مجله اینترنتی دیپروتد

ریشه های عمیق اجتماعی و اقتصادی

11/9 1397
تفویض اختیارات وزارت صنعت، معدن و تجارت به استان‌ها با هدف تسهیل امور  تفویض اختیارات وزارت صنعت، معدن و تجارت به استان‌ها با هدف تسهیل امور

وزیر صنعت، معدن و تجارت در نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی هدف تفویض اختیارات این وزارت خانه در ثبت سفارش به سازمان های استانی را تسهیل فرایندها عنوان کرد.

به گزارش دیپروتد به نقل از شاتا، دکتر رضا رحمانی در هشتاد و دومین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی که با حضور وزیر اقتصاد و رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی برگزار شد، در پاسخ به دغدغه فعالان اقتصادی که در حوزه ثبت سفارش با مشکل مواجه شده بودند، گفت: برای سرعت بخشیدن به روند ثبت سفارش، تمامی اختیارات خود را در این حوزه به استان ها تفویض کرده ام که این موضوع باعث افزایش سرعت در رسیدگی می شود، هرچند در تهران مشکلاتی وجود دارد که این مشکلات به زودی حل خواهد شد. او همچنین درباره پیشنهاد یکی از فعالان بخش خصوصی مبنی بر حل مشکلی در اخذ تضامین بانک ها از واردکنندگان، افزود: اجرای برخی پیشنهادات که مطرح می شود، نیازمند تغییر فرایندها و استحکام آن است تا مشکل را حل کند و این موضوع زمان می برد. استقبال وزیر اقتصاد از تفویض اختیارات در وزارت صنعت، معدن و تجارت وزیر اقتصاد نیز در این نشست با استقبال از تفویض برخی اختیارات وزیر صنعت، معدن و تجارت به استان ها، گفت: تفویض اختیارات از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت، اقدام مناسبی بود که ممکن است در ابتدای کار به دلیل آنکه نیمی از عملیات ثبت سفارش در تهران انجام می شود، مشکلاتی در این استان به وجود بیاید، اما به مرور این مشکلات حل خواهد شد. فرهاد دژپسند با اشاره به جلسات اقتصادی دولت گفت: آقای رحمانی در جلسات به شدت از فعالان اقتصادی و صادرکنندگان دفاع می کند. در این جلسه، « مشکلات فعالان بخش خصوصی ناشی از اجرای بند ۵ تصویب نامه هیات وزیران در خصوص تامین ارز کالاهای فهرست گروه یک به نرخ رسمی و تسویه حساب و صدور مجوز ترخیص» و « اعتراض به اخذ تضامین به صورت سپرده ریالی در خرید ارز کالاهای وارداتی از جمله کالاهای اساسی و مواد اولیه تولید » بررسی و درباره آنها تصمیم گیری شد. همچنین ادامه بررسی مشکلات فعالان اقتصادی در حوزه ثبت سفارش به جلسات آینده و پس از ارائه گزارش وزارت صنعت، معدن و تجارت در این باره موکول شد.

منبع : شاتا
لینک :
کد مطلب: 9253
تاریخ و زمان انتشار: 9 بهمن 1397, 16:01
واژگان کلیدی:
پیوند کوتاه نوشتار:
https://deeprooted.ir/9253
نوشتار های پیشین نویسنده:
 • نمی توانیم زندگی مردم را از تحولات فناوری و ارتباطی جدا کنیم
 • شناخت درست و فرهنگ سازی، تنها راه مدیریت و پیشگیری از مشکلات فناوری
 • سلطان چک
 • آیت الله هاشمی شاهرودی دار فانی را وداع گفت
 • زلزله کرمانشاه را لرزاند - آخرین وضعیت
 • کودک آنلاین جشنواره ای برای ایجاد فرصت های نو
 • وزیر اقتصاد ایران با رای عدم اعتماد نمایندگان مجلس برکنار شد
 • زمین‌لرزه ۷.۳ ریشتر غرب‌کشور
 • تفویض اختیارات وزارت صنعت، معدن و تجارت به استان‌ها
  دسته بندی: اخبار || تگ های مطلب :
  نظرات: 0 1397/11/9

  ارسال نظر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  دو کلمه نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید: *
   
  سمت نو
  اخبار

  رویدادها
  کسب و کار های نوپا

  TED

  معرفی کتاب

  سبک زندگی

  معرفی سایت