مجله اینترنتی دیپروتد

ریشه های عمیق اجتماعی و اقتصادی

بر بازار پول و ارز مسلط هستیم

بر بازار پول و ارز مسلط هستیم
رئیس کل بانک مرکزی در برنامه تیتر امشب: بر بازار پول و ارز مسلط هستیم
رئیس کل بانک مرکزی: بر بازار پول و ارز مسلط هستیم و ملت ایران با صبر و اطمینان این برهه را نیز پشت سرخواهند گذاشت.رئیس کل بانک مرکزی در تیتر امشب ، ایجاد ثبات اقتصادی و آرامش نسبی در بازارهای پول و ارز را مهمترین دستاورد شش ماهه گذشته کشور دانست و اضافه کرد: امیدواریم با برنامه هایی که داریم آن را توسعه دهیم.همتی با اشاره به اینکه شرایط کنونی کشور ، خاص است ، گفت: نیاز نیست که برخی اطلاعاتی که ممکن است مورد سوء استفاده دشمن قرار بگیرد را افشا کنیم.


پیگیری FATF در دولت احمدی نژاد و روحانی با دو تفکر جداگانه

پیگیری FATF در دولت احمدی نژاد و روحانی با دو تفکر جداگانه هادی حق شناس در گفتگو با پاد: جهت گیری بانک مرکزی در پنج سال گذشته برای اصلاح نظام بانکی صحیح بوده است/ پیگیری FATF در دولت احمدی نژاد و روحانی با دو تفکر جداگانه نشان دهنده این است که این لایحه فنی و تخصصی است
موضوع ورشکستگی نظام بانکی از سناریوهای نخ نما شده در چند سال اخیر است که با هدف التهاب آفرینی در اقتصاد کشور از سوی دشمنان مطرح می شود اما نکته قابل توجه در این شرایط تلاش مخالفان دولت برای ارائه کارنامه ای ناموفق از عملکرد بانک مرکزی در دولت تدبیر و امید است. این در شرایطی است که به گفته بسیاری از کارشناسان، جهت گیری بانک مرکزی در پنج سال گذشته صحیح بوده است. 


دسته بندی: گفت و گو
تاریخ: 09 بهمن 1397 نظرات: 0

بهبود توزیع کالا و قیمت ها با احیای وزارت بازرگانی

بهبود توزیع کالا و قیمت ها با احیای وزارت بازرگانی در گفتگوی «پاد» با عضو کمیسیون کشاورزی مجلس بررسی شد. بهبود توزیع کالا و قیمت ها با احیای وزارت بازرگانی
موضوع تفکیک وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت و تبدیل آن به وزارت بازرگانی از موضوعاتی است که دولت در دو سال گذشته مطرح کرده است و اگرچه مجلس با یک فوریت با آن موافقت کرده است اما با توجه به لزوم نظارت بیشتر بر نحوه توزیع و قیمت کالاها و حمایت موثرتر از حقوق مردم، دولت خواستار این است تا احیای وزارت بازرگانی با قید دو یا سه فوریت در دستور کار مجلس قرار گیرد.


دسته بندی: گفت و گو
تاریخ: 06 بهمن 1397 نظرات: 0

پالس های مثبت بانک مرکزی به بازار ارز

پالس های مثبت بانک مرکزی به بازار ارز «پاد» گزارش می دهد : پالس های مثبت بانک مرکزی به بازار ارز
شمارش معکوس برای راه اندازی بازار متشکل ارزی در حالی آغاز شده است که به گفته کارشناسان ، تشکیل این بازار ، سیگنال مثبتی به بازار ارز است. رئیس کل بانک مرکزی شب گذشته در یک برنامه تلویزیونی از راه اندازی بازار متشکل ارزی تا دو هفته آینده خبر داده است. پیش از این نیز بانک مرکزی در سه چهار ماه اخیر اقدامات دیگری برای ساماندهی بازار ارز اجرایی کرده که موثر واقع شده است. 


ایجاد امنیت شبکه محور، مهمترین وظیفه مرکز افتا

ایجاد امنیت شبکه محور، مهمترین وظیفه مرکز افتا دکتر ابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورای عالی و رییس مرکز ملی فضای مجازی: امنیت شبکه محور از مهم‌ترین وظایف مرکز مدیریت راهبردی افتاست و همه دستگاه‌ها و سازمان‌ها باید برای ایجاد این امنیت در کشور همکاری کنند.دکتر فیروزآبادی در جمع مدیران و کارکنان مرکز مدیریت راهبردی افتا گفت: دنیا در حال تغییر است و دیگر هیچ فاصله ای بین فضای حقیقی و فضای مجازی وجود ندارد و این دو فضا کاملا یکپارچه شده‌اند و گریزی از آن وجود ندارد.