رشد اقتصادی بدون نفت مثبت شد
رشد اقتصادی بدون نفت مثبت شد رئیس‌کل بانک مرکزی:
رشد اقتصادی بدون نفت مثبت شد
رییس کل بانک مرکزی گفت: همانگونه که قبلاً بانک مرکزی پیش‌بینی کرده بود، گزارش تحولات اقتصادی بخش واقعی اقتصاد ایران درسال گذشته بیانگر مثبت شدن رشد اقتصاد بدون نفت کشور، در سال گذشته است.

ایسنا : بر اساس گزارش حوزه معاونت اقتصادی بانک، رشد اقتصادی بدون نفت در سال ۱۳۹۸ معادل ۱/۱ + درصد است که بر مبنای بخش‌های فعالیت، کشاورزی ۸/۸+ درصد، گروه صنعت و معدن ۲/۳+ درصد و خدمات عمدتاً به خاطر تأثیر شیوع کرونا در فصل آخر سال ۰/۲- درصد بوده است.

طبق این گزارش، به علت کاهش درآمد نفت، رشد این بخش ۳۸/۷- درصد بود که در نتیجه آن، رشد اقتصادی با نفت به منفی ۶/۵ درصد رسید.

با در نظر گرفتن آمار عملکرد مناسب بخش کشاورزی و روند مثبت رشد بخش صنعت در نیمه دوم سال(۶.۷+ درصد در فصل سوم و ۱۰.۷+ درصد در فصل چهارم) مؤید رونق تولید در سال ۱۳۹۸ و نویدبخش جهش تولید در سال جاری است.

جزئیات تحولات اقتصادی سال ۱۳۹۸، در روزهای آتی منتشر خواهد شد.
جستجو در سایت
تبلیغات
درباره ما

مجله اینترنتی دیپروتد نشریه مجازی بر بستر اینترنت به مسائل آموزشی و مقالات پیرامون کسب وکار های نوپا یا استارت آپ ها و سبک زندگی است فعالیت و محتوای مطالب ارائه شده در سایت همه بیشتر در حوزه مدیریت، کارآفرینی ، روانشناسی ،اقتصادی و فناوری اطلاعات است نام اصلی دیپروتد "ریشه های عمیق " با مجوز رسمی از هیات نظارت برمطبوعات مشغول به فعالیت است

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید