به پول فکر کنید یا به خلاقیت
به پول فکر کنید یا به خلاقیت بیش از 90 درصد استارت آپ ها درنهایت شکست می‌خورند. این مسئله ممکن است به دلیل فقدان بازار محصول مناسب، عدم توانایی تیم برای سرعت بخشیدن به مدل کسب‌وکار یا کمبود بودجه باشد.
کار کردن در استارت آپ ها همیشه هم جذاب نیست. فوربز در گزارشی 5 دلیل مطرح کرده است که کار کردن برای یک استارت آپ تازه‌کار ایده بسیار بدی است.
طبق این گزارش قبل از اینکه به تیم رؤیایی‌تان و یک استارت آپ تازه‌کار بپیوندید و کار را شروع کنید، به این 5 دلیل را توجه کنید:
*شما باید سخت کار کنید
ساعت کاری شما از 9 صبح تا 5 بعدازظهر خواهد بود برخی مواقع باید آخر هفته هم کار کنید. همچنین کارکنانی که با استارت آپ های تازه‌کار همکاری می‌کنند، معمولاً اضافی کاری نخواهند داشت.
استارت آپ carrot به شما پیشنهاد می‌دهد که انعطاف‌پذیر باشید، چراکه هیچ سلسله‌مراتب شرکتی، هیچ ساعت کاری ثابت و هیچ مزایایی کاری و مسافرت، غذای رایگان و عضویت در باشگاهی در کار نیست. کارکنان استارت آپ ها اغلب به دلیل این مسائل سرخورده می‌شوند.
*موقعیت اجرایی در استارت آپ ها وجود ندارد
اغلب استارت آپ ها عناوین فانتزی برای کارکنان در نظر می‌گیرند، مثلاً CXO، رئیس یا معاون رئیس است.
*شما در یک محیط بی‌نظم کار می‌کنید
یکی از دلایل استخدام افراد در مراحل اولیه استارت آپ ها، توانایی گرفتن نقش‌های جدید و یادگیری برای اجرای طیف گسترده‌ای از فعالیت‌ها در محیط کسب‌وکار است.
بااین‌حال، فضای هرج‌ومرج اغلب کارکنان را مجبور می‌کند که کارهایشان را در حداقل زمان ممکن انجام دهند. درنتیجه کارکنان زمانی برای کارهای آموزشی و دریافت گواهی‌نامه‌ها ندارند.
*بازگشت سرمایه عالی نیست
مهم‌ترین مزیت کار در مراحل اولیه استارت آپ ها این است که شما سهم کوچکی از شرکت را خواهید داشت. ایده اصلی این است که کارمندان ممکن است با نرخ پایین‌تر از نرخ بازار کار کنند، اما اگر شرکت موفق شود، کارمندان هم یک‌شبه ثروتمند خواهند شد. بنابراین تا زمانی که ارزیابی شرکت افزایش پیدا می‌کنند، کارکنان هم خوشحال هستند.
*استارت آپی که شما برایش کار می‌کنید، ممکن است شکست بخورد
بیش از 90 درصد استارت آپ ها درنهایت شکست می‌خورند. این مسئله ممکن است به دلیل فقدان بازار محصول مناسب، عدم توانایی تیم برای سرعت بخشیدن به مدل کسب‌وکار یا کمبود بودجه باشد.
با تمام چالش‌هایی که عنوان شد، اما کار با استارت آپ های تازه‌کار بازده غیرسنتی سرمایه‌گذاری دارد. مثلاً شما با افراد خلاق همکاری می‌شود و این می‌تواند فرصتی برای توسعه و استراتژی‌های شما باشد و چشم‌انداز بزرگ‌تری پیش روی زندگی‌تان باشد

جستجو در سایت
تبلیغات
درباره ما

مجله اینترنتی دیپروتد نشریه مجازی بر بستر اینترنت به مسائل آموزشی و مقالات پیرامون کسب وکار های نوپا یا استارت آپ ها و سبک زندگی است فعالیت و محتوای مطالب ارائه شده در سایت همه بیشتر در حوزه مدیریت، کارآفرینی ، روانشناسی ،اقتصادی و فناوری اطلاعات است نام اصلی دیپروتد "ریشه های عمیق " با مجوز رسمی از هیات نظارت برمطبوعات مشغول به فعالیت است

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید