عملیات روانی چه گروهی را هدف می‌گیرد؟
عملیات روانی چه گروهی را هدف می‌گیرد؟ عملیات روانی به عنوان گونه ای از جنگ نرم دارای سطوح گوناگونی است که هر یک مختصات و ویژگی‌های خود را دارد و در این یادداشت به آن ها خواهیم پرداخت.
عملیات روانی و سطوح آن/ هر سطح از عملیات روانی چه گروهی را هدف می‌گیرد؟

گروه هنر و رسانه پایگاه تحلیلی-رسانه‌ای شهید آوینی؛ عملیّات روانی ، به معنای استفاده برنامه‌ریزی‌شده از اطّلاعات برای تأثیر بر گرایش‌ها ، کنش‌ها و حتّی علاقه‌مندی‌های گروه هدف است تا به این واسطه رفتاری را در آن‌ها تغییر دهد یا سبب ایجاد رفتاری خاص در آن‌ها گردد. در این‌جاست که نقش شبکه‌های اجتماعی پررنگ‌تر به نظر می‌آید. در این شبکه‌ها ، به این دلیل که فرض بر این است که «اشخاص» و نه «نهادها» دست به تولید محتوا می‌زنند ، طرح‌ریزی و انجام عملیّات روانی در سطوح و با اهداف متفاوتی انجام می‌شود. در این یادداشت ، با مطالعه سطوح عملیّات روانی سعی می‌کنیم به درک این موضوع که عملیّات روانی چرا و چگونه انجام می‌شود کمک نماییم.

جستجو در سایت
تبلیغات
درباره ما

مجله اینترنتی دیپروتد نشریه مجازی بر بستر اینترنت به مسائل آموزشی و مقالات پیرامون کسب وکار های نوپا یا استارت آپ ها و سبک زندگی است فعالیت و محتوای مطالب ارائه شده در سایت همه بیشتر در حوزه مدیریت، کارآفرینی ، روانشناسی ،اقتصادی و فناوری اطلاعات است نام اصلی دیپروتد "ریشه های عمیق " با مجوز رسمی از هیات نظارت برمطبوعات مشغول به فعالیت است

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید