کشف داروی جدید برای درمان لوگهریگ
دانشمندان دانشگاه ملبورن نوعی داروی جدید را برای درمان بیماری لو گهریگ که نوعی بیماری نورون های حرکتی است کشف کردند
 محققان دانشگاه ملبورن داروی جدیدی را در آزمایشات بالینی کشف کردند که اثراتی مثبت بر اسکلروز جانبی آمیوتروفیک دارد.

محققان دوز بهینه، داروی جدید را روی 32 بیمار ارزیابی و مشاهده کردند که بیماران درمان شده با دارو بهبود عملکرد ریه و توانایی شناختی را همراه با پیشرفت بسیار کندتر بیماری از خود نشان دادند.

دانشمندان قصد دارند آزمایش تصادفی دوسوکور فاز 2 را در اواخر سال 2019 شروع کنند تا اثربخشی درمان را در یک نمونه بزرگتر از بیماران آزمایش کنند.

یماری اسکلروز جانبی آمیوتروفیک ( Amyotrophic lateral sclerosis) ( ALS) یا بیماری لو گهریگ ( Lou Gehrig's Disease) یک بیماری نورون‌های حرکتی یا (MND یا Motor Neuron Disease) است که موجب تخریب پیشرونده و غیرقابل ترمیم در دستگاه عصبی مرکزی (مغز و نخاع) و دستگاه عصبی محیطی می‌شود.

اسکلروز جانبی آمیوتروفیک شایع‌ترین بیماری نورون‌های حرکتی (MND) است؛ بنابراین این بیماری هم علایم نورون محرکه فوقانی و هم نشانه‌های نورون محرکه تحتانی را ایجاد می‌کند. در حقیقت در ALS نشانه‌های فلج مرکزی و محیطی همزمان ایجاد می‌شود.

انتهای پیام/
جستجو در سایت
تبلیغات
درباره ما

مجله اینترنتی دیپروتد نشریه مجازی بر بستر اینترنت به مسائل آموزشی و مقالات پیرامون کسب وکار های نوپا یا استارت آپ ها و سبک زندگی است فعالیت و محتوای مطالب ارائه شده در سایت همه بیشتر در حوزه مدیریت، کارآفرینی ، روانشناسی ،اقتصادی و فناوری اطلاعات است نام اصلی دیپروتد "ریشه های عمیق " با مجوز رسمی از هیات نظارت برمطبوعات مشغول به فعالیت است

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید