مجله اینترنتی دیپروتد

ریشه های عمیق اجتماعی و اقتصادی

دسته بندی
دیپروتد دورنما دیپروتد راهکار و ترفند استارت اپ علوم اخبار دانش رویداد کتاب خوانی

آگهی
فروشگاه اینترنتی صنایع دستی صبنگو
مطالب
06/6 1397
برتریت استارتاپ های حوزه بلاک‌چین در سال ۲۰۱۸
 طی چند سال اخیر بیت‌کویین به‌عنوان یک ارز دیجیتال پایه توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کرده؛ از سوی دیگر بسیاری از افراد نیز بر این باورند که این شبکه پرداخت غیرمتمرکز عمر زیادی نخواهد داشت و نمی‌تواند کارهای بزرگی را انجام دهد.

همانطور که مؤسسات مالی و غول‌های فناوری در مورد چگونگی پذیرش رمزنگاری ارز برای کسب‌وکار اصلی خود فکر می‌کنند، برخی از استارتاپ‌های جدید درباره چگونگی استفاده از بیت‌کویین برای رسیدن به اهداف هیجان‌انگیز خود در حال تلاش هستند.

استارتاپ‌های قدرتمند در حوزه بلاک‌چین

استارتاپ‌های جدید در حوزه بلاک‌چین که در ادامه این مطلب درباره آنها بحث خواهیم کرد متشکل از یک گروه منحصربه‌فرد از کاشفان و محققان است که قصد دارند فناوری نوین را وارد بازارهای جدید کنند.

بنیاد IXO

یکی از جالب‌ترین استارتاپ‌ها در سال 2018، بنیاد ixo است.

این استارتاپ راهی برای تشخیص کمک‌های خیریه و تأثیر آنها در جهان پیدا کرده است؛ بنیاد ixo یک محصول مبتنی بر بلاک‌چین ایجاد کرده است که به افراد و سازمان‌ها اجازه می‌دهد تا فعالیت‌های خیرخواهانه خود، شغل داوطلبانه و مشارکت‌های اجتماعی را ثبت کنند.

اینکه آیا شما یک درخت بکارید، یک پارک را پاک‌سازی کنید، یک کودک را تربیت کنید یا پول خود را برای تغذیه بی‌خانمان‌ها جمع‌آوری کنید، کاملا انتخابی است و در واقع یک کار خیر است که شما به آن اعتبار می‌دهید.

هر "ادعای تاثیر" که به آن impact claim گفته می‌شود قبل از ثبت درGlobal Impact Ledger مورد بررسی و تأیید قرار می‌گیرد.

کسب چه میزان اعتبار قابل قبول است؟ هرچه بیشتر، بهتر.

به عبارت دیگر اعتبارات، منعکس‌کننده تأثیر مثبت شما بر روی دیگران یا محیط زیست است و بسیاری از مردم به آن اهمیت می‌دهند؛ شما می‌توانید از این طریق اعتبارات کافی را به دست بیاورید و آنها را برای تأمین مالی در بورس مبادلات تقسیم کنید یا اینکه آنها را برای کمک‌های مالی و یارانه‌ها استفاده کنید.

Global Impact Ledger یک راه مطمئن و قابل اطمینان برای اثبات اینکه چگونه شما جهان اطراف خود را تحت تأثیر قرار داده‌اید، ارائه می‌دهد؛ با افزایش آگاهی زیست‌محیطی و بشردوستانه، نشانه‌های IXO ممکن است ارزشمندتر از آنچه شما فکر می‌کنید، باشند.

SimplyVital Health

استارتاپ SimplyVital Health نخستین بلوک زنجیره سازنده درآمدی HIPAA را برای صنعت مراقبت سلامت توسعه داده است؛ این شرکت دارای دو محصول است که هر کدام بخش دیگری از صنعت مراقبت‌های بهداشتی را هدف قرار می‌دهند.

به‌عنوان مثال ConnectingCare، طراحی شده است تا تأسیسات مراقبت‌های بهداشتی مانند بیمارستان‌ها را برای انتقال به یک سیستم مراقبت ارزشی، فعال کند؛ ایده این طرح این است که ارائه‌دهندگان خدمات درمانی پاداشی را براساس کیفیت ارائه خدمات خود به‌جای کمیت آن دریافت کنند.

