مجله اینترنتی دیپروتد

ریشه های عمیق اجتماعی و اقتصادی

دسته بندی
دیپروتد دورنما دیپروتد راهکار و ترفند استارت اپ علوم اخبار دانش رویداد کتاب خوانی


آگهی
فروشگاه اینترنتی صنایع دستی صبنگو
مطالب
08/9 1397درآمد زنان آلمان به طور متوسط ۲۱ درصد از مردان این کشور کم‌تر است. اما چهار حوزه در بیش از ۷۰ حوزه کاری آلمان وجود دارد که زنان از نظر درآمد از مردان پیشی گرفته‌اند. دویچه وله نگاهی انداخته به برخی از این حوزه‌ها:

 ️راه و ساختمان
حیرت‌انگیز آن است که زنان آلمانی درست در حوزه‌ای که تصور می‌شود مردانه باشد گوی سبقت را هر چند با اختلافی اندک از نظر درآمد از مردان ربوده‌اند: در حوزه مهندسی راه و ساختمان درآمد متوسط ماهانه مردان ۳۷۲۸ و زنان ۳۷۳۰ یوروست.

 ️تعلیم و تربیت
در حوزه‌هایی که با "تعلیم و تربیت" سر و کار دارند مردان به طور متوسط ۱۳درصد بیشتر در می‌آورند: درآمد ماهانه متوسط مردان ۴۶۶۹ یورو و زنان ۴۱۳۱ یوروست.

 ️حمل و نقل
طبق آمار، در حوزه حمل و نقل، مثلا حمل و نقل بین شهری درآمد زنان با اختلاف مشهود ۵درصدی بالاتر از مردان است. درآمد زنان در حوزه ساخت و ساز بیش از ۲درصد و در خدمات پیک و پست نیز ۰/۲ درصد بیشتر است.

 ️حقوق
اما در حوزه مشاوره حقوقی و مالیاتی و حسابرسی حقوق دریافتی مردان به مراتب از زنان بیشتر است. درآمد متوسط مردان این حوزه ۶۴۳۴ و زنان ۳۴۷۸ یوروست. در این‌جا مردان تقریبا دوبرابر زنان حقوق دریافت می‌کنند.

 ️ورزش، تفریح و سرگرمی
در حوزه‌های ورزش، تفریح و سرگرمی درآمد ماهانه زن و مرد آلمانی بیشترین تفاوت را دارد: در این حوزه مردان به طور متوسط ۵۷۰۱ و زنان ۲۷۷۲ یورو در ماه در می‌آورند. یعنی دستمزد ماهانه متوسط مردان ۱۰۶ درصد بیشتر از زنان است.

 ️تحقیق و توسعه
در حوزه تحقیق و توسعه نیز مردان از نظر مالی از همکاران زن پیشی گرفته‌اند: درآمد متوسط ماهانه زنان ۴۳۳۴ و مردان ۵۵۷۷ یوروست که به معنای جلو بودن ۲۹درصدی دستمزد مردان است.

 ️هوانوردی
در رشته هوانوردی در آلمان می‌توانید خوب پول در بیاورید، اما به این شرط که مرد باشید. در این رشته حقوق ماهانه متوسط مردان ۷۶۹۴ و زنان ۳۸۸۳ یوروست. یعنی درآمد متوسط یک مرد در این رشته ۹۸درصد از یک زن بیشتر است.

 ️در آشپزخانه‌ها و غذاخوری‌ها
در آشپزخانه‌ها و غذاخوری‌‌ها حقوق ماهانه متوسط مردان ۱۴درصد بیشتر از زنان است. به بیانی دقیق‌تر: زنی که پای اجاق یا جایی دیگر در این حوزه کار می‌کند به طور متوسط ۲۱۵۵ یورو در ماه در می‌آورد در حالی که همکار مرد ۲۴۵۶ یورو عایدش می‌شود.
 اتاق ایران المان


منبع :
لینک :
کد مطلب: 8212
تاریخ و زمان انتشار: 9 آبان 1397, 04:00
واژگان کلیدی:
پیوند کوتاه نوشتار:
https://deeprooted.ir/8212
نوشتار های پیشین نویسنده:
 • گزیده اقتصادی روزنامه‌ها
 • تشکیل نیروی فضایی ایلات متحده آمریکا
 • همه باید آزادانه از فضای مجازی استفاده کنند
 • رشد منفی اقتصاد ایران جیب چه کسانی را پر می‎کند؟
 • بهترین محصولات در نمایشگاه CES 2020
 • سلطان چک
 • جوانان،به دنبال مشاغل بی دردسر
 • کودک آزاری خشونت سفید
 • آبتین وب فروشگاه اینترنتی قند رژیمی کامور
  زنان آلمانی در کدام مشاغل در‌آمد بیشتری از مردان دارند؟
  سمت نو
  اخبار

  رویدادها
  کسب و کار های نوپا

  TED

  معرفی کتاب

  سبک زندگی

  معرفی سایت
  داغ ترین ها