مجله اینترنتی دیپروتد

ریشه های عمیق اجتماعی و اقتصادی

دسته بندی
دیپروتد دورنما دیپروتد راهکار و ترفند استارت اپ علوم اخبار دانش رویداد کتاب خوانی


آگهی
فروشگاه اینترنتی صنایع دستی صبنگو
مطالب
08/26 1397
 1. قیمت طلای سرخ
یک فعال بازار زعفران؛بوی خوش زعفران در خانه‌های کشاورزان با کمک بورس کالا

 زمانى که کالا در بورس عرضه شود به دلیل افزایش مشتریان جهت تقاضا، تولیدکنندگان را مجاب به افزایش کیفیت کالاهاى خود مى کنند و همین امر سبب افزایش کیفیت کالاهاى تولید داخل با نرخ مناسب در کشور خواهد شد.

 محمد صمدی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان در خصوص وضعیت بازار زعفران گفت: با توجه به اینکه زعفران در بورس کالا به تناسب قیمتى رسیده است بنابراین باید به طور حتم این محصول در بورس به طور گسترده عرضه و معامله شود تا خریداران و تولیدکنندگان واقعى بتوانند به دلیل اطمینان موجود در بورس به معاملات خود بپردازند.

وی در ادامه بیان کرد: همچنین با توجه به شفافیتى که در قیمت و معاملات بورس کالا وجود دارد فعالان بازار شاهد کمرنگ شدن فعالیت واسطه گرانى هستند که هر ساله با سوءاستفاده از بازار باعث متضرر شدن آن‌ها در معاملات بازار مى شدند.

این فعال بازار زعفران اظهار کرد: با توجه به اینکه بورس کالا فعالیت خود را همراه با قانون، استاندارد و شفافیت پیش مى‌برد بنابراین بهترین گزینه براى کنترل بازار جهت جلوگیرى از سواستفاده گرى‌ها و کاهش کاذب قیمت است.

 رئیس اتاق بازرگانى بجنورد تاکید کرد: تا امروز از ظرفیت‌های بورس در بخش کشاورزی بهره زیادی گرفته نشده است، اما اکنون که روند معاملات در بازار به دلیل نوسانات نرخ ارز با چنین آشفتگى هایى همراه شده است، مزایای بورس بیشتر نمایان شده است و در واقع می‌توان از تهدید‌های امروز اقتصادی به عنوان یک فرصت بزرگ برای حضور در بورس کالا استفاده کرد.

صمدی به عرضه کلیه کالاهاى تولیدى در بورس کالا اشاره کرد و گفت: زمانى که تولیدکنندگان متوجه نظم بازار به دلیل کمک‌هاى بورس کالا مى شوند به طور حتم خود تصمیم به عرضه کالاهاى تولیدیشان در بورس کالا خواهند گرفت و این امر رفته رفته منجر به پررنگ‌تر شدن نقش بورس کالا در بازار خواهد شد.

وی به نقش بورس در افزایش کیفیت کالاهاى تولیدى را اینگونه بیان کرد: مسلما زمانى که کالا در بورس عرضه شود به دلیل افزایش مشتریان جهت تقاضا، تولیدکنندگان را مجاب به افزایش کیفیت کالاهاى خود مى کنند و همین امر باعث مى شود تا با گذر زمان شاهد افزایش کیفیت کالاهاى تولید داخل با نرخ مناسب در کشور باشیم و متقاضیان هم تشویق به خرید کالا از یک کانال متناسب خواهند شد.

این فعال بازار زعفران باتاکید بر عملکرد موفقیت آمیز بورس کالا خاطر نشان کرد: با توجه به موفقیتى که در عملکرد بورس کالا شاهد بودیم تمایل بسیار زیادى جهت راه اندازى این بورس در شهر بجنورد داریم به همین دلیل تاکنون ضمن پیگیرى اقدامات اولیه جلسات زیادى را در این خصوص برگزار کردیم تا بتوان از طریق راه اندازى بورس علاوه بر انجام معاملات کلیه کالا‌ها در این بورس به وضعیت بازار نظم ببخشیم.
منبع :
لینک :
کد مطلب: 8859
تاریخ و زمان انتشار: 26 آبان 1397, 09:06
واژگان کلیدی:
پیوند کوتاه نوشتار:
https://deeprooted.ir/8859
نوشتار های پیشین نویسنده:
 • همه باید آزادانه از فضای مجازی استفاده کنند
 • مصاحبه با محمد قائم‌پناه موسس استارت‌آپ کشمون
 • آلترناتیو جذاب بیت‌کوین
 • هدف‌گذاری ۲۰ میلیارد دلاری برای صنایع خلاق
 • مدیریت منابع انسانی در شرکت‌های IT متفاوت‌تر و پیچیده‌تر از تمام کسب و کارهاست
 • ماهیت واقعی افراد در فضای مجازی مشخص می شود
 • استارتاپ ها، کلید قفل اشتغالزایی و رونق بخش تولید
 • مصاحبه با مدیرعامل و بنیان‌گذار استارتاپ Moz
 • آبتین وب فروشگاه اینترنتی قند رژیمی کامور
  قیمت طلای سرخ
  سمت نو
  اخبار

  رویدادها
  کسب و کار های نوپا

  TED

  معرفی کتاب

  سبک زندگی

  معرفی سایت
  داغ ترین ها