تولید اوپک ۶.۳ میلیون بشکه‌ کاهش یافت
تولید اوپک ۶.۳ میلیون بشکه‌ کاهش یافت
در ماه می
تولید اوپک ۶.۳ میلیون بشکه‌ کاهش یافت


تولید روزانه نفت اعضای اوپک براساس گزارش منابع ثانویه در ماه می (اردیبهشت - خرداد) روزانه ۶ میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه کاهش یافت.

 دبیرخانه سازمان کشورهای صادرکننده نفت: (اوپک)، ۱۳ عضو اوپک براساس تازه‌ترین گزارش دبیرخانه این سازمان، در ماه می سال ۲۰۲۰ میلادی ۶ میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه کمتر از ۳۰ میلیون و ۴۹۵ هزار بشکه ماه آوریل، نفت تولید کردند.

مجموع تولید ۱۳ عضو اوپک در ماه می روزانه ۲۴ میلیون و ۱۹۵ هزار بشکه بوده است.

اعضای اوپک در نشست ماه آوریل با همراهی متحدان غیراوپکی خود بر سر کاهش تولید روزانه ۹ میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه برای ماه می و ژوئن به توافق رسیدند، کاهش تولید اعضای اوپک نتیجه نشست ماه آوریل است.

عربستان، امارات و کویت به ترتیب با کاهش تولید روزانه ۳ میلیون و ۱۶۰ هزار، یک میلیون و ۳۶۴ هزار بشکه و ۹۲۱ هزار بشکه بیشترین کاهش تولید را در ماه می امسال داشتند.

این گزارش می‌افزاید: تولید نفت خام ایران در ماه می سال ۲۰۲۰ میلادی روزانه ۵ هزار بشکه افزایش یافته است.

اوپک در تازه‌ترین گزارش خود تقاضای جهانی برای نفت در سال ۲۰۲۰ را ۹۰ میلیون و ۶۰۰ هزار بشکه در روز اعلام کرده که ۹ میلیون و ۱۰۰ هزار بشکه کمتر از سال ۲۰۱۹ است، از این میزان سهم غیر اوپک ۶۱ میلیون و ۸۰۰ هزار بشکه عنوان شده است.

افزایش قیمت نفت خام سنگین ایران

جدیدترین گزارش ماهانه اوپک همچنین نشان داد قیمت نفت خام سنگین ایران در ماه می ۶ دلار و ۳۹ سنت معادل ۳۷.۲ درصد نسبت به ماه آوریل افزایش یافته است.

قیمت نفت سنگین ایران در ماه می ۲۳ دلار و ۵۵ سنت در هر بشکه ثبت شد درحالیکه این رقم در ماه آوریل ۱۷ دلار و ۱۶ سنت و میانگین قیمت نفت سنگین ایران نیز از ابتدای سال ۲۰۲۰ تاکنون ۳۷ دلار و ۹۸ سنت در هر بشکه بوده است.

ارزش سبد نفتی اوپک هم در ماه می با افزایش ۴۲.۵ درصدی به ۲۵ دلار و ۱۷ سنت در هر بشکه رسید که هفت دلار و ۵۱ سنت بیشتر از ماه آوریل است.
جستجو در سایت
تبلیغات
درباره ما

مجله اینترنتی دیپروتد نشریه مجازی بر بستر اینترنت به مسائل آموزشی و مقالات پیرامون کسب وکار های نوپا یا استارت آپ ها و سبک زندگی است فعالیت و محتوای مطالب ارائه شده در سایت همه بیشتر در حوزه مدیریت، کارآفرینی ، روانشناسی ،اقتصادی و فناوری اطلاعات است نام اصلی دیپروتد "ریشه های عمیق " با مجوز رسمی از هیات نظارت برمطبوعات مشغول به فعالیت است

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید