مجله اینترنتی دیپروتد

مجله اینترنتی دیپروتد

ریشه های عمیق اجتماعی و اقتصادی

یکشنبه، 27 آبان 1397


02/27 1397
  یک استارتاپ قصد دارد انسان‌ها را تا 130 سالگی زنده نگه دارد؛ چگونه؟ با قرار دادن انسان در بدنی 22 ساله.
به گزارش  دیپروتد از DailyMail، شاید نتوان به یک سگ پیر کارهای جدید یاد داد اما با تکنولوژی جدید می‌توانید سگ پیرتان را به توله سگ تبدیل کنید. یکی از استارتاپ‌های هاروارد شروع به انجام آزمایش روی سگ‌های تازی کرده است و ادعا می‌کند که اضافه کردن دستورالعمل‌های DNA به حیوانات می‌تواند آنها را جوان کند. به گفته دانشمندان، در آینده‌ای نه چندان دور این روش در انسان‌ها نیز قابل‌ اعمال خواهد بود.
تحقیقات قبلی استارتاپ «زیست جوان‌سازی» که توسط جرج چرچ بنیاد شده است، نشان می‌دهد که پیچاندن ژن‌ها در ارگانیسم‌های ساده مانند کرم‌ها و حشرات می‌تواند طول عمر آنها را دو برابر کند.
مطالعات قبلی حاکی از آن است که انتقال خون موش‌های جوان‌ به موش‌های پیر می‌تواند نشانه‌های زیستی را به سطوح جوانی برساند.
چرچ در این باره می‌گوید: «پیش از این هم یک سری آزمایش‌ روی موش‌ها انجام داده بودیم و اکنون در حال آزمایش روی سگ‌ها هستیم. گام بعدی این است که روی انسان‌ها کار کنیم».
چرچ پیش از این اعلام کرده بود که برای آزمایش‌های بالینی انسانی داوطلب خواهد شد چراکه براین باور است این آزمایش‌ها ایمن هستند. به گفته وی، هدف نهایی این است که انسان بدن و ذهنی 22 ساله داشته باشد اما برای 130 سال زندگی را تجربه کند.
این کمپانی خصوصی است اما مدارک به دست آمده توسط نشریه تکنولوژی MIT نشان می‌دهد که کمپانی زیست جوان‌سازی روش ژن درمانی خود را روی چهار سگ تازی در مدرسه دامپزشکی بوستون آزمایش کرده است.
چرچ اشاره می‌کند که حتی درصورتی که این ژن درمانی روی انسان‌ کار نکند توسعه آن ادامه خواهد یافت چراکه برای سگ‌ها مفید است.
چرچ می‌گوید: «سگ‌ها فقط یک ارگانیسم شبیه به انسان نیستند. مردم حاضر به پرداخت چنین هزینه‌هایی برای سگ‌هایشان هستند. همچنین روند پردازش در سازمان غذا و دارو سریع‌تر خواهد بود. آزمایش روی سگ‌ها را ادامه خواهیم داد و حتما محصولی تولید خواهیم کرد. این محصول می‌تواند هزینه‌های آزمایش بالینی روی انسان را پرداخت کند».
کمپانی زیست جوان‌سازی در حال حاضر گرانتی از نیروهای ویژه ایالات متحده دریافت کرده است تا سگ‌های نظامی را تقویت کند.هانا حیدری
منبع : آنا
لینک :
کد مطلب: 2508
تاریخ و زمان انتشار: 27 اردیبهشت 1397, 20:16
لینک کوتاه مطلب:
https://deeprooted.ir/2508
استارتاپی که می‌خواهد شما 130 سال عمر کنید
سمت نو
اخبار

رویدادها
کسب و کار های نوپا

TED

معرفی کتاب

سبک زندگی

معرفی سایت