امروز: چهارشنبه، 22 آذر 1396

Deep Rooted Journal

مجله ریشه های عمیق اجتماعی و اقتصادی


09/10 1396
زندگیتان را از یکنواختی در بیاورید 
شادى و‌نشاط و تفریح از جمله نیازهاى روحى و‌فطرى انسان است که خود باعث می شود به نوعی تنوع در زندگی ایجاد شود.اگر شادی و نشاط نباشد زندگی یکنواخت می شود و اگر زندگی یکنواخت شود عشق آرام آرام کم رنگ می شود اما برخی از زوجین از این راز مهم بی اطلاع هستند و یا نمی دانند که چگونه می توانند در زندگیشان تنوع ایجاد کنند.

گاهی برخی از افراد تصور می کنند شادی و نشاط و خوشگذرانی فقط مختص دوران نامزدی و عقد است. شنیده اید برخی می گویند در دوران عقدتان خوب خوش بگذرانید دیگر وارد  زندگی مشترک که بشوید انقدر مشکلات دارید که فرصتی برای تفریح ندارید! اما برعکس بعد از ازدواج تازه فرصت های باهم بودن بیشتر می شود؛ از طرف دیگر محدودیتی برای رفت و آمد وجود ندارد و طرفین به راحتی می توانند برای زندگی خود تصمیم بگیرند و در واقع با زیر یک سقف رفتن می‌توان تنوع های زیادی در زندگی ایجاد کرد اما این دیگر بستگی به شما دارد که چگونه زندگیتان را هیجان انگیز و شاد کنید.

سرکار ، خانه – خانه، سرکار... این روتین زندگی اکثر مردان و یا زنان شاغل است که شب هم که به خانه می‌‌آیند با کلی خستگی شام را می خورند و می‌خوابند و دوباره روز از نو و روزی از نو! این روند به نوعی زندگی زناشویی را کسالت آور می‌کند و زن و شوهر دیگر جذابیتی برای هم نخواهند داشت. انسان همواره به دنبال ایجاد شور و نشاط و هیجان در زندگی است. شاید بتوان گفت یکی از دلایل چند همسری در مردان همین عامل یکنواختی در زندگی است چرا که یکنواختی می‌تواند به دنبال خود بی حوصلگی، کسلی و بی اهمیت شدن به همه چیز را به همراه آورد و در مواردی حادتر منجر به افسردگی و یا حتی جدایی همسران شود.
شما براى نشاط و شادى زندگى خود چه كارهایى را انجام داده اید و پیشنهاد می‌كنید؟

دوستان با تجربه ی ما تجربیاتی را در این زمینه از زندگی شخصی خود در اختیار ما قرار دادند که  به برخی از آنها اشاره می کنیم :

انسان همواره به دنبال ایجاد شور و نشاط و هیجان در زندگی است. شاید بتوان گفت یکی از دلایل چند همسری در مردان همین عامل یکنواختی در زندگی است چرا که یکنواختی می تواند به دنبال خود بی حوصلگی، کسلی و بی اهمیت شدن به همه چیز را به همراه آورد و در مواردی حادتر منجر به افسردگی و یا حتی جدایی همسران شود

فاطمه: من ۲۴ساله ازدواج کردم .دوتا بچه دارم اما همیشه و هر سال سالگرد ازدواجم را جشن میگیرم  و برای همسرم شلوار ولباس ودمپایی و..هر چی لازمش است تهیه می‌کنم و با کادو پیچ  وشام خوب و با تزیین و...معمولا یه شب عالی برایش می‌سازم .حتی امسال همسرم دست وبالش خالی بود که برایم کادو بگیرد ولی ما جشن را داشتیم .خوشی وخوشبختی ولذت درکنار هم بودن هیچ ربطی به مادیات نداره..

