مجله اینترنتی دیپروتد

ریشه های عمیق اجتماعی و اقتصادی

دسته بندی
دیپروتد دورنما دیپروتد راهکار و ترفند استارت اپ علوم اخبار دانش رویداد کتاب خوانی


آگهی
فروشگاه اینترنتی صنایع دستی صبنگو
مطالب
09/21 1397
اولین رینگ تیتانیومی جهان با فناوری چاپ سه بعدی تولید شد
شرکت HRE ویلز از رینگ تیتانیومی چاپ سه بعدی روی ابرخودروی مک‌لارن P1 رونمایی کرد. این رینگ‌ها با استفاده از فرآیند ذوب پرتو الکترونی ساخته می‌شوند.

چاپ سه بعدی (3D printing) پدیده جدیدی در خودروسازی است که طی سال‌های اخیر راه خود را به صنعت باز کرده؛ اما چیزی که شاید کمی نسبت به سایر فناوری‌های روز برجسته‌تر باشد، چاپ سه بعدی تیتانیوم است. ایده چاپ سه بعدی با استفاده از تیتانیوم یک حقیقت است و هم‌اکنون نمی‌توان آن را محدود به فیلم‌های علمی تخیلی دانست. پیش از این برای تولید قطعات ماهواره‌ها و اسکلت مصنوعی از تیتانیوم استفاده می‌شد، اما هم‌اکنون این فلز راه خود را از طریق رینگ‌ یدکی به صنعت خودرو پیدا کرده است.

شرکت HRE ویلز (HRE wheels) با همکاری GE ادیتیو (GE Additive) نمونه‌هایی از رینگ تیتانیومی چاپ سه بعدی تولید کرده‌اند که در آینده نزدیک وارد بازار قطعات یدکی و خدمات پس از فروش خواهد شد.

اولین رینگ تیتانیومی جهان با فناوری چاپ سه بعدی تولید شد
برای نشان دادن رینگ‌های تیتانیومی جدید، رندرهایی از آن‌ها روی ابرخودروی مک‌‌ لارن P1 طراحی شده است. این رینگ‌ها دارای طراحی پیچیده‌ پره به‌عنوان بخشی از ساختار ۶ تکه هستند. با این حال در آینده می‌توان این رینگ‌ها را به‌عنوان قطعات یک‌-تکه ساخت.


این رینگ‌های نوآورانه پرینت سه بعدی با استفاده از فرآیندی به نام «ذوب پرتو الکترونی» یا «Electron Beam Melting» ساخته می‌شوند؛ در این فرآیند از یک پرتو الکترونی برای ذوب و ترکیب کردن پودر تیتانیوم استفاده شده است. شبیه چاپ سه بعدی معمولی، محصول نهایی با استفاده از قرار گرفتن لایه‌های تیتانیوم مذاب روی یک‌دیگر ساخته می‌شود.

البته این فرآیند نیاز به ماشینکاری زیادی دارد، اما پیوند سطوح به‌طور همزمان نیاز به کار کمتری نسبت به حد انتظار دارد. رینگ‌های چاپ سه بعدی پس از ساخت نیازی به پوشش و روکش اضافی ندارند، زیرا تیتانیوم مستعد خوردگی و پوسیدگی نیست. در نهایت مرکز رینگ با استفاده از بست‌های تیتانیومی روی طوقه فیبر کربن نصب خواهد شد.هنوز نمی‌توان در باره‌ی آینده صنعت خودرو با رینگ تیتانیومی چاپ سه بعدی صحبت کرد. این فناوری، می‌تواند به یک موضوع تجملی و زودگذر تبدیل شود؛ اما در هر صورت ایده جالبی به نظر می‌رسد.ابوالقاسم اسلامی
منبع :
لینک :
کد مطلب: 9013
تاریخ و زمان انتشار: 21 آذر 1397, 11:02
واژگان کلیدی:
پیوند کوتاه نوشتار:
https://deeprooted.ir/9013
نوشتار های پیشین نویسنده:
 • گزیده اقتصادی روزنامه‌ها
 • بهترین محصولات در نمایشگاه CES 2020
 • ماه‌چهره‌خلیلی بازیگر سینما و تلویزیون درگذشت
 • دکتر بدرالزمان قریب گرکانی در سن ۹۱سالگی از دنیا رفت
 • زلزله کرمانشاه را لرزاند - آخرین وضعیت
 • احداث نخستین پارک فضایی و کسب و کارهای فضا پایه در مازندران
 • حمایت از حضور استارتاپ‌ها در تلویزیون توسط توسکا
 • فناوری فضایی، یک طاق نصرت تزیینی نیست
 • آبتین وب فروشگاه اینترنتی قند رژیمی کامور
  اولین رینگ تیتانیومی جهان با فناوری چاپ سه بعدی تولید شد

  ارسال نظر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  دو کلمه نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید: *
   
  سمت نو
  اخبار

  رویدادها
  کسب و کار های نوپا

  TED

  معرفی کتاب

  سبک زندگی

  معرفی سایت
  داغ ترین ها