مجله اینترنتی دیپروتد

ریشه های عمیق اجتماعی و اقتصادی

دسته بندی
دیپروتد دورنما دیپروتد راهکار و ترفند استارت اپ علوم اخبار دانش رویداد کتاب خوانی


آگهی
فروشگاه اینترنتی صنایع دستی صبنگو
مطالب
04/24 1399
معرفی دوره DBA دانشگاه گلرنگ
معرفی دوره DBA دانشگاه گلرنگ

آشنایی با دوره ی DBA

1-    مقدمه

با توجه به رشد روزافزون علم و آموزشهای کوتاه مدت، دانشگاه گلرنگ و مدرسه بازرگانی گلرنگ  با هدف بالا بردن سطح علمی مدیران وکارآفرینان  شرکت هاو کشور و کمک به تحقق این امر،  دوره ی DBA    یا دوره عالی مدیریت حرفه ای کسب و کار (DBA) را طراحی وسالیانه دوبار آنرا اجراء می نماید .

 DBA   که مخفف  Doctorate of Business Administration است با دکترای رشته های مدیریت ، مهندسی و علوم پایه که عملا منجر به صدور درجه ی علمی [1]برای دانشجویان می شود متفاوت است وبرای افراد حاضردراین دوره ها، گواهینامه[2] گذراندن این دوره ی آموزشی صادر می شود .  هدف این دوره توسعه مهارت های تحقیق و پژوهش در کنار اصول به کارگیری دانش مدیریتی برای حل عارضه های سازمانی  ویژه مدیران وکارآفرینان می باشد. مخاطبان این دوره مدیران وکارشناسان ارشد شرکت ها وسازمان ها  هستند که پس از گذراندن آن به فهم عمیقی از دانش مدیریت درهریک از زمینه های زیر دست می یابند:

-          بازاریابی وفروش

-          تفکر استراتژیک

-          منابع انسانی

-         آینده پژوهی و درک تحولات آینده در محیط کسب وکار

-         تشخیص فرصت های کارآفرینی

-          مدیریت کسب وکارها

-          مدیریت  سازمان ها ی مجازی

 شرکت کنندگان از طریق حضور در این دوره ، متدهای به کارگیری دانش مدیریتی برای حل عارضه های سازمانی را آموخته، مهارت های رهبری سازمانی خود را توسعه داده و توانمندی های خود برای تصمیم گیری و تفکر در شرایط بحران ارتقا می دهند.

نکته قابل توجه این است که افرادی که دوره DBA را  در دانشگاه گلرنگ می گذرانند ،  دارای بیشترین میزان اشتغال و همچنین حقوق و مزایای دریافتی نسبت به رشته های دیگر هستند. دوره عالی مدیریت حرفه ای کسب و کار DBA یک سطح بالاتر از دوره MBA قرار می گیرد. دوره DBA به منظور آموزش و توانمندسازی مدیران ارشد جهت توسعه و گسترش فعالیت سازمان های خدماتی و تولیدی تدوین شده است. آموزش مدیریت عالی کسب و کار DBA در دوره DBA با رویکردی عمل گرایانه و مهارتی و کاربردی (Pragmatist) از یک طرف، و فعالیت های پژوهش محور (Research Oriented) از سوی دیگر تقویت مهارت ها و دانش مدیریتی و همچنین تخصص های مدیران از طریق منابع و محتوای بروز دانش مدیریت و همینطور مطالعه های موردی (Case Study) امکان پذیر می شود. همینطور با توجه به پرداختن به روش های نوین مدیریت و انجام کار گروهی، اجرای طرح های اجرایی و پژوهش های محوری به افراد و مدیران سازمان ها کمک می کند که چگونه در بازار رقابتی و حرفه ای از رقبا پیشی بگیرند.    

2-   کاربرد ونحوه ی  حضور در این دوره

می توان گفت دوره DBA یک مدرک یا گواهینامه[3] معادل با دکترا با رویکردی تحقیق و پژوهشی می باشد که تمرکز آن بر شیوه های کاربردی و مهارت در زمینه تجارت و کسب و کار است. سطح دوره DBA که پس از دوره MBA ارائه می شود بالاتر از سطح کارشناسی ارشد آکادمیک است و به نوعی می توان DBA را دکترای مدیریت تلقی کرد. البته ذکر این نکته نیز ضروری است که هدف از گذراندن دوره DBA پرورش استاد دانشگاه نیست، بلکه هدف از این دوره تقویت مهارت ها و دانش مدیریتی مدیران ارشد سازمان ها وشرکت ها برای رشد وتوسعه ی کسب وکارها می باشد. پس فضای دوره DBA مبتنی بر کسب و کار و تجارت است. لذا مدرک PhD مناسب افرادی است که قصد دارند مدرس دانشگاه و یا محقق حرفه ای در زمینه مدیریت شوند ، حال آنکه دوره DBA با تمرکز بر مهارت های مدیران سعی در آموزش و ارتقای مدیران شاغل در کسب و کارها دارد. بنابرین در دوره DBA، دانشپذیر اصول تحقیق و پژوهش در عارضه های سازمان را با رویکرد اجرایی آموخته تا علاوه بر توسعه دانش مدیریتی، مهارت های اجرای این دانش را در راستای حل مشکلات محیط کسب و کار بدست آورد. دانش آموخته گان دوره DBA، می توانند رهبری سازمان های بزرگ را بر عهده گیرند، برای توسعه علوم مدیریتی تحقیق و پژوهش انجام داده و جهت حل عارضه های سازمانی کسب و کارهای مهم به عنوان مشاور فعالیت نمایند. جایگاه DBA در وضعیت کنونی اقتصاد و بازار دنیا شرایط کنونی اقتصاد و بازار دنیا به گونه ای است که رقابت در عرصه کسب و کار و در بین سازمان ها بسیار سخت تر و پیچیده تر شده است. سازمان ها در صورتی می توانند در چنین شرایطی با موفقیت عمل کنند و نسبت به رقبا پیشی بگیرند که نیروی انسانی در سازمان ها بخصوص در سطح مدیریتی و مدیران ارشد سازمان ها از دانش و تخصص مدیریتی و مهارت کاربردی بویژه در زمینه کسب و کار برخوردار باشند. دوره DBA با توجه به اینکه هم بر دانش و تخصص مدیریت و هم بر مهارت های کاربردی مدیران تمرکز دارد می تواند در فضای رقابتی موجود مدیرانی با تخصص و مهارت بالا تربیت کند.

[1] - DEGREE
[2] - CERTIFICATE
[3] -CERTIFICATE


یادآوری مهم1 :

مدارک DBA در حد مدارک علمی ودانشگاهی نبوده ودارنده آن نمی تواند در دانشگاه های ومراکز آموزش عالی تدریس نموده ویا از امتیاز استخدامی آن برخوردار گردد . این موضوع در مورد گواهینامه ی DBA  دانشگاه گلرنگ نیز صادق می باشد و شرکت کنندگان با علم به این موضوع ، در این دوره مجازی وصرفا با هدف ارتقای توان دانشی وتئوریکی خود شرکت نموده ومنبعد به بهانه ی عدم اطلاع ، حق اعتراض نخواهند داشت .

یادآوری 2- مدرک این دوره  فقط با لوگوی دانشگاه گلرنگ ( متعلق به  گروه صنعتی گلرنگ)  صادر می شود .

یادآوری 3- این دوره کاملا به صورت مجازی و از طریق سیستم آموزشی ایوند برگزار می گردد ومتقاضیان از سراسر دنیا می توانند در این دوره شرکت کنند.

یادآوری 4- زبان اجرای دوره  فارسی می باشد .مدت و سرفصل های دوره

طول مدت این دوره 4 ترم می باشد که شامل مواد درسی زیر می گردد :


معرفی دوره DBA دانشگاه گلرنگ
یادآوری مهم در مورد نحوه برگزاری دوره

این دوره به طور کامل به صورت مجازی وغیر حضوری برگزار می گردد .ودانش پذیران ، با مطالعه ی منابعی که در اختیار آنها قرار خواهد گرفت ،  تحت آموزش مجازی ( وبیناری ) وغیر حضوری قرار می گیرند .

مزایای دوره DBA دانشگاه گلرنگ

    ارایه مطالب کاملا کاربردی و مهارتی به مدیران کسب و کارها
    ارایه و پیشنهاد موضوعات کاملا کاربردی برای انجام پروژه پایانی
    انتخاب یک استاد - منتور برای راهنمایی دانش پذیر در کل دوره
    صدور گواهینامه DBA مورد تایید دانشگاه گلرنگ
    معرفی در شبکه مجازی مدیران و راهبران ارشد کسب‌وکارها متعلق به دانشگاه گلرنگ
     ایجاد امکان ملاقات( مجازی ) با مدیران ارشد شرکت های تابعه گروه صنعتی گلرنگ جهت آشنایی با آنها
    حضور در دوره های کاملا عملی ومهارت محور با هدف تربیت مدیران در کلاس جهانی وبین المللی
    کسب  دانش  و مهارت مدیریت سازمان ها وراه اندازی کسب وکارهای نوپا
    عضویت افتخاری در مدرسه کسب و کار گلرنگ واطلاع رسانی در مورد رویدادهای آن
    معرفی افراد شاخص وواجد شرایط شرکت کننده در دوره به معاونت منابع انسانی گروه صنعتی گلرنگ وشرکت های تابعه گروه صنعتی گلرنگ ( جهت جذب )- بدیهی است تصمیم دراین دوره انحصارا در اختیار معاونت منابع انسانی گروه صنعتی گلرنگ می باشد.


ویژگی ها وامتیازات خاص این دوره

    آموزش روش های طراحی واستقرار کسب وکار
    آموزش مبانی شناسایی وتشخیص فرصت
    آموزش تحلیل موضوعات ومبانی مالی
    آموزش روش ها و مکانیزم های تیم سازی
    آموزش استاد - شاگردی با روش کوچینگ
    آموزش براساس ارایه قضایای موردی case study
    آموزش نحوه ی اتخاذ تفکر استراتژیک
    آموزش مهارت های آینده پژوهی


نحوه حضور دراین دوره

مراحل حضور در این دوره ی کاملا تخصصی و کارآفرینانه به شرح زیر است :

 - تکمیل فرم ثبت نام توسط متقاضی

- حضور در جلسه ی مصاحبه و آزمون اولیه جهت تعیین سطح

- معرفی به یک استاد - کوچ  برای راهنمایی در طول دوره

- حضور ( مجازی- واقعی) در کلاس ها طبق برنامه دانشگاه

- شرکت در آزمون های پایان هر ترم

- انجام پروژه تخصصی آخر دوره زیر نظر استاد- کوچ

منبع :
لینک :
کد مطلب: 9864
تاریخ و زمان انتشار: 24 تیر 1399, 14:02
واژگان کلیدی: آمار صنعت معدن تجارت, استعلام پروانه بهره برداری صنعت و معدن, استعلام پروانه بهره برداری وزارت بهداشت, انتقال جواز تاسیس, انواع توانمندی, ایران به چه تولیداتی نیاز دارد, تجارت ایران, توان ايران, توانمندیها, توانمندیهای ایران, سامانه جامع تجارت, فهرست, اعتبار مدرک dba در ایران, مدیریت کسب و کار, منابع آزمون دکتری مدیریت کسب و کار, نمونه مدرک dba, Dba دانشگاه تهران, آموزشگاه کسب و کار, اعتبار مدرک dba دانشگاه تهران, اعتبار مدرک dba دانشگاه صنایع و معادن, اعتبار مدرک mba دانشگاه تهران, اعتبار مدرک دانشگاه صنایع و معادن, اعتبار مدرک دکتری سازمان مدیریت صنعتی, بهترین گرایش دکتری مدیریت, تفاوت dba و phd, دانشگاه های دکتری مدیریت فناوری اطلاعات, دوره dba آنلاین, دوره dba سازمان مدیریت صنعتی, دوره mba دانشگاه امیرکبیر, دوره mba دانشگاه شریف, دوره مدیریت کسب و کار, دوره مدیریت کسب و کار اصفهان, دوره های آموزشی کسب و کار, دوره های مدیریت کسب و کار در مشهد, دکترای مدیریت اجرایی دانشگاه تهران, دکترای مدیریت کسب و کار در ایران, دکتری مدیریت آموزشی دانشگاه آزاد, دکتری مدیریت بازرگانی, دکتری مدیریت راهبردی, دکتری مدیریت کسب و کار دانشگاه آزاد, رشته های دکتری مدیریت دانشگاه آزاد, فارغ التحصیلان mba دانشگاه شریف, مدرک dba مورد تایید وزارت علوم, مدرک معادل دکتری دانشگاه تهران, مدیریت حرفه ای کسب و کار, مزایای مدرک dba, منابع آزمون دکتری مدیریت 98, منابع آزمون دکتری مدیریت استراتژیک, منابع آزمون دکتری مدیریت بازرگانی 99, منابع آزمون دکتری مدیریت تکنولوژی, منابع آزمون دکتری مدیریت دولتی, منابع آزمون دکتری مدیریت مالی, منابع دکتری مدیریت صنعتی, منابع زبان مدیریت دکتری, نمونه مدرک dba دانشگاه تهران, نمونه مدرک dba دانشگاه شهید بهشتی, هزینه دوره dba دانشگاه تهران, هزینه دوره dba دانشگاه شریف, هزینه دوره dba ماهان, هزینه دوره mba, هزینه دوره mba دانشگاه تهران, هزینه دوره mba دانشگاه شهید بهشتی, گرایش های دکتری مدیریت کسب و کار, Jobinja صبنگو, Jobinja گلرنگ, آدرس دفتر مرکزی شرکت صبنگو, آدرس دفتر مرکزی شرکت گلرنگ, آدرس شرکت صبنگو, آدرس شرکت گلرنگ, آینده شغلی رشته مدیریت کسب و کار, اخبار گروه صنعتی صبنگو, اخبار گروه صنعتی گلرنگ, ارسال نقاشی به سایت صبنگو, ارسال نقاشی به سایت گلرنگ, ارشد مدیریت کسب و کار, اسامی برندگان مسابقه نقاشی صبنگو, اسامی برندگان مسابقه نقاشی گلرنگ, استخدام صبنگو سیستم, استخدام گلرنگ سیستم, استفاده از صبنگو بجای زعفران, استفاده از گلرنگ بجای زعفران, اعلام برندگان مسابقه نقاشی صبنگو, اعلام برندگان مسابقه نقاشی گلرنگ, اعلام نتایج مسابقه نقاشی صبنگو, اعلام نتایج مسابقه نقاشی گلرنگ, انتخاب رشته کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار, باشگاه مشتریان گروه صنعتی صبنگو, باشگاه مشتریان گروه صنعتی گلرنگ, برند های صبنگو, برند های گلرنگ, برندهای گروه صنعتی صبنگو, برندهای گروه صنعتی گلرنگ, برندگان مسابقه نقاشی صبنگو, برندگان مسابقه نقاشی گلرنگ, برندگان نقاشی صبنگو, برندگان نقاشی گلرنگ, بنیانگذار گروه صنعتی صبنگو, بنیانگذار گروه صنعتی گلرنگ, بهترین کتاب مدیریت کسب و کار, بهترین گرایش مدیریت کسب و کار, تحقیق در مورد رشته مدیریت کسب و کار, ثروت حاج کریم فضلی, ثروت حاج کریم کاظمی, خانواده صبنگو, خانواده گلرنگ, خانواده گیاه صبنگو, خانواده گیاه گلرنگ, خواص صبنگو برای پوست صورت, خواص گلرنگ برای پوست صورت, دانشگاه های دارای رشته مدیریت کسب و کار, دانلود جزوه مدیریت کسب و کار, دانلود رایگان پایان نامه مدیریت کسب و کار, دانلود رایگان پروپوزال مدیریت کسب و کار, دانلود رایگان کتاب مدیریت کسب و کار و بهره وری, دانلود رایگان کتاب مدیریت کسب و کار و بهره وری محمد تقی طغرایی, دانلود رایگان کتاب کسب و کار, دانلود مدیریت کسب و کار و بهره وری محمدتقی طغرایی, دانلود کتاب مدیریت کسب و کار و بهره وری انتشارات آها, دروس رشته مدیریت کسب و کار, رشته مدیریت کسب و کار دانشگاه آزاد, رشته مدیریت کسب و کار پیام نور, رشته مدیریت کسب و کار چیست؟, روابط عمومی شرکت صبنگو, روابط عمومی شرکت گلرنگ, زیر مجموعه های شرکت پاکشو, سامانه جامع کسرا گروه صنعتی صبنگو, سامانه جامع کسرا گروه صنعتی گلرنگ, سایت صبنگو, سایت محصولات صبنگو, سایت محصولات گلرنگ, سایت نقاشی صبنگو, سایت نقاشی گلرنگ, سایت گلرنگ, سرفصل دروس کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار وزارت علوم, شماره تلفن شرکت صبنگو, شماره تلفن شرکت گلرنگ, شماره موبایل دکتر مهدی فضلی, شماره موبایل دکتر مهدی کاظمی, صبنگو سپاه, صبنگو سیستم, طرز استفاده از گیاه صبنگو, طرز استفاده از گیاه گلرنگ, عملکرد کسب و کار چیست, عوارض گیاه صبنگو, عوارض گیاه گلرنگ, فصلنامه مدیریت کسب و کار بین المللی, فوت فضلی گلرنگ, فوت کاظمی صبنگو, قانعی صبنگو, قانعی گلرنگ, قیمت گیاه صبنگو, قیمت گیاه گلرنگ, لوگو صبنگو, لوگو گلرنگ, لیست شرکت های گروه صنعتی صبنگو, لیست شرکت های گروه صنعتی گلرنگ, مجله فناوری اطلاعات, مجله مدیریت کسب و کار, مجله مدیریت کسب و کار بین الملل, مجله مدیریت کسب و کار هوشمند, مجله هوشمندی کسب و کار, مدیران ارشد گروه صنعتی صبنگو, مدیران ارشد گروه صنعتی گلرنگ, مدیریت کسب و کار علامه, مدیریت کسب و کار و بهره وری + doc, مدیریت کسب و کار و بهره وری pdf, مدیریت کسب و کار و بهره وری طغرایی pdf, مدیریت کسب و کار و بهره وری محمدتقی طغرایی pdf, مدیریت کسب و کار چیست, مدیریت کسب و کار کوچک, مدیریت کسب و کار گرایش استراتژی, مدیریت کسب و کار گرایش رفتار سازمانی و منابع انسانی, مدیریت کسب و کار+pdf, مسابقه نقاشی صبنگو, مسابقه نقاشی گلرنگ, مسابقه پازل صبنگو, مسابقه پازل گلرنگ, مقاله مدیریت کسب و کار, مقاله مدیریت کسب و کار pdf, مقاله مدیریت کسب و کار و بهره وری, مقاله مدیریت کسب و کارهای کوچک, مقاله کسب و کار, مقایسه رتبه و محل قبولی ارشد مدیریت کسب و کار, منابع ارشد فراگیر مدیریت کسب و کار, منابع کنکور ارشد مدیریت کسب و کار, مهدی فضلی صاحب شرکت گلرنگ, مهدی فضلی مالک افق کوروش, مهدی کاظمی صاحب شرکت صبنگو, مهدی کاظمی مالک افق کوروش, نام علمی گیاه صبنگو, نام علمی گیاه گلرنگ, نتایج مسابقه نقاشی صبنگو, نتایج مسابقه نقاشی گلرنگ, نرم افزار پپ صبنگو, نرم افزار پپ گلرنگ, نشریه مطالعات مدیریت کسب و کار هوشمند دانشگاه علامه طباطبائی, نشریه کسب و کار هوشمند علامه, نمونه سوالات مدیریت کسب و کار و بهره وری, پروژه رشته مدیریت کسب و کار, پروژه روش تحقیق در مدیریت کسب و کار, چارت درسی کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار, چشم انداز و ماموریت شرکت صبنگو, چشم انداز و ماموریت شرکت گلرنگ, کاتالوگ محصولات صبنگو, کاتالوگ محصولات گلرنگ, کارشناسی ارشد رشته مدیریت کسب و کار, کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی, کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار, کتاب مدیریت کسب و کار, کتاب مدیریت کسب و کار و بهره وری مرکز نشر دانشگاهی, کتاب مدیریت کسب و کارهای کوچک, کد پستی صبنگو سیستم, کد پستی گلرنگ سیستم, کشت گیاه صبنگو, کشت گیاه گلرنگ, گرایش های mba دانشگاه شریف, گروه سرمایه گذاری صبنگو, گروه سرمایه گذاری گلرنگ, گروه صنعتی صبنگو اصفهان, گروه صنعتی گلرنگ اصفهان, گروه مالی صبنگو, گروه مالی گلرنگ, گل خشت گرم است یا سرد, گلرنگ سپاه, گلرنگ سیستم, گیاه صبنگو, گیاه گلرنگ
پیوند کوتاه نوشتار:
https://deeprooted.ir/9864
نوشتار های پیشین نویسنده:
 • دوره آموزشی و مهارتی وردپرس و طراحی وب
 • وبینار برنامه ريزي استراتژيك ديجيتال ماركتينگ و مؤلفه هاي آن
 • دوره جامع هوش کارآفرینی
 • کارگاه آموزشی مانیتورینگ کسب‌وکار
 • کارگاه آموزشی مقاله نویسی ISI
 • دوره 49 روزه فن بیان و سخنوری - 49 روز برای تغییری بزرگ
 • آموزش آنلاین مبانی تفکر طراحی در کسب و کار
 • دوره 49 روزه فن بیان و سخنوری - 49 روز برای تغییری بزرگ
 • آبتین وب فروشگاه اینترنتی قند رژیمی کامور
  DBA مدیریت کسب و کار
  سمت نو
  اخبار

  رویدادها
  کسب و کار های نوپا

  TED

  معرفی کتاب

  سبک زندگی

  معرفی سایت
  داغ ترین ها