مریم:برای شادی در زندگی سعی کنید که تکرار در زندگی نباشد که باعث خستگی میشود

-سعی کنید گاهی با شوهرتان بازی های کودکانه مثل نام شهرت..نقطه نقطه..مینج..مار پله و...بازی کنید

-اخر هفته با اقاتون باهم اشپزی کنید

-روزی چند بار بدون دلیل بوسش کنید

-شبی را اختصاص بدهید که باهم فیلم سینمایی ببینید و کمی مخلفات برای دیدن فیلم اماده کنید

=گاهی اوقات بدون دلیل برا همسرتان هرچند کادوی کوچک بخرید

الان که تابستان است و هوا گرمه تو حیاط یا خونه و حموم می‌توانید اب بازی کنید

-سعی کنید اخر هفته باهم به پیاده روی شبانه برید

-کوهپیمایی در طول ماه و حتی در طول هفته یادتون نره

-میتونید بعضی شب ها غذا اماده کنید و باهم به پارک برید

-گاهی برای همسرتان برقصید

-سعی کنید که مناسبت‌ها جشن بگیرید هرچند جشن کوچک باشد

توصیه ما به شما برای اینکه در زندگیتان تنوع ایجاد کنید :

هر کاری که هر روز تکرار شود باعث یکنواختی می شود به عنوان مثال اگر هر روز با آرایش غلیظ و لباس های نیمه برهنه به استقبال هسرتان بروید این شیوه به مرور زمان برای همسرتان یکنواخت می شود و دیگر آرایش کردن یا نکردن شما برایش فرقی نمی کند لذا در کنار تفریح و شادی و خوشگذرانی می‌توان تنوع های دیگر همچون تنوع در ظاهر، رابطه زناشویی، دکوراسیون خانه و... هم ایجاد کرد.
تنوع در ظاهر:

نیازی نیست همیشه آرایش کرده و هر روز با یک مدل لباس باشید بلکه همیشه آراسته و تمیز و مرتب باشید اما گاهی خاص باشید. گاهی از لباس های خاص با رنگ های خاص استفاده کنید و سعی کنید آرایشتان همیشه یک مدل نباشد.

در کنار تفریح و شادی و خوشگذرانی می‌توان تنوع های دیگر همچون تنوع در ظاهر، رابطه زناشویی، دکوراسیون خانه و... هم ایجاد کرد

 کاری کنید که در همسرتان ذوق آمدن به خانه را چندین برابر بیشتر کنید و در عین حال خودتان هم از عکس العمل همسرتان ذوق زده خواهید شد و این خود یک نوع تنوع در زندگی زناشویی است.
تنوع در رابطه زناشویی:  

رابطه زناشویی از جمله هیجان انگیز ترین کارهایست که خود به تنهایی بخشی از تنوعات زندگی زناشویی است اما همین رابطه زناشویی هم گاهی با یکنواخت شدن فرو کش می کند لذا تنوع در برقراری رابطه جنسی هم یکی از ملاک های تنوع و و شادی و نشاط در زندگی است چنانچه امام صادق (ع) می فرماید: شادابی و شکوفایی در ده چیز است: پیاده روی، سوارکاری، فرو رفتن در آب، نگاه به سبزه ها، خوردن، آشامیدن، نگاه به همسر، آمیزش با همسر(همراه با تنوع)، مسواک کردن، شستن سر با گل خطمی و گفت و گو با دوستان.
تنوع در دکوراسیون:

گاهی یک تغییر ساده می تواند خود یک تفریح باشد و کلی در روحیه تاثیر بگذارد.جای مبل هایتان، تلویزیون، بوفه و... را هر از گاهی عوض کنید این روش هم باعث می شود وقتی همسرتان از سرکار می آید با یک دکوراسیون جدیدی مواجهه شود و خود شما هم مطمئنن از آن لذت خواهید برد.
برنامه ریزی برای تفریح و سرگرمی:

مشغله های کاری و اوضاع نامناسب اقتصادی به شما اجازه نمی دهد که به سفربروید  اما حداقل می توانید با یک تفریح و گشت و گداز ساده زمانی را به خانوادتان اختصاص دهید.گمان نمی کنم یک گردش در طبیعت آنچنان وقت یا هزینه گزافی از شما بگیرد. حتی اگر در طول هفته به هیچ عنوان فرصتی را برای پیاده روی و یک گردش معمولی ندارید حتما از تعطیلات اخر هفته تان به نحو احسن استفاده کنید تا هم تنوعی در زندگیتان ایجاد شود و هم اول هفته تان را با انرژی آغاز کنید .پاک نهاد, تبیان
منبع : تبیان
لینک :
کد مطلب: 96091073

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
reload, if the code cannot be seen