مجله اینترنتی دیپروتد

ریشه های عمیق اجتماعی و اقتصادی

دسته بندی
دیپروتد دورنما دیپروتد راهکار و ترفند استارت اپ علوم اخبار دانش رویداد کتاب خوانی

آگهی
فروشگاه اینترنتی صنایع دستی صبنگو
مطالب
06/23 1398
مقایسه تفاوت مغز انسان و هوش مصنوعی از نظر ایلان ماسک تفاوت مغز انسان و هوش مصنوعی بیشتر از چیزی است که تصور می‌کنید. البته برخلاف انتظار، منظور قویتر بودن ذهن انسان نیست، چرا که ایلان ماسک عقیده‌ای کاملا مخالف این موضوع دارد!

ایلان ماسک: تفاوت مغز انسان و هوش مصنوعی مثل تفاوت مغز شامپانزه با انسان است!

وقتی عبارت «هوش مصنوعی» را می‌شنوید، چه چیزی به ذهنتان خطور می‌کند؟ شاید به دستیار مجازی آیفون و آیپد یعنی اپل سیری فکر کرده یا ربات‌های سخنگو را به یاد می‌آورید. به عقیده ایلان ماسک، نگاه به هوش مصنوعی به این شیوه کاملا اشتباه بوده و تفاوت مغز انسان و هوش مصنوعی بیشتر از حد انتظار است.

به عقیده موسس شرکت اسپیس ایکس و تسلا موتورز (به علاوه چندین استارتاپ موفق دیگر)، انسان‌ها توانایی‌ها و قابلیت‌های هوش مصنوعی را دست کم گرفته‌اند. آن‌ها هوش مصنوعی را نوعی انسان هوشمند تلقی می‌کنند، در حالی که باید آن را از باهوش‌ترین انسان‌ها نیز بسیار بالاتر دانست.
تفاوت مغز انسان و هوش مصنوعی بسیار بالاست

به عقیده ایلان ماسک، مقایسه مغز انسان و هوش مصنوعی همانند مقایسه مغز شامپانزه با انسان است؛ شامپانزه به عنوان یکی از باهوش‌ترین حیوانات طبیعت، در مقایسه با انسان چقدر هوشمند محسوب می‌شود؟ انسان‌ها نیز در مقایسه با هوش مصنوعی، همین اندازه باهوش به شمار می‌روند!

تفاوت مغز انسان و هوش مصنوعی

ایلان ماسک عقیده دارد شامپانزه‌ها واقعا قادر به درک انسان‌ها نبوده و ما برای آن‌ها، همانند موجوداتی عجیب و بیگانه به نظر می‌رسیم.


قدرت بالای هوش مصنوعی سبب شده ایلان ماسک به طور پیوسته درباره خطرات پیشرفت و توسعه مستمر آن هشدار بدهد. موجود هوشمندی را در نظر بگیرید که به دست انسان‌ها خلق شده و به همین دلیل با همه زیر و بم آن‌ها آشنا است. از طرفی در مقایسه با انسان از هوش و ذکاوت بالاتری برخوردار است. در نتیجه می‌تواند تهدیدی جدی برای انسان باشد.


هوش مصنوعی رفته رفته به سمت کسب قابلیت تصمیم‌گیری پیش می‌رود. به عبارتی ربات‌ها (نرم افزاری و سخت افزاری) دیگر تنها بر اساس یک سری داده اولیه، یک سری عمل خاص انجام نداده و قادر به تصمیم‌گیری شده‌اند. اگر بعد از پیشرفت شدید، آن‌ها تصمیم به قیام علیه انسان‌ها بگیرند، چه سرنوشتی در انتظار جامعه بشری خواهد بود؟ اکنون انسان‌ها در صورت زیر پا گذاشتن وجدان، بدون وجود قانون، به راحتی می‌توانند به زندگی همه شامپانزه‌ها خاتمه بدهند.
منبع : businessinsider
لینک :
کد مطلب: 9632
تاریخ و زمان انتشار: 23 شهریور 1398, 14:10
واژگان کلیدی:
پیوند کوتاه نوشتار:
https://deeprooted.ir/9632
نوشتار های پیشین نویسنده:
 • زندگی در دانمارک
 • سئو چیست؟
 • مروری بر راهکارهای کشورهای جهان در برابر زلزله از آمریکا تا ژاپن
 • زلزله چیست و علل وقوع آن
 • پروژه چیست ؟‌ مدیریت و كنترل پروژه به چه معناست ؟
 • شبیه سازی روش کار موتور جستجو
 • آنچه درباره IELTS باید بدانیم
 • استراتژی‌های بازاریابی
 • آبتین وب فروشگاه اینترنتی قند رژیمی کامور
  مقایسه تفاوت مغز انسان و هوش مصنوعی از نظر ایلان ماسک
  دسته بندی: علوم || تگ های مطلب :
  نظرات: 0 1398/06/23
  سمت نو
  اخبار

  رویدادها
  کسب و کار های نوپا

  TED

  معرفی کتاب

  سبک زندگی

  معرفی سایت
  داغ ترین ها