مجله اینترنتی دیپروتد

ریشه های عمیق اجتماعی و اقتصادی

همه باید آزادانه از فضای مجازی استفاده کنند

فضای مجازی فرصت بیشتری برای شفافیت در اختیار ما قرار داده است
در سی و نهمین نشست نقد و اندیشه مطرح شد؛ نادران: همه باید آزادانه از فضای مجازی استفاده کنند/ تقی آزاد:در غیاب نخبگان توده و سلبرتی ها فضای مجازی را در دست می گیرند/ میرلوحی:فضای مجازی فرصت بیشتری برای شفافیت در اختیار ما قرار داده است
در سی و نهمین نشست نقد و اندیشه مطرح شد: در سی و نهمین نشست "نقد و اندیشه" کارشناسان حاضر با اشاره به نقش فضای مجازی در افشای فساد، غیبت نخبگان و تولید کنندگان محتوا در این حوزه را دلیل پوپولیستی شدن فضای مجازی دانستند. آنها تاکید کردند که تنها فساد مالی را رصد کردن و غفلت از دیدن رانت های مختلف در ایجاد فساد یک معضل است و پیشنهاد کردند برای رفع این معضل نیروهای اجتماعی به صورت کنشگر در این عرصه حضور پیدا کنند.به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، سی و هشتمین جلسه نقد و اندیشه با موضوع «شفافیت و فساد ستیزی در فضای مجازی» با حضور تقی آزاد جامعه شناس و استاد دانشگاه تهران، الیاس نادران اقتصاددان و استاد دانشگاه و محمود میرلوحی عضو شورای شهر تهران برگزار شد.


بهترین محصولات در نمایشگاه CES 2020

بهترین محصولات در نمایشگاه CES 2020 بهترین محصولات نمایشگاه CES 2020 ؛ امروز روز پایانی نمایشگاه معرفی محصولات و تکنولوژی های جدید در نمایشگاه CES 2020 بود. این رویداد بزرگ سالانه در ماه ژانویه در شهر لاس وگاس آمریکا برگزار می شود. اما در نمایشگاه امسال چه محصولات یا تکنولوژی های جدیدی عرضه یا معرفی شدند؟ در رویداد CES امسال شاهد معرفی فناوری و گجت های جدید و نوآوری های بسیاری بودیم، از این رو در این مقاله از بخش الکترونیک و دیجیتال ماگرتا قصد داریم تا به معرفی برترین و بهترین محصولات معرفی شده در نمایشگاه CES 2020 بپردازیم


گزیده اقتصادی روزنامه‌ها

گزیده اقتصادی روزنامه‌ها
مردم از ترس گرانی، خرید شب عید خودرو را جلو انداختند/ روند حذف یارانه ۴۵۵۰۰ تومانی به بهانه یارانه معیشتی/ دولت برای حقوق ناچیز مردم گردش میلیاردی سالانه ثبت کرده است!
دولت در حالی موافقت مردم با بررسی حساب‌های‌شان را شرط رسیدگی به اعتراض به حذف دریافت یارانه معیشتی قرار داده که پیش از این حسن روحانی این اقدام را نقض حریم شخصی مردم خوانده بود. این هفته با وجود آنکه بازار ارز و سکه نوسان قیمت اندکی داشتند، بازار خودرو افزایش قیمت را در بیشتر محصولات تجربه کرد. به گفته فعالان بازار، همین نوسان اندک ارز و سکه در کنار مسائلی مانند تورم انتظاری، افزایش تقاضا و همچنین مشکلات مربوط به شماره‌گذاری و نقل و انتقال سند، افزایش قیمت در بازار خودرو را رقم زده‌اند.


50 شرکت فعال بورس در پاییز 98 اعلام شد

50 شرکت فعال بورس در پاییز 98 اعلام شد
سازمان بورس اوراق بهادار اعلام کرد 50 شرکت فعال بورس در پاییز 98 اعلام شد
در لیست 50 شرکت فعال بورس برای سه ماهه فصل پاییز نام نمادهای فولا، فارس، فملی، وبملت و کگل در صدر دیده می‌شود.فهرست 50 شرکت فعال تر بورس تهران برای سه ماهه سوم سال 98 به‌روز شد و از این لیست 10 شرکت خارج و 10 شرکت جدید اضافه شدند.در دوره جاری نمادهای شاراک، بفجر، شفن، شبهرن، سپ، فاسمین، کنور، شیراز، وخارزم، ونیکی از 50 شرکت فعال تر بورس تهران خارج و نمادهای وپاسار، نوری، ونوین، مبین، تاصیکو،کویر، پارسیان، تیپیکو، دعبید و پاکشو به این فهرست اضافه شدند.


دسته بندی: گزارش
تاریخ: 10 دی 1398 نظرات: 0

سیستم DRT ایده‌ خوبی که به بدترین شیوه معرفی شد

سیستم DRT ایده‌ خوبی که به بدترین شیوه معرفی شد چالش و کمبودهای حمل‌و نقل همگانی در کلانشهر تهران چیست؟سیستم DRT؛ ایده‌ خوبی که به بدترین شیوه معرفی شد
کارشناسان می‌گویند پایتخت برای بالا بردن کیفیت خدمات در حمل‌ونقل عمومی، علاوه‌بر توسعه مترو و اتوبوس، باید به شیوه‌های نوین و خلاقانه نیز فکر کند. در این میان، اوضاع در شعاع ۵۰ کیلومتری تهران به مراتب بدتر است؛ جایی که روزانه نزدیک به سه میلیون نفر از آن به سمت تهران می‌آیند.خبر فروش صندلی‌های اتوبوس که چند روز پیش جنجال‌آفرین شد، چالشی را برای مردم و مسئولان بی‌خبر از اصل ماجرا ایجاد کرد که مگر می‌شود صندلی اتوبوسی را که تعداد بالای مسافران اجازه خالی ماندن به آن نمی‌دهد، رزرو کرد، آن هم به قیمتی بالاتر از قیمت مصوب و درست چند هفته بعد از گران شدن قیمت بنزین؟حالا جنجال این ماجرا پس از چند روز فروکش کرده است، اما واقعاً اصل ماجرا چه بود؟ آیا قرار است صندلی همین اتوبوس‌هایی که بسیاری از مسافران قید نشستن روی آن را هم زده‌اند، پیش‌پیش به فروش برسد؟ سیستم DRT که شهرداری از آن سخن می‌گوید، چیست؟


دسته بندی: گزارش
تاریخ: 19 آذر 1398 نظرات: 0