Health Nexus محصول دوم این استارتاپ است؛ این محصول یک روش غیرمتمرکز و امن برای مراقبین بهداشتی است و می‌تواند داده‌های بیمار را به اشتراک بگذارد و برای بهبود نتایج درمان همکاری کند.

این استارتاپ اعتقاد دارد که فعالیت‌های آن در راستای بهره‌برداری از یک بازار 300 میلیارد دلاری است و در عین حال بهبود شفافیت، دسترسی و صحت پرونده‌های پزشکی را به همراه دارد.

Open Bazaar

استارتاپ Open Bazaar برای افرادی که به‌دنبال یک بازار مبتنی بر بیت‌کویین بودند اما هیچ اطلاعاتی درباره آن نداشتند یک تحول عظیم ایجاد کرد؛ تنها محصول این شرکت یک پلت‌فرم قابل دانلود با فرمت منبع باز است که معاملات P2P را بدون هزینه ارسال یا فروش از eBay و آمازون را تسهیل می‌کند.

معاملات P2P، شامل انتقال پول الکترونیکی از یک شخص به دیگر از طریق واسطه است که به‌طور معمول به‌عنوان یک درخواست پرداخت P2P شناخته می‌شود.

کاربران می‌توانند فروشگاه‌های خود را راه‌اندازی و در عرض چند دقیقه شروع به فروش محصولات خود کنند؛ درست مانند معاملات P2P، در این پلت‌فرم نیز پرداخت‌ها در قالب بیت‌کویین ساخته می‌شوند.

در واقع Open Bazaar یک نوع بازاریابی است و با فروش خدمات ارزش افزوده به کاربران، درآمد کسب می‌کند.

Gem

Gem یک پلت‌فرم بلاک‌چین قابل مقیاس، موسوم به GemOS است که به‌منظور همکاری برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات متقابل ارزشمند طراحی شده است.

هدف توسعه‌دهندگان این است که از اطلاعات مشکوک و خراب‌کارانه جدا شوند و یک بلوک زنجیره غیر متمرکز برای اطلاعات فراهم کنند که اغلب در چندین شرکت تکرار شده است.

این شرکت در حال کار بر روی جذب صنعت بیمه خودرو با پلت‌فرم تحت توسعه مخصوص به خود و با رابط کاربری بیمه مبتنی بر کاربر است.

SmartLedger

SmartLedger یک شرکت هوشمند است که توانایی و قدرت استفاده از تکنولوژی بلاک‌چین و قراردادهای هوشمند را به صنایع مختلف معرفی می‌کند.

این استارتاپ یک لیست مرتبط از موارد قابل استفاده را ارائه می‌دهد که شامل یک پلت‌فرم معاملاتی طلا مبتنی بر رمزنگاری ارز، پلت‌فرم‌های استخراج معادن برای رمزنگاری ارز و همچنین یک سیستم مدیریت سرمایه می‌شود.

همانند بسیاری از شرکت‌های مبتنی بر فعالیت در حوزه بلاک‌چین، SmartLedger نیز در صنعت بیمه فعالیت می‌کند.

این شرکت یک کنسرسیوم موسوم به SmartLedger Insurance Consortium، به اختصار (SLIC) را تشکیل داده است تا از طریق همکاری و نوآوری، گروه‌های مختلف بیمه‌ای که علاقه‌مند به فناوری بلاک‌چین هستند را توسعه دهند.

Digital Asset

استارتاپ Digital Asset بر روی ارائه راه‌حل‌های مبتنی بر بلاک‌چین به مؤسسات مالی تمرکز می‌کند و این احتمالا یکی از امیدوار کننده‌ترین استارتاپ‌ها است.

این شرکت بیش از 110 میلیون دلار از بیش از 15 سرمایه‌گذار از جمله Citi، JPMorgan، PNC، Accenture، IBM، و Goldman Sachs را به نام خود ثبت کرده است.

Digital Asset دارای اهداف بسیار جدی است؛ پلت‌فرم مبتنی بر بلاک‌چین این استارتاپ به‌منظور ارائه خدمات به مؤسسات مالی در بازارهای جهانی طراحی شده است.

Shopin

Shopin، در واقع همان مدل Amazon.com را به دست می‌آورد و آن را در سراسر صنعت تجارت الکترونیک تکرار می‌کند؛ این استارتاپ خرده‌فروشان آنلاین را برای ایجاد یک پلت‌فرم توزیع شده مانند آمازون در کنار یکدیگر جمع می‌کند.

پروفایل shopper برای هر مشتری ایجاد می‌شود تا از این طریق به سابقه خرید از همه خرده‌فروشان شرکت‌کننده دسترسی داشته و توصیه‌های مرتبط با محصول موردنظر را دریافت کنند؛ در حال حاضر خرده‌فروشان مبلغی معادل 14.7 میلیون دلار را از طریق وابستگی خود به این پلت‌فرم تولید کرده‌اند.

Ripe

Ripe با استفاده از تکنولوژی توزیع لجستیک، شرکت‌های تولید کننده مواد غذایی، حمل‌و‌نقل و زیرمجموعه‌های مرتبط را قادر می‌سازد تا سلامت مواد غذایی را از مزرعه تا زمان پخت آنها ردیابی کنند.

اطلاعات مربوط به کاشت و برداشت، تاریخ آبیاری، محتویات مواد غذایی و بسیاری از داده‌های دیگر را می‌توان در بلاک‌چینی نوشت، که یک گزارش تغییرناپذیر از مواد غذایی را تشکیل می‌دهد.

در این سیستم هر کس از شفافیت و اطلاعات عمیق ارائه شده توسط Blockchain Ripe بهره‌مند است.

به‌عنوان مثال، کشاورزان می‌توانند روندهای رشد را کنترل کنند، حاملان و توزیع‌کنندگان می‌توانند پیش‌بینی‌های بهتر را در هنگام نیاز انجام دهند و خریداران نیز می‌توانند اطمینان داشته باشند که مواد غذایی که آن‌ها خریداری کرده‌اند به‌درستی رشد کرده، حمل و پردازش شده‌اند.

چگونه می‌توان در استارتاپ‌های مبتنی بر فناوری بلاک‌چین سرمایه‌گذاری کرد؟

صنعت پرطرفدار بلاک‌چین تمامی علاقه‌مندان در بخش‌های مختلف مانند سرمایه‌گذاران، توسعه‌دهندگان و بانیان خیر را مجذوب خود کرده است؛ برای کسانیکه به‌دنبال پیشرفت در این بازار در حال ظهور هستند، اساسا دو راه برای رفتن وجود دارد: سرمایه‌گذاری در توسعه محصولات بلاک‌چینی یا ساخت محصولات منحصربه‌فرد در این حوزه.

سرمایه‌گذاری مستقیم در استارتاپ قطعا می‌تواند پیچیده باشد؛ برخی از شرکت‌ها از طریق راه‌های مختلف کسب درآمد می‌کنند، در حالیکه برخی دیگر سهام خود را در ازای مشارکت مستقیم عرضه می‌کنند.

یکی از سودآورترین روش‌های سرمایه‌گذاری در استارتاپ‌های مبتنی بر بلاک‌چین این است که خودتان آن را ایجاد کنید؛ البته توجه داشته باشید که پس از طی این مرحله، تولید محصولات مبتنی بر بلاک‌چین چالش بزرگ بعدی است که با آن رو‌به‌رو خواهید شد.تسنیم
منبع : تسنیم
لینک :
کد مطلب: 4098
تاریخ و زمان انتشار: 6 شهریور 1397, 16:31
واژگان کلیدی:
پیوند کوتاه نوشتار:
https://deeprooted.ir/4098
نوشتار های پیشین نویسنده:
 • چگونه به یک اینفلوئنسر تبدیل شویم؟
 • اینفلوئنسر مارکتینگ چیست و چرا باید آن را انجام دهیم؟
 • چطور اینفلوئنسرهای هدف خود را شناسایی کنیم؟
 • استارت آپ هایی موفق سال 2017
 • استارت آپ
 • مامورخرید ابزاری کارآمد برای کسب و کار ها
 • دهه آینده، دهه غول‌های فناوری است
 • 7 استارتاپ که در سال 2017 با سرمایه کلان از بین رفتند
 • آبتین وب فروشگاه اینترنتی قند رژیمی کامور
  برترین استارتاپ های حوزه بلاک‌چین در سال ۲۰۱۸
  سمت نو
  اخبار

  رویدادها
  کسب و کار های نوپا

  TED

  معرفی کتاب

  سبک زندگی

  معرفی سایت
  داغ ترین ها