محققان در مورد مصرف سلکوکسیب هشدار دادند!
محققان در مورد مصرف سلکوکسیب هشدار دادند!
محققان معتقدند: سلکوکسیب ممکن است خطر جدی حوادث قلبی عروقی ترومبوتیک، انفارکتوس میوکارد و سکته مغزی را افزایش دهد. این خطر با مدت زمان بیشتر استفاده از دارو افزایش می یابد.

به گزارش سرویس پژوهشی ایسنا منطقه دانشگاه علوم پزشکی تهران، سلکوکسیب که دارویی ضد التهاب، ضد درد و تب است، در بیمارانی که دارای بیماری‌های قلبی عروقی هستند، عوارض بیشتری دارد.

محققان می‌گویند: بر اساس گزارش FDA مواد مخدر موجود در این داروها، خطر ابتلا به عوارض جانبی جدی دستگاه گوارش، از جمله خونریزی، زخم معده، یا سوراخ شدن روده، که می تواند کشنده باشد را افزایش می دهد. این رویدادها می توانند در هر زمان در طول درمان اتفاق می افتد. افراد مسن در معرض خطر بیشتری هستند.

این محققان به بیماران توصیه می‌کنند: بلافاصله پس از مشاهده عوارضی مانند: مدفوع خونی، استفراغ خونی، یا نشانه یا نشانه‌های آسیب کبدی (تهوع، خستگی، خواب آلودگی، خارش، زردی چشم یا پوست، حساسیت به لمس در سمت راست بالای شکم)، یا علایم شبه آنفلوآنزا به پزشک مراجعه کنند.

به گفته این پژوهشگران، بیماران باید دارو را با غذا یا شیر مصرف کنند، عوارض داروی سلکوکسیب، هنگام مصرف مسکن‌هایی مانند: آسپیرین و سایر داروهای ضد درد غیر استروئیدی (مانند ایبوپروفن و ناپروکسن) نیز ممکن است ایجاد شود.
جستجو در سایت
تبلیغات
درباره ما

مجله اینترنتی دیپروتد نشریه مجازی بر بستر اینترنت به مسائل آموزشی و مقالات پیرامون کسب وکار های نوپا یا استارت آپ ها و سبک زندگی است فعالیت و محتوای مطالب ارائه شده در سایت همه بیشتر در حوزه مدیریت، کارآفرینی ، روانشناسی ،اقتصادی و فناوری اطلاعات است نام اصلی دیپروتد "ریشه های عمیق " با مجوز رسمی از هیات نظارت برمطبوعات مشغول به فعالیت است

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید