مجله اینترنتی دیپروتد

ریشه های عمیق اجتماعی و اقتصادی

سلطان چک

سلطان چک  امروز گزارشی از «انصاف نیوز» منتشر شد با تیتر سلطان چک یا صنعت‌گر فعال کاشانی با ۲۲۰۰ چک برگشتی  
(هدف دیپروتد گسترش اطلاع رسانی است. لذا انتشار این مطلب به معنای تائید محتوای آن نیست متن اصلی در انصاف نیوز بخوانید)
انصاف نیوز : ««ح.ج» و «م.ق» به همراه چند نفر دیگر در کاشان با تأسیس شرکت‌های صوری از روش‌های گوناگون استفاده کرده و با صدور ۲ هزار و ۲۰۰ فقره چک، بیش از ۱۰۰۰ میلیارد تومان مساله درست کرده‌اند؛ این افراد از بزرگترین بدهکارن بانکی نیز هستند به‌طوری‌که تنها به یک بانک ۱۲میلیون یورو بدهی دارند».اینها ادعاهای یکی از طلب‌کاران پرونده است که می‌گوید خودش حدود ۲۲۰ میلیارد تومان از آنها چک دارد؛ آقای «ع. الف» با حضور در دفتر انصاف نیوز در تهران، با ارائه‌ی اسنادی ضمن گله از کم کاری نهادهای ذیربط در برخورد با این افراد به تشریح شیوه‌های متفاوت فعالیت آنها پرداخت. [متن کامل در گزارش آمده است]


بلاک‌چین چیست ؟

بلاک‌چین چیست ؟ این گزارش به مرور و بررسی تعاریف و کاربردهای فناوری بلاک‌چین به زبان ساده می پردازد.اگر بخواهیم فناوری بلاک‌چین را تعریف کنیم، باید بگوییم که بلاک چین نوع جدید و خاصی از شبکه اینترنتی است که در آن اطلاعات مختلف به صورت بلوک های هم شکل طبقه بندی می‌شوند. اگر واضح تر بخواهیم تفاوت اصلی و عمده این نوع خاص از شبکه بهم پیوسته را با شبکه اینترنت عادی عنوان کنیم، باید به نحوه ذخیره سازی اطلاعات اشاره کرد. این بدان معناست که اطلاعات رد و بدل شده در شبکه اینترنت عادی به صورت متمرکز در یک سرور اصلی ذخیره می‌شوند که توسط هکرها و نهادهای ذی‌ربط قابل دسترسی و ردیابی هستند این در حالیست که اطلاعات منتقل شده در شبکه بلاک چین امکان دسترسی، نفوذ و ردیابی را به هیچ نهاد و یا فرد حقیقی و حقوقی نمی‌دهند.


دسته بندی: گزارش
تاریخ: 06 دی 1397 نظرات: 0

شرکت دانش بنیان چیست و چه مزایایی دارد

شرکت دانش بنیان چیست و چه مزایایی دارد
ضرورت حرکت شرکتهای دانش بنیان به سمت ارزش افزوده بالا ،شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان به منظور افزایش علم وثروت ، توسعه اقتصادی بر پایه دانش و تحقق اهداف علمی و اقتصادی در یک راستا و در نهایت تجاری سازی نتایج تحقیق و توسعه در حوزه فناوری های برتر و با ارزش افزوده فراوان تشکیل می شود که دولت حمایت های ویژه ای از این شرکت ها به عمل می اورد.دانش بنیان یک اصطلاح کاربردی پیرامون یک مجوز یا گواهینامه است که توسط کارگروه ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکت های دانش بنیان از نظر معاونت علمی ریاست جمهوری طی فرایند ارزیابی برای یک شرکت یا موسسه بر اساس محصولات و خدمات آن شرکت صادر می گردد.


دسته بندی: گزارش
تاریخ: 07 آذر 1397 نظرات: 0

مروری بر پژوهش‌های علمی در حوزه پزشکی با بررسی مصادیق شبه علم

مروری بر پژوهش‌های علمی در حوزه پزشکی با بررسی مصادیق شبه علم برگزاری نشست "مروری بر پژوهش‌های علمی در حوزه پزشکی با بررسی مصادیق شبه علم"

نشست "مروری بر پژوهش‌های علمی در حوزه پزشکی با بررسی مصادیق شبه علم" با سخنرانی دکتر محمدرضا توکلی صابری برنده جایزه ترویج علم سال ۱۳۹۷ در مرکزنوآوری و شکوفایی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد.دکتر محمدرضا توکلی صابری در این نشست با بیان اینکه معارف شامل دو دسته اعتقادی و پژوهشی هستند، اظهار کرد: معارف اعتقادی در جستجوی وصول به حقیقت و پژوهشی به دنبال معرفت هستند.

دسته بندی: گزارش
تاریخ: 07 آذر 1397 نظرات: 0

تدابیر ژاپنی‌ها در برابر زلزله

تدابیر ژاپنی‌ها در برابر زلزله
سال گذشته تنها چند ساعت‌ پس از آن‌که یک زلزله مرگ‌بار در ایران کشته برجا گذاشت، زلزله‌ای دیگر به قدرت ۵.۸ ریشتر سواحل ژاپن را لرزاند. خبرها حاکی از آن است که حتی سواحل کاستاریکا نیز از زلزله متاثر شده‌اند. زلزله ۷.۳ ریشتری که در نزدیکی مرز ایران و عراق اتفاق افتاد، قریب ۲ هزار نفر زخمی برجا گذاشته و ایران می‌رود که در سوگ دوباره زلزله غرق شود.اما ژاپن، کشوری است که هرساله در حدود ۱۵۰۰ مورد زلزله در آن اتفاق می‌افتد. این کشور یکی از پیشگامان مدیریت بهینه بحرانی از نوع زلزله است. شهروندان این کشور اغلب در جستجوی راه‌حل‌های نوین برای مقابله با این بلای طبیعی هستند. در این مقاله شما را با تعدادی از این ایده‌های خلاقانه آشنا خواهیم کرد، به امید روزی که مدیریت بحران در کشور ما نیز زبانزد باشد.


دسته بندی: گزارش
تاریخ: 05 آذر 1397 نظرات: 0