مجله اینترنتی دیپروتد

ریشه های عمیق اجتماعی و اقتصادی

11/3 1397
افزایش 10 برابری ضریب نفوذ تلفن ثابت در استان فارس مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس ضریب نفوذ تلفن ثابت در استان در سال 57 را سه درصد عنوان کرد و گفت: این شاخص هم اینک به 32.29 درصد رسیده و رشد افزون بر 10 برابری داشته است.

 مهرداد سهرابی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان گفت: در سال 57 در استان فارس 47 هزار و 609 تلفن ثابت نصب شده داشتیم که الان به یک میلیون و 956 هزار و 758 خط رسیده است.
وی ادامه داد: طی سال های گذشته تاکنون شاهد فعالیت سه اپراتور اصلی همراه اول، ایرانسل و رایتل بودیم که ضریب نفوذ آنها در استان به ترتیب 69 درصد، 45 درصد و سه درصد است.
سهرابی اظهار کرد: با توجه به فعال شدن سرویس رومینگ که بر اساس آن اپراتورها مکلف شده اند در جایی که دیگر اپراتور حضور ندارد به آنها سرویس بدهند، ضریب تلفن همراه در فارس به حدود 80 درصد خواهد رسید.

وی افزود: در ابتدای انقلاب در استان 124 دستگاه تلفن همگانی وجود داشت که این تعداد هم اینک به 6 هزار و 677 دستگاه رسیده است.
 مدیرکل ICT فارس بیان کرد: در حوزه شبکه فیبر نوری نیز شاهد توسعه قابل توجهی در استان بوده ایم به نحوی که استان فارس به مرکز توزیع و انتقال پهنای باند به استان های جنوبی تبدیل شده است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس با اشاره به دسترسی تمام شهرهای استان به اینترنت پرسرعت نسل سه و چهار گفت: هم اینک 39 روستای زیر 10 خانوار استان به تلفن ثابت متصل هستند و 2 هزار 161 روستای استان نیز از اینترنت پرسرعت برخوردار شده اند که امکان دسترسی یک هزار و 24 روستا به اینترنت پرسرعت در سال گذشته فراهم شد.
سهرابی گفت: در پست بانک نیز 116 دستگاه خودپرداز روستایی در روستاهای محروم و کمتر توسعه یافته استان نصب و راه اندازی شده است.
وی ادامه داد: در حوزه دفاتر پیشخوان خدمات دولت نیز حدود 459 دفتر پیشخوان شهری و 397 دفتر ICT روستایی در استان مشغول به فعالیت هستند.
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس در پایان گفت: شرکت مخابرات استان هم اینک پروژه دسترسی شهروندان و کسب و کارها به شبکه فیبر نوری را در دستور کار دارد که از سال گذشته تاکنون 859 پورت برای این منظور نصب شده است.

منبع : روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات
لینک :
کد مطلب: 9240
تاریخ و زمان انتشار: 3 بهمن 1397, 16:23
واژگان کلیدی:
پیوند کوتاه نوشتار:
https://deeprooted.ir/9240
نوشتار های پیشین نویسنده:
 • سلطان چک
 • کودک آزاری خشونت سفید
 • تورم ایران ریشه در تقاضا دارد
 • برای اکوسیستم نیروی ستادی تربیت می‌کنیم
 • استارت آپ چیست؟
 • تجربه توسعه در کره جنوبی
 • انواع شبکه‌های اجتماعی آنلاین؛ خیلی دور خیلی نزدیک
 • بزرگ‌ترین هک‌های تاریخ آی‌فون
 • افزایش 10 برابری ضریب نفوذ تلفن ثابت در استان فارس

  ارسال نظر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  دو کلمه نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید: *
   
  سمت نو
  اخبار

  رویدادها
  کسب و کار های نوپا

  TED

  معرفی کتاب

  سبک زندگی

  معرفی سایت