مجله اینترنتی دیپروتد

ریشه های عمیق اجتماعی و اقتصادی

دسته بندی
دیپروتد دورنما دیپروتد راهکار و ترفند استارت اپ علوم اخبار دانش رویداد کتاب خوانی


آگهی
فروشگاه اینترنتی صنایع دستی صبنگو
مطالب
10/25 1397
عاداتی اشتباه و پوکی استخوان مصرف بیش از حد قهوه و دیگر نوشیدنی های کافئین‌دار ممکن است به استخوان های شما آسیب وارد کند.

 روند کاهش تراکم استخوانی می‌تواند در سنین پایین نیز آغاز شود. خوشبختانه، بدن انسان همواره مشغول تولید استخوان جدید است، اگرچه با افزایش سن، آهنگ این روند کند می شود. روند استخوان سازی در دوره نوجوانی و دهه دوم زندگی انسان سریعتر صورت می گیرد. اما پس از ۳۰ سالگی آهنگ تولید استخوان جدید کند شده و از دست دادن توده استخوانی آغاز می شود.

دنبال کردن برخی عادات بد می توانند موجب تحلیل رفتن سریع‌تر استخوان ها در برخی افراد نسبت به دیگران شود. این عادات بد می توانند خطر بیماری های مرتبط با استخوان، مانند پوکی استخوان را افزایش دهند.

آگاهی از عاداتی که موجب تضعیف استخوان های ما می شوند می تواند در مقابله با این شرایط و کاهش خطر شکستگی استخوان نقش داشته باشد.

مصرف بیش از حد پروتئین

افراد بسیاری نگران کمبود پروتئین در بدن خود هستند، اما حقیقت این است که بیشتر ما بیش از آنچه نیاز داریم پروتئین مصرف می کنیم. حتی گیاهخواران و وگان ها نیز پروتئین قابل توجهی را از منابع غذایی خود دریافت می کنند. در شرایطی که مصرف پروتئین به میزان کافی مفید است، مصرف بیش از حد این ماده می تواند به ضرر بدن تمام شود. در صورت مصرف بیش از حد پروتئین، بدن کلسیم بیشتری دفع می کند و دریافتی کلسیم استخوان ها ممکن است به میزان کافی نصورت نگیرد.

مصرف بیش از حد قهوه

مصرف بیش از حد قهوه و دیگر نوشیدنی های کافئین‌دار ممکن است به استخوان های شما آسیب وارد کند. مطالعات مشاهده ای نشان داده اند که مصرف بیش از حد نوشیدنی های حاوی کافئین خطر از دست رفتن توده استخوانی و شکستگی استخوان را در برخی افراد افزایش می دهد.

به نظر می رسد مصرف کافئین بیش از حد جذب کلسیم در روده را با اختلال مواجه می کند. در صورت دریافت مقدار مصرف توصیه شده روزانه ۱,۰۰۰ تا ۱,۲۰۰ میلی گرم کلسیم، کافئین برای بیشتر افراد عاملی مضر برای استخوان ها محسوب نمی شود.

کم‌تحرکی

آیا روزانه چندین ساعت را در حالت نشسته سپری می کنید؟ در این صورت، روند تحلیل توده استخوانی با سرعت بیشتری رخ خواهد داد. فعالیت جسمانی یکی از بهترین روش‌ها برای حفظ سلامت و قدرت استخوان‌ها محسوب می‌شود. حتی ورزش های ساده، مانند پیاده روی، نشان داده‌اند که تراکم استخوانی را بهبود می بخشند.

برای کسب بهترین نتایج، انجام تمرینات قدرتی و ورزش هایی که با کمک وزن بدن می توان انجام داد، مانند دویدن و طناب زدن، را مد نظر قرار دهید.

