یک دهم اقتصاد آلمان آب می رود
یک دهم اقتصاد آلمان آب می رود

یک دهم اقتصاد آلمان آب می رود

مرکز مطالعات اقتصادی آلمان از احتمال رشد منفی ۱۰ درصدی بزرگ‌ترین اقتصاد اروپا در سال جاری خبر داد.

بلومبرگ: به دنبال شیوع کرونا و اخلال جدی در زنجیره تامین و تجارت جهانی، اقتصاد صادرات محور آلمان دچار مشکلات بسیار زیادی شده است و برآورد اخیر صورت گرفته توسط مرکز  مطالعات اقتصادی این کشور نیز نشان می‌دهد اقتصاد آلمان امسال ۱۰ درصد کوچک خواهد شد پیش از آن که بتواند در سال آینده مجددا رشد مثبت را تجربه کند و سطح تولیدات ناخالص داخلی آن سه درصد رشد کند. این برآورد در مقایسه با پیش بینی منفی ۷.۱ درصدی بانک مرکزی آلمان و منفی ۶.۶ درصدی سازمان توسعه و همکاری اقتصادی نیز پایین تر است.

مارسل فراتسشر، مدیر این مرکز گفت: کاهش سطح تولیدات اقتصادی آلمان در نتیجه بحران کرونا بسیار بدتر از بحران مالی ۱۰ سال قبل خواهد بود. اینکه خیلی از شرکت های بزرگ آلمانی برای تداوم سودآوری خود وابسته به صادرات هستند، آن ها را در برابر بحران های این چنینی بسیار آسیب پذیر کرده است.

به گفته مرکز مطالعات اقتصادی آلمان در صورتی که دولت بتواند بسته حمایتی مناسبی را ارائه دهد رشد اقتصادی امسال منفی ۸.۱ درصد و سال آینده ۴.۳ درصد خواهد بود.

اقتصاد آلمان در سه ماهه نخست امسال وارد رکود شد و انتظار می‌رود عملکرد بزرگ‌ترین اقتصاد اروپایی در سه ماهه دوم سال حتی از سه ماهه نخست سال نیز بدتر باشد. نرخ بیکاری به ۶.۳ درصد افزایش پیدا کرده است و هفت میلیون آلمانی با کاهش شدید درآمدهای خود مواجه شده‌اند. دولت ائتلافی آنگلا مرکل اعلام کرده ۱۳۰ میلیارد یورو دیگر به حمایت از بخش‌های مختلف اقتصاد این کشور در برابر پیامدهای ویروس کرونا تخصیص خواهد داد.

دنی کندلیک، کارشناس اقتصاد آلمان در موسسه " د ای و " گفت: کاهش درامد خانوارها تاثیر مستقیمی روی تقاضای مصرفی و سرمایه‌گذاری آن ها خواهد داشت و این یعنی پیامدهای کرونا روی اقتصاد به این زودی ها خاتمه نخواهد یافت. ما نباید انتظار داشته باشیم همه چیز خیلی زود به حالت قبلی برگردد.
جستجو در سایت
تبلیغات
درباره ما

مجله اینترنتی دیپروتد نشریه مجازی بر بستر اینترنت به مسائل آموزشی و مقالات پیرامون کسب وکار های نوپا یا استارت آپ ها و سبک زندگی است فعالیت و محتوای مطالب ارائه شده در سایت همه بیشتر در حوزه مدیریت، کارآفرینی ، روانشناسی