راه های رسیدن به استخراج بیت کوین
سه روش اصلی برای رسیدن به بیت‌کوین وجود دارد:

    خرید بیت کوین
    پذیرش آنها در قبال کالا و خدمات
    ماین کردن بیت‌کوین‌های جدید
    جذب بیت کوین از سرمایه گذاران

«ماینینگ» یا استخراج ، در واقع به مفهوم کشف بیت‌کوین‌های جدید است . به طور مثال اگر مثلا بنده قصد داشته باشم با استفاده از بیت‌کوین یک خودرو از شرکت خودروساز بخرم، برای اینکه شرکت خودرو ساز مطمئن شود بیت‌کوینش واقعی است، ماینرها شروع به تایید این معامله می‌کنند.

البته فقط این یک معامله نیست که دیگران باید آن را تایید کنند، تعدادشان خیلی زیاد است. همه معاملات اصطلاحا در جعبه‌ای به نام «زنجیره بلوک» قرار داده شده و روی آن قفل زده می‌شود.ماینرها با استفاده از نرم‌افزار به دنبال کلید باز کردن این جعبه می‌گردند.وقتی رایانهشان کلید را پیدا کرد، جعبه باز و معامله تایید می‌شود. برای یافتن این کلید جدید، ماینر ۲۵ بیت‌کوین جدید پاداشمی‌گیرد.آیا همه می توانند بیت کوین استخراج کنند؟

استخراج بیت کوین می تواند بسیار سودآور باشد به شرطی که برق ارزان و سخت افزار مناسب این کار را داشته باشید. باید توجه داشت که استخراج بیت کوین به دلیل افزایش ارزش روزافزون اون تبدیل به امری کاملا رقابتی شده است. کشور چین به دلیل برخورداری از برق ارزان تر اکثر استخراج بیت کوین جهان را در اختیار دارد.

برای شروع به استخراج باید اول سخت افزار استخراج بیت کوین داشته باشید. درآغاز شروع بکار بیت کوین ، می شد با سی پی یوی رایانه (CPU Mining) خودتان یا بایک کارت پردازشگر ویدئوی (GPU Mining) سرعت بالا ، بیت کوین استخراج کرد. اما امروزه این دیگر ممکن نیست. چیپ‌های ASIC مخصوص بیت کوین قدرت اجرای صدبرابر بیشتر از سیستم های قدیمی تر را دارند و در صنعت استخراج بیت کوین حاکم هستند.

استخراج بیت کوین با دستگاه ضعیف تر باعث می شود هزینه برق شما بیشتر از درآمد حاصل از استخراج باشد. پس مهم است که بیت کوین را با بهترین سخت افزار بیت کوین که مخصوصا برای این منظور ساخته شده، استخراج کنید. چند شرکت مانند Avalon و Antminer سیستم های عالی برای استخراج بیت کوین ارائه می دهند.

استخراج بیت کوین مقرون به صرفه است ؟

با توجه به هزینه های سنگینی که دستگاههای استخراج دارند و البته هزینه های جانبی آن مانند هزینه برق مصرفی ، بروز شدن سخت افزارهای ماینینگ که باعث افت استخراج سخت افزارهای قدیمی تر می شود و همچنین نیاز به تهیه سیستم های ویژه قوی با cpu قدرتمند ، شاید در توان هر کسی نباشد ورود به عرصه استخراج بیت کوین

اما در کنار موارد پیش گفته ، امروزه بسیاری از افراد از خدمات ارائه دهندگان استخراج ابری بیت کوین استفاده میکنند.در استخراج ابری، شما می توانید بخشی از سخت افزار شرکت های بزرگ را برای عملیات استخراج اجاره کنید. با این کار شما فقط به یک رایانه ساده برای ارتباطات و یک کیف پول نیاز خواهید داشت.

    مزایای استخراج ابری

             بدون نیاز به مکان
             بدون هزینه برق اضافی
             بدون نیاز به تجهیزات
             مشکلات خنک کردن تجهیزات وجود ندارد
             به تامین و تنظیم کنندگان تجهیزات نیاز نخواهید داشت

    معایب استخراج ابری

              به هر سایتی نمی توان اعتماد کرد.

محبوب ترین روش استخراج ابری : اجاره مقداری قدرت هش، بدون داشتن یک رایانه فیزیکی یا مجازی شخصی و اختصاصی.

برای نمونه دو سرویس در ذیل از  از قوی ترین خدمات دهندگان استخراج ابری را معرفی میکنم .

1- genesis-mining : این سایت از سال 2013 فعالیت خودش رو آغاز کرده و در حال حاضر بهترین و قدرتمندترین سایت ماینینگ بیت کوین و یکی از بزرگترین سایت های اجاره دهنده قدرت هش با قابلیت استخراج ارزهای بیت کوین، اتریوم، لایت کوین، دش ، زدکش و مونرو.

2- hashflare : این سایت قدرت هش مورد نیاز برای ارز های بیت کوین، اتریوم، دش و زدکش را در اختیار شما قرارخواهد داد.

جستجو در سایت
تبلیغات
درباره ما

مجله اینترنتی دیپروتد نشریه مجازی بر بستر اینترنت به مسائل آموزشی و مقالات پیرامون کسب وکار های نوپا یا استارت آپ ها و سبک زندگی است فعالیت و محتوای مطالب ارائه شده در سایت همه بیشتر در حوزه مدیریت، کارآفرینی ، روانشناسی ،اقتصادی و فناوری اطلاعات است نام اصلی دیپروتد "ریشه های عمیق " با مجوز رسمی از هیات نظارت برمطبوعات مشغول به فعالیت است

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید