--- پروفسور رکسانا مصلحی

مجله اینترنتی دیپروتد

ریشه های عمیق اجتماعی و اقتصادی

دسته بندی
دیپروتد دورنما دیپروتد راهکار و ترفند استارت اپ علوم اخبار دانش رویداد کتاب خوانی


آگهی
فروشگاه اینترنتی صنایع دستی صبنگو
مطالب
07/6 1397
  رکسانا مصلحی یک همه‌گیرشناس ژنتیکی است. بیش‌تر پژوهش‌های او به مطالعه‌ی سرطان و نشانه‌های آغازین آن اختصاص دارد. او در ایران زاده، و درکانادا بزرگ شده‌است.
او مدرک لیسانس، فوق لیسانس و دکترای خود را از دانشگاه بریتیش کلمبیا در شهر ونکوور کانادا دریافت کرده است. وی هم‌اینک استادیارهمه‌گیرشناسی و آمار زیستی در دانش‌گاه آلبانی،دانشگاه ایالتی نیویورک است؛ جایی که او به‌تدریس دوره‌های متعددی، از قبیل آن‌چه خودش در ژنتیک و همه‌گیرشناسی مولکولی گسترش داده‌است، اشتغال دارد. از طریق پژوهش‌هایش، او به درک علل ارثی بیماری‌ها و تأثیرات متقابل ژن - محیط بر خطر گسترش بیماری کمک کرده‌است.
وی در سایت لوپ (Loop) درباره‌ی زمینه‌ی تحقیقاتی خود گفته است: «به‌عنوان یک متخصص اپیدمیولوژی ژنتیک، اکثر تحقیقات من در رابطه با شناسایی عوامل ژنتیکی و محیطی تاثیرگذار در سلامتی انسان و تعیین ریسک تاثیرات این عوامل بر توسعه‌ی بیماری‌های پیچیده است. من همچنین دارای تجربیاتی در زمینه‌ی مشاوره فردی و خانوادگی در خصوص احتمال و شانس ابتلا به بیماری‌های ارثی هستم.»

او مطالعات خود در زمینه‌ی جهش ژن‌های سرطان سینه و تخمدان خانم‌ها را گسترش داده است و با همکاری پزشکان داخل ایران در مورد موروثی بودن سرطان سینه و تخمدان در خانواده‌های ایرانی تحقیقاتی کرده است. نتیجه این تحقیقات دستیابی به کشفیات جدید در مورد جهش ژن‌های بدن انسان بوده است.

از افتخارات و جوایز وی می‌توان به جایزه‌ای که به دلیل تدریس خوب به‌عنوان دستیار استاد در دانشگاه بریتیش کلمبیا داشته اشاره کرد. همچنین از طرف موسسه‌ی ملی بهداشت (NIH) دو جایزه به پاس تحقیقاتی که انجام داده به او اهدا شده است. جایزه‌ی سیب طلایی نیز از طرف مدرسه‌ی سلامتی آلبانی و برای قدردانی از تدریس عالی به او تقدیم شده است.
منبع :
لینک :
کد مطلب: 8063
تاریخ و زمان انتشار: 6 مهر 1397, 21:27
واژگان کلیدی:
پیوند کوتاه نوشتار:
https://deeprooted.ir/8063
نوشتار های پیشین نویسنده:
 • زندگینامه دکتر مونا جراحی
 • نخ قرمز به جای لب هایش
 • شیرین پارسی
 • پروفسور مریم میرزاخانی
 • پروفسور مونا جراحی
 • بی نظیربوتو اولین زن مسلمان نخست وزیر در تاریخ جهان اسلام
 • پریسا تبریزی
 • با ثروتمندترین زنان ایرانی آشنا شوید
 • آبتین وب فروشگاه اینترنتی قند رژیمی کامور
  پروفسور رکسانا مصلحی
  سمت نو
  اخبار

  رویدادها
  کسب و کار های نوپا

  TED

  معرفی کتاب

  سبک زندگی

  معرفی سایت
  داغ ترین ها