کاهش وزن بیش از حد

اگر اضافه وزن دارید یا چاق هستید، دستیابی به وزن سالم اهمیت دارد، اما کاهش وزن بیش از حد نیز می تواند به استخوان های شما آسیب وارد کند. افرادی که بیش از حد وزن کم می کنند در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به پوکی استخوان قرار دارند. شاخص توده بدنی (BMI) کمتر از ۲۱ یا وزن کمتر از ۱۲۷ پوند (۵۷ کیلوگرم) شما را در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به این شرایط قرار می دهد.

حضور در خانه در تمام طول روز

افرادی که در خانه کار می کنند، تقریبا تمام طول روز را نیز در خانه باقی می مانند. این شرایط نه تنها به بی تحرکی منجر می شود، بلکه میزان قرار گرفتن در معرض نور خورشید را نیز کاهش می دهد. نور خورشید منبع خوبی برای تامین ویتامین D مورد نیاز است که این ماده مغذی برای جذب بهتر کلسیم ضروری است. از این رو، روزانه حداقل باید ۲۰ دقیقه در معرض نور خورشید قرار بگیرید.

سیگار کشیدن

سیگار کشیدن به روش های مختلف سلامت انسان را تحت تاثیر قرار می دهد و یکی از پیامدهای آن افزایش خطر شکستگی های استخوان است. زنانی که سیگار می کشند، معمولا استروژن کمتری ترشح کرده و یائسگی را زودتر تجربه می کنند. این شرایط خطر ابتلا به پوکی استخوان را افزایش می دهد.

مصرف بیش از حد نمک

پژوهش‌ها نشان داده‌اند که مصرف بیش از حد سدیم می‌تواند سطوح کلسیم را در بدن انسان کاهش دهد. زمانی که بدن شما سدیم اضافه را دفع می کند به همراه آن کلسیم نیز دفع می شود. بر همین اساس، افرادی که بیش از حد نمک مصرف می کنند، در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به پوکی استخوان و سنگ های کلیه قرار دارند.

انتهای پیام
منبع : کر 2
لینک :
کد مطلب: 9103
تاریخ و زمان انتشار: 25 دی 1397, 23:50
واژگان کلیدی: پوکی استخوان, پوکی استخوان چیست, پوکی استخوان به انگلیسی, پوکی استخوان در جوانی, پوکی استخوان + درمان گیاهی, پوکی استخوان درمان دارد, پوکی استخوان در زنان, پوکی استخوان درمان, پوکی استخوان و تغذیه, پوکی استخوان شدید, پوکی استخوان در کودکان, پوکی استخوان لگن, پوکی استخوان و ورزش, پوکی استخوان در سالمندان, پوکی استخوان pdf, پوکی استخوان در طب سنتی, پوکی استخوان چه علائمی دارد, پوکی استخوان و بارداری, پوکی استخوان bmd, کافین, کافئین, کافی نت, کافئین قهوه, کافئین چای سبز, کافئین داروکده, کافئین در بدنسازی, کافئین چای, کافئین در بارداری, کافئین پرولب, کافئین چای سیاه, کافئین زیاد در بدن, کافی نت دانشجو, کافی نت کلیک, کافئین بدنسازی, کافی نت به انگلیسی, کافئین نسکافه, کافین قهوه, کافئین در چای, کافینت انلاین, کافینت بردخون
پیوند کوتاه نوشتار:
https://deeprooted.ir/9103
نوشتار های پیشین نویسنده:
 • ویروس کرونا چیست و راه های پیشگیری از آن
 • پوکی استخوان در مردان
 • هیدروکسی کلروکین
 • رانیتیدین چیست؟
 • بیماری سهمناک طاعون
 • دارو چیست
 • استامینوفن
 • متفورمین
 • آبتین وب فروشگاه اینترنتی قند رژیمی کامور
  عاداتی اشتباه و پوکی استخوان
  سمت نو
  اخبار

  رویدادها
  کسب و کار های نوپا

  TED

  معرفی کتاب

  سبک زندگی

  معرفی سایت
  داغ ترین ها