مجله اینترنتی دیپروتد

مجله اینترنتی دیپروتد

ریشه های عمیق اجتماعی و اقتصادی

شنبه، 27 مرداد 1397


اقتصاد دخانیات

  بازار محصولات دخانیات در سال ۲۰۱۳ حدود ۷۸۳ میلیارد دلار تخمین زده شده است. تجارت برگ تنباکو کمتر از یک درصد تجارت جهانی محصولات کشاورزی را تشکیل می دهد.

دسته بندی: گزارش
تاریخ: 19 مرداد 1397 نظرات: 0

تاریخچه‌ی کسب و کار الکترونیک

ارتباط بین تجارت و تکنولوژی دیر زمانی است که وجود داشته و ادامه دارد. در واقع، یک پیشرفت تکنیکی باعث رونق تجارت شد و آن هم ساخت کشتی بود. در حدود ۲۰۰۰سال قبل از میلاد، فینیقیان تکنیک ساخت کشتی را بکار بردند تا از دریا بگذرند و به سرزمین‌های دور دست یابند. با این پیشرفت، برای اولین بار مرزهای جغرافیایی برای تجارت باز شد و تجارت با سرزمین‌های دیگر آغاز گشته و روشهای خلاقانه‌ای بصورتهای گوناگون به آن اضافه شد تا امروز که یکی از محبوبترین روشهای تجارت خرید اینترنتی در دنیای وب است. شما می‌توانید در زمانهای پرت، در هر زمان و مکان حتی با لباس خواب می‌توانید اینکار را بکنید. به معنای واقعی هر کسی می‌تواند صفحه اینترنتی خود را ساخته و کالاهای مورد نیازش را در آن ارایه دهد.


تشکیل اتحادیه کسب و کارهای مجازی، فرصت یا تهدید؟


تشکیل اتحادیه کسب و کارهای مجازی، فرصت یا تهدید؟
انجمن صنفی کسب و کارهای اینترنتی از همان بدو راه اندازی به عنوان یکی از منتقدان اصلی تشکیل اتحادیه صنفی آن هم در نهاد کاملاً سنتی اتاق اصناف بود و در موارد مختلف با آن مخالفت می‌کرد.این روزها در میان کسب و کارهای اینترنتی صحبت از فراخوان تشکیل اتحادیه کسب و کارهای مجازی زیاد به گوش می خورد.بیش از شش سال است که موضوع تشکیل اتحادیه در وزارت صنعت معدن و تجارت مطرح شده است که در سال های متوالی توسط مدیران مختلف این طرح پائین و بالا شده است و امروز توسط وزیر صنعت دولت یازدهم اجرایی و در حال تشکیل است.انجمن صنفی کسب و کارهای اینترنتی از همان بدو راه اندازی به عنوان یکی از منتقدان اصلی تشکیل اتحادیه صنفی آن هم در نهاد کاملاً سنتی اتاق اصناف بود و در موارد مختلف با آن مخالفت می‌کرد.


دسته بندی: گزارش
تاریخ: 01 مرداد 1397 نظرات: 0

چند نکته طلایی در انتخاب رشته آزمون سراسری

چند نکته طلایی در انتخاب رشته آزمون سراسری از امروز داوطلبان می توانند انتخاب رشته خود را انجام دهند، بنابراین در این خبر 7 نکته طلایی برای انتخاب رشته بهتر آورده شد. به گزارش دیپروتد؛ انتخاب رشته، مسیر زندگی، انتخاب شغل آینده و شاید زیر بنای همه زندگی باشد اما برخی از داوطلبان حاضرند به هر قیمتی در هر رشته ای قبول شوند اما یکسال پشت کنکور نمانند و برخی داوطلبان هم برای قبول شدن در رشته دلخواه به هر موسسه و مشاوری مراجعه می کنند تا در رشته مورد علاقه خود قبول شوند. در این میان موسسات انتخاب رشته که با سوء استفاده از این نیاز مبرم داوطلبان با رشد قارچ گونه شان در گوشه و کنار شهر فقط به فکر منافع مادی خود هستند و بدون توجه به مهمترین فاکتورهای انتخاب رشته اصلا قبول شدن داوطلب برایشان مهم نیست. برخی از کارشناسان متعقدند توجه به فاکتورهای اصلی انتخاب رشته می تواند سرنوشت آینده داوطلب را به خوبی رقم بزند.


دسته بندی: گزارش
تاریخ: 13 خرداد 1397 نظرات: 0

فقر به مثابه محرومیت از قابلیت

فقر به مثابه محرومیت از قابلیت
 رویکردی نو به ابعاد مختلف پدیده ی فقر، گزارش و تحقیقی خواندنی از وحید محمودی، استاد دانشگاه تهران و نسرین دهقان، دانشجوی دکترای مدیریت توسعه دانشگاه تهران ، نگاه به پدیده فقر در قالب رویکرد متعارف یعنی دیدن فقر به مثابه محرومیت از درآمد، جلوه های گوناگونی از فقر را که مردم در عمل تجربه میکنند، نادیده میگیرد. حال آنکه اگر به فقر به مثابه محرومیت از قابلیت نگاه کنیم، در کنار دیدن فقر درآمدی، سایر ابعاد فقر را نیز مورد توجه قرار خواهیم داد. در نگاه متعارف به پدیده ی فقر، اگر فردی به قیمت ساعات کار بیشتر و فراغت کمتر، قدرت خرید خود را حفظ کرده و موقعیت خود را نسبت به خط فقر درآمدی بهبود دهد، فقر محسوب نمیشود حال آنکه این تلاش به قیمت از دست دادن سلامت فرد، نداشتن وقت کافی برای اختصاص به خانواده، تفریح، سرگرمی، مسافرت، مشارکت سیاسی و اجتماعی، کاهش بهره وری کار فرد و تعالی فرد تمام میشود و از نگاه توسعه ی انسان محور ، این موارد دارای ارزش ذاتی و اجزای یک زندگی باکیفیت است و محرومیت از آنها جلوه ای از فقر و محرومیت و ناآزادی است.


دسته بندی: گزارش
تاریخ: 12 خرداد 1397 نظرات: 0