Celecoxib چیست | استفاده از عوارض جانبی و مزایا
Celecoxib چیست | استفاده از عوارض جانبی و مزایا 
کپسول خوراکی Celecoxib یک داروی تجویزی است که به عنوان نام تجاری نام تجاری Celebrex در دسترس است. این نیز در نسخه عمومی موجود است. داروهای عمومی معمولا کمتر هزینه می کنند. در برخی موارد ممکن است در هر قدرت یا فرم به عنوان نسخه نام تجاری موجود نباشد.

استفاده از پودر Celecoxib

سلکوکسیب برای استئوآرتریت، آرتریت روماتوئید، درد حاد، درد اسکلتی عضلانی، قاعدگی دردناک، اسپوندیلیت انکیلوزینگ و کاهش تعداد پولیپ های روده بزرگ و روده در افرادی که دارای پولیپوز آدنوماتوز فامیلی هستند استفاده می شود. همچنین ممکن است در کودکان مبتلا به آرتریت روماتوئید جوان که از دو سال به سن بالاتر میرود و بیش از 10 کیلوگرم وزن (22 کیلوگرم) وزن دارند استفاده شود.

برای درد پس از عمل، آن بیشتر یا کمتر برابر ibuprofen است. برای تسکین درد، شبیه به پاراستامول (استامینوفن) است. استئومیوفن در استئوآرتریت درمان خط اول است. در استئوآرتریت زانو و گپ، استامینوفن ممکن است ناکارآمد باشد.

عوارض جانبی پلاك سلككسیب

همچنین به بخش هشدار مراجعه کنید.

ناراحتی معده یا گاز ممکن است رخ دهد اگر یکی از این اثرات همچنان ادامه داشته باشد یا بدتر شود، به سرعت به پزشک یا داروساز خود بگویید.

به یاد داشته باشید که پزشک شما این دارو را تجویز کرده است زیرا او قضاوت کرده است که منافع شما بیشتر از خطر عوارض جانبی است. بسیاری از افرادی که از این دارو استفاده می کنند عوارض جانبی جدی ندارند.

این دارو ممکن است فشار خون شما را افزایش دهد. اگر فشار خون شما به طور مرتب بررسی شود و اگر نتایج بالا باشد، به پزشک خود اطلاع دهید.

چگونه کار می کند

این دارو متعلق به یک دسته از داروهایی است که داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAIDs) نامیده می شود. یک دسته از داروها گروهی از داروهایی هستند که به شیوه ای مشابه کار می کنند. این داروها اغلب برای درمان شرایط مشابه مورد استفاده قرار می گیرند.

NSAID ها یک آنزیم به نام سیکلوکوکسیژناز (COX) را مسدود می کنند. COX در بدن شما برای تولید مواد شیمیایی که موجب درد و التهاب می شود، کار می کند. با مسدود کردن COX، NSAID ها مانند این دارو این مواد شیمیایی را تشکیل می دهند. این، به نوبه خود، درد و التهاب را کاهش می دهد.
جستجو در سایت
تبلیغات
درباره ما

مجله اینترنتی دیپروتد نشریه مجازی بر بستر اینترنت به مسائل آموزشی و مقالات پیرامون کسب وکار های نوپا یا استارت آپ ها و سبک زندگی است فعالیت و محتوای مطالب ارائه شده در سایت همه بیشتر در حوزه مدیریت، کارآفرینی ، روانشناسی ،اقتصادی و فناوری اطلاعات است نام اصلی دیپروتد "ریشه های عمیق " با مجوز رسمی از هیات نظارت برمطبوعات مشغول به فعالیت است

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید