مجله اینترنتی دیپروتد

ریشه های عمیق اجتماعی و اقتصادی

دسته بندی
دیپروتد دورنما دیپروتد راهکار و ترفند استارت اپ علوم اخبار دانش رویداد کتاب خوانی


آگهی
فروشگاه اینترنتی صنایع دستی صبنگو
مطالب
09/1 1397
استعفا بنیانگذاران اینستاگرام از هیات مدیره فیس‌بوک اینستاگرام روز دوشنبه اعلام کرد که کوین سیستروم و مایک کریگر بنیانگذاران این موسسه از مقام های خود بعنوان مدیرعامل و مسئول امور فنی این شبکه اشتراک عکس که مالک آن فیسبوک است بدون ارائه هیچ توضیحی استعفا دادند.

به گزارش رویترز استعفای بنیانگذاران اینستاگرام که از نظر سودآوری فعال ترین بخش فیسبوک است چند ماه پس از استعفای جان کوم از بنیانگذاران واتس آپ صورت می گیرد که مالک آن نیز فیسبوک است. به این ترتیب فیسبوک از موثر ترین افراد در توسعه و هدایت دو بخش مهم از فعالیت های خود محروم می شود.

این استعفاها در شرایطی روی می دهد که شبکه اجتماعی فیسبوک به خاطر ضعف در حفاظت از اطلاعات خصوصی کاربران و عدم مقابله موثر با انتشار اخبار جعلی تحت فشار قرار گرفته و تعداد بیشتری از کاربران جوانتر برای ارتباط با دوستان و خانواده از ابزارهای دیگری استفاده می کنند.

کوین سیستروم روز دوشنبه در وبلاگ خود نوشت او و مایک کریگر قصد دارند مدتی مرخصی بگیرند و مجددا دوره ای از کنجکاوی و خلاقیت را تجربه کنند.

خبرگزاری بلومبرگ گزارش داد که استعفای آنها پس از بروز اختلاف نظرهای مکرر با مارک زاکربرگ مدیرعامل فیسبوک بر سر نحوه اداره اینستاگرام روی داده است.

مارک زاکر برگ گفت:«من از همکاری با آنها طی شش سال گذشته چیزهای زیادی یاد گرفته و از همکاری با آنها لذت برده ام. برای آنها آرزوی موفقیت دارم و علاقمند هستم ببینم که در آینده چه چیزی خلق خواهند کرد.»

خبرگزاری رویترز می افزاید قبل از استعفای جان کوم در ماه مه، برایان اکتون یکی دیگر از بنیانگذاران واتس آپ نیز استعفا داده بود. این باعث تغییراتی در هیئت مدیره فیسبوک و افزایش اختیارات مارک زاکربرگ در اداره امور جاری شرکت شد.

فعالیت های اینستاگرام و فیسبوک در این سالها کاملا مجزا بوده و دو شبکه اجتماعی به ندرت به دیگری اشاره می کنند. ولی با توجه به فشارهای نهادهای مسئول بر فیسبوک برای حفاظت بهتر از اطلاعات خصوصی کاربران و مقابله جدی تر با انتشار اخبار جعلی مدیریت فیسبوک ناگزیر شده علاوه بر ایجاد تغییراتی در این شبکه اجتماعی نظارت بر شرکت های زیرمجموعه خود مثل اینستاگرام و واتس آپ را هم افزایش دهد.

خبر استعفای کوین سیستروم و مایک کریگر را ابتدا روزنامه نیویورک تایمز منتشر کرد و بعد اینستاگرام در بیانیه ای افزود آنها تصمیم به استعفا را روز دوشنبه به اینستاگرام و فیسبوک اطلاع داده اند.

کوین سیستروم و مایک کریگر در دوران تحصیل در دانشگاه استنفورد با هم آشنا شدند و پس از مدتی کار در موسسات اینترنتی در سیلیکون ولی در سال ۲۰۱۰ اینستاگرام را پایه گذاری کردند.

فیسبوک در سال ۲۰۱۲ اینستاگرام را به بهای یک میلیارد دلار خریداری کرد. این شبکه اشتراک عکس ماهانه بیش از یک میلیارد کاربر فعال داد. پیش بینی می شود که درآمد اینستاگرام در سال جاری از مرز ۸ میلیارد دلار عبور کند.


منبع : رویترز
لینک :
کد مطلب: 8889
تاریخ و زمان انتشار: 1 آذر 1397, 12:51
واژگان کلیدی:
پیوند کوتاه نوشتار:
https://deeprooted.ir/8889
نوشتار های پیشین نویسنده:
 • گزیده اقتصادی روزنامه‌ها
 • چالش‌ جدید فیس‌بوک
 • زلزله کرمانشاه را لرزاند - آخرین وضعیت
 • کرونا مهمان ناخوانده جهان
 • دکتر بدرالزمان قریب گرکانی در سن ۹۱سالگی از دنیا رفت
 • بیکاری علت اصلی مشکلات اجتماعی است؛ ایجاد شغل وظیفه ملی است
 • بهترین محصولات در نمایشگاه CES 2020
 • علت اختلال در کارگزاری آگاه اعلام شد
 • آبتین وب فروشگاه اینترنتی قند رژیمی کامور
  استعفا بنیانگذاران اینستاگرام از هیات مدیره فیس‌بوک
  سمت نو
  اخبار

  رویدادها
  کسب و کار های نوپا

  TED

  معرفی کتاب

  سبک زندگی

  معرفی سایت
  داغ ترین ها