مجله اینترنتی دیپروتد

مجله اینترنتی دیپروتد

ریشه های عمیق اجتماعی و اقتصادی

جمعه، 1 تیر 1397


تلاش،جسارت وبازهم تلاش

 ️بیل گیتس: هیچ رازی در کار من نبود  خیلی ساده؛ من طرحم را به 1200 نفر نشان دادم

 نهصد نفرشان قاطعانه گفتند : نه!

و  سیصد نفر به آن توجه کردند، هشتاد و پنج نفرشان  نظر مثبتی داشتند ولی بیشترشان در عمل هیچ کاری نکردند.

 سی نفر از آنان طرح را جدی گرفتند و یازده نفرشان با سرمایه گذاری در طرح، من را مالتى میلیاردر کردند.

 ️حالا روياهات چقدر مهم است؟
پيگير باش،جسورباش...
هدفی که در نظر گرفتی دنبال کن و واسه رسیدن به اون تلاش کن...
وگرنه از رویاهایت حرفی نزن.

دسته بندی: گفت و گو
تاریخ: 30 خرداد 1397 نظرات: 0

ایران ما میتوانست به این شکل باشد

  کسی تا بحال فکر کرده که می‌شود از تبریز به باکو و تفلیس و مسکو و دیاربکر و آنکارا و استانبول و اربیل و تهران و گیلان قطار سریع‌السیر گذاشت یا شرکت هواپیمایی ارزان قیمت مثل «رایان ایر» یا «ایزی جت» در منطقه درست کرد؟ آخر هفته سوار قطار شد و دو ساعت دیگر در تفلیسی. ماه بعد می‌توان برای نهار به «دیاربکر» یا «طرابزون» رفت یا باکو مثلا. یک بار در سال می‌توان به استانبول رفت و بازی بشیکتاش منچستر را در ورزشگاه جدید بشیکتاش از نزدیک دید. و یا می‌توان دهکده‌ای سبز مثل آن‌هایی را که در سوئیس است در کوهپایه‌های سهند و سبلان و میشوو و اورین درست کرد و با تبلیغاتی که در «سی‌ان‌ا‌ن» و فوکس و الجزیره می‌شود سالانه حداقل ده میلیون توریست را در آذربایجان پذیرفت. به جای فرودگاه فعلی تبریز و اردبیل و ...که دو ساعت باید مننظر باشی تا کیف صد نفر مسافر هواپیمایی ... آتا توسط مامورین گمرگ بازرسی شود می‌توان فرودگاهی زد که سالانه پنجاه میلیون ظرفیت داشته باشد. سیستم ویزا را برای کشورهای منطقه کلا برداشت و اختلافات را به معامله و نفع همه‌گانی تبدیل کرد.


دسته بندی: گفت و گو
تاریخ: 16 فروردین 1397 نظرات: 0

مدل «رفاه پفکی» به آخر خط رسیده است

مدل «رفاه پفکی» به آخر خط رسیده است 
الزامات تغییر سیاستگذاری کلان در گفت‌وگوی تجارت فردا با محمدحسین کریمی‌پور
 در 10 سال اخیر با کاهش درآمد مردم و کاهش قدرت مداخلات معیشتی دولت، تامین درآمد مکفی برای پاسخ به نیاز گسترش‌یافته خانواده، دشوار شده است. این است که حالشان خوب نیست. سال‌ها به آنها گفته‌اند بهترین، باهوش‌ترین و برگزیده‌ترین ملت دنیا و الگوی جهانند. آنها ملتی هستند که راهی را که بقیه ملل با تلاش و قدم‌به‌قدم رفته‌اند، دوسوته میان‌بُر می‌روند. پس تقصیر نمی‌تواند متوجه ملت باشد. برای این وضع بدشان دنبال مقصر و راه چاره سریع‌الوصول می‌گردند.


دسته بندی: گفت و گو
تاریخ: 15 بهمن 1396 نظرات: 0

آنهایی که از هیچ پول ساخته اند

دیپروتد آنهایی که از هیچ پول ساخته اند   «فقط با ماهیانه ۱۵ هزار تومان هرروز صبح نان تازه بخورید.»  این آگهی به همراه یک شماره تلفن در سرتاسر خیابان جردن پخش شده است. شماره را که می گیرم، مردی گوشی تلفن را بر می دارد. وقتی می گویم بابت آگهی نان تماس گرفته ام، می گوید: «آدرستان را بدهید. تا از فردا صبح نان تازه بخورید.»

دسته بندی: گفت و گو
تاریخ: 27 دی 1396 نظرات: 0