مجله اینترنتی دیپروتد

ریشه های عمیق اجتماعی و اقتصادی

دسته بندی
دیپروتد دورنما دیپروتد راهکار و ترفند استارت اپ علوم اخبار دانش رویداد کتاب خوانی


آگهی
فروشگاه اینترنتی صنایع دستی صبنگو
مطالب
09/6 1397
همه آزمایش ایدز بدهید معاون سیاسی، اجتماعی فرمانداری ویژه شهرستان ملایر با بیان اینکه تنها راه‌حل کنترل بیماری ایدز اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی به اقشار مختلف مردم است، تأکید کرد: همه برای جلوگیری از گسترش ایدز باید آزمایش دهند.

سعید کتابی ظهر سه‌شنبه 6 آذر در کمیته ایدز شهرستان ملایر، افزود: در سراسر جهان و به منظور مبارزه با این بیماری، اول دسامبر هر سال به نام "‌روز جهانی مبارزه با ایدز" نامگذاری شده است.

وی تصریح کرد: این‌یک بیماری ناشناخته برای فرد است که فقط با آزمایش مشخص می‌شود بنابراین باید افراد در معرض خطر را ترغیب به دادن آزمایش کنیم.

کتابی با اشاره به اینکه این بیماری درمان قطعی ندارد اما می‌شود با دارو آن را کنترل کرد البته این برای دولت هزینه بسیار بالایی دارد، ادامه داد: شعار امسال روز جهانی مبارزه با ایدز "من برای آگاهی از سلامتی خودم آزمایش HIV می‌دهم" است.

معاون فرماندار ملایر با بیان اینکه تلاش بر این است تا ترس و واهمه‌ای که از گرفتن آزمایش وجود دارد شکسته شود، گفت: آمار موجود مبتلایان به ایدز بیشتر از افراد شناسایی‌شده است.

کتابی افزود: به علت ذهنیت‌های منفی افراد از نحوه ابتلا به این بیماری، بسیاری از دادن آزمایش واهمه دارند که باید تلاش شود با کارهای فرهنگی این سد شکسته شود.

وی با بیان این‌که جواب آزمایش‌ها کاملاً محرمانه است، عنوان کرد: باید این آگاهی در جامعه به وجود آید که اگر این بیماری به‌موقع تشخیص داده شود، راه درمان و کنترل بیماری وجود دارد.

52 مرکز در ملایر آزمایش HIV می‌گیرند

رئیس مرکز بهداشت ملایر نیز با بیان اینکه از 8 تا 14 آذر در ایران به‌عنوان هفته اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی ایدز نامگذاری شده است، گفت: در سطح شهرستان ملایر 52 مرکز وجود دارد که می‌توانند از افرادی که مشکوک به HIV هستند، آزمایش بگیرند.

دکتر نیکو امجدی با اشاره به اینکه با توجه به امکاناتی که در شهرستان وجود دارد، در کمترین زمان ممکن جواب آزمایش به افراد داده می‌شود، افزود: از گروه‌های مختلف به‌ ویژه افراد در معرض خطر آزمایش گرفته می‌شود اما باید با اطلاع‌رسانی، افراد بیشتری ترغیب به گرفتن آزمایش شوند.

وی خاطرنشان کرد: باتوجه به هزینه‌های بالای کنترل این بیماری داروهای مورد نیاز در کشور فقط در اختیار مرکز بهداشت است و این داروها در هیچ جای دیگر قابل‌ خرید و فروش نیست.

انتهای پیام
منبع : ایسنا
لینک :
کد مطلب: 8971
تاریخ و زمان انتشار: 6 آذر 1397, 19:16
واژگان کلیدی:
پیوند کوتاه نوشتار:
https://deeprooted.ir/8971
نوشتار های پیشین نویسنده:
 • گزیده اقتصادی روزنامه‌ها
 • زلزله کرمانشاه را لرزاند - آخرین وضعیت
 • بیکاری علت اصلی مشکلات اجتماعی است؛ ایجاد شغل وظیفه ملی است
 • کرونا مهمان ناخوانده جهان
 • زمین‌لرزه ۷.۳ ریشتر غرب‌کشور
 • گسترش چترحمایتی نسبت به خانواده‌های نیازمند ضروری است
 • استان کرمانشاه می تواند قطب گردشگری شود
 • دکتر بدرالزمان قریب گرکانی در سن ۹۱سالگی از دنیا رفت
 • آبتین وب فروشگاه اینترنتی قند رژیمی کامور
  همه آزمایش ایدز بدهید
  دسته بندی: اخبار || تگ های مطلب :
  نظرات: 0 1397/09/6
  سمت نو
  اخبار

  رویدادها
  کسب و کار های نوپا

  TED

  معرفی کتاب

  سبک زندگی

  معرفی سایت
  داغ ترین ها