مجله اینترنتی دیپروتد

ریشه های عمیق اجتماعی و اقتصادی

دسته بندی
دیپروتد دورنما دیپروتد راهکار و ترفند استارت اپ علوم اخبار دانش رویداد کتاب خوانی


آگهی
فروشگاه اینترنتی صنایع دستی صبنگو
مطالب
08/4 1397
عینک‌های واقعیت افزوده زمان انتظار مسافران در فرودگاه‌ را یک ساعت کاهش دادند
فرودگاه چانگی سنگاپور برای اولین بار در جهان از فناوری واقعیت افزوده و عینک‌های مخصوصی استفاده می‌کند تا زمان انتظار مسافران برای بارگیری و پرواز هواپیما کاهش پیدا کند. این فناوری جدید باعث شده مسافران بین ۴۵ تا یک ساعت کمتر در فرودگاه معطل شوند.

کارکنان فرودگاه چانگی به جای کاغذ یا گوشی‌های ارتباطی رادیویی و تماس‌های صوتی؛ دستورها و بررسی‌ها را با عینک‌های واقعیت افزوده انجام می‌دهند و به این ترتیب کارهای زودتر انجام می‌شوند. این عینک‌ها مجهز به یک دوربین و سنسور و پردازنده هستند. کارکنان بارگیری با زدن این عینک‌ها به سرعت می‌توانند وزن یک چمدان یا محموله باری را متوجه شوند یا وضعیت بارگیری یک محموله را ردگیری کنند و بدانند کجای هواپیما بارگیری شده است
عینک واقعیت افزوده یک بارکد QR مجازی روی بارها را اسکن کرده و اطلاعات موردنیاز را به کارکنان می‌دهد. دوربین‌های نصب شده روی این عینک‌ها به کارکنان مرکزکنترل کمک می‌کند با سرعت بیشتری چمدان‌ها و ساک‌های باری را بررسی و روی فرآیند بارگیری نظارت داشته باشند.

برای اولین بار در جهان است که فناوری واقعیت افزوده و عینک‌های مخصوص برای امور فرودگاهی استفاده می‌شود. شرکت SATS این فناوری را برای فرودگاه چانگی نصب و توسعه می‌دهد. SATS شرکت اصلی پیمان‌کار امور فرودگاهی و حمل و نقل چانگی سنگاپور است. این شرکت نیز سخت‌افزار مورد نیاز برای عینک‌های واقعیت افزوده را از شرکتی به نام Vuzixخریداری کرده است و شرکت Eon Reality نیز نرم‌افزار واقعیت افزوده آن را برای عینک‌ها توسعه می‌دهد.

براساس گزارش SATS ، با استفاده از عینک‌های واقعیت افزوده زمان بارگیری یک هواپیما ۴۵ تا ۶۰ دقیقه کاهش پیدا کرده است و به این ترتیب مسافران زمان انتظار کمتری در فرودگاه برای پروازهای خود دارند.

عینک‌های ساخته شده یک محدودیت هم دارند و آن مدت زمان شارژ است. این عینک‌ها تنها یک ساعت می‌توانند به طور کامل شارژ داشته باشند. برای شارژ بیشتر باید باتری‌هایی به دسته‌های عینک اضافه شود که مدت زمان شارژ را تا ۶ ساعت افزایش می‌دهند در حالی که معمولا یک شیفت کاری ۸ ساعت است و باید کارکنان عینک‌هایی داشته باشند که بتواند این مدت زمان را شارژ نگه دارد.

حدود ۶۰۰ نفر از کارکنان شرکت SATS تحت آموزش کار با عینک‌های واقعیت افزوده هستند و پیش‌بینی می‌شود تا اواسط سال ۲۰۱۸ تمام کارکنان SATS در فرودگاه چانگی به این عینک‌ها مجهز شوند. چانگی یکی از بزرگ‌ترین فرودگاه‌های جهان در کشور سنگاپور است.
منبع :
لینک :
کد مطلب: 8668
تاریخ و زمان انتشار: 4 آبان 1397, 07:00
واژگان کلیدی:
پیوند کوتاه نوشتار:
https://deeprooted.ir/8668
نوشتار های پیشین نویسنده:
 • افک چیست
 • زندگی در دانمارک
 • مروری بر راهکارهای کشورهای جهان در برابر زلزله از آمریکا تا ژاپن
 • سرویس های VOD
 • رانیتیدین چیست؟
 • نکاتی برای جذب دنبال کنندگان در شبکه‌های اجتماعی از نگاه علم
 • ضوابط صدور مجوز تاسیس و نظارت بر فعالیت واحد‌های فرهنگی دیجیتال
 • بورس شغلی زنانه است یا مردانه؟
 • آبتین وب فروشگاه اینترنتی قند رژیمی کامور
  عینک‌های واقعیت افزوده زمان انتظار مسافران در فرودگاه‌
  سمت نو
  اخبار

  رویدادها
  کسب و کار های نوپا

  TED

  معرفی کتاب

  سبک زندگی

  معرفی سایت
  داغ ترین ها