود شما هستید.به ارتباط مقاله با موضوع و هویت وبسایت خود توجه کنید. مثلا نوشتن محتوا درباره مصالح ساختمانی در یک وبسایت پزشکی کار عاقلانه‌ای نیست.