امروز: دوشنبه، 2 بهمن 1396

Deep Rooted Journal

مجله ریشه های عمیق اجتماعی و اقتصادی


10/23 1396
هوش مصنوعی گوگل از گوریل تا درک انسانی 
در سال 2015 گوگل نخستین نسل از نرم‌افزار هوش مصنوعی تشخیص هویت را ارائه کرد اما در تشخیص هویت عکس تولد یکی از برنامه‌نویسان این شرکت روی شبکه اجتماعی گوگل‌پلاس اشتباه مهلکی پیش آمد. یکی از دوستان سیاه‌پوست برنامه‌نویس از سوی هوش مصنوعی گوریل تشخیص داده شد.
این اشتباه موجب انتشار نامه عذرخواهی گوگل به‌طور گسترده شد و توجه همگان را به هوش مصنوعی تشخیص هویت جلب کرد. امروز گوگل از هوش مصنوعی تازه‌ای رونمایی کرده است که می‌تواند در یک عکس کوچک از تولد یک پسربچه، احساس موجود در فضا، جنسیت، هویت، اعضای بدن دیگران در عکس و حتی مناسبت عکس را تشخیص دهد و کلمات مرتبط با آن را به آن ضمیمه نماید.
ساندار پیچای، مدیرعامل گوگل در سخنرانی خود از این نرم‌افزار تشخیص چهره و هوش مصنوعی مرتبط با آن رونمایی کرد و وعده داد که آینده جهان با این نرم‌افزار متحول خواهد شد. برآورد می‌شود که هوش مصنوعی در امور تشخیص هویت آینده و برآورد شرایط عمومی نقش عمده‌ای داشته باشند و این مساله نگرانی‌های زیادی درباره اشتباهات ممکن به‌ وجود آورده است.
اکنون هوش مصنوعی وارد مرحله‌ای شده است که تا حدودی محیط و سوژه‌های مختلف در عکس را تشخیص می‌دهد اما اینکه روح و معانی مفاهیم مطرح در هویت انسانی قرن بیست و یکم را چگونه تشخیص خواهد داد و با آن چه برخوردی خواهد داشت، هنوز محملی برای نگرانی و مباحث فلسفی خواهند بود.منبع :
لینک :
کد مطلب: 961023205

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
reload, if the code cannot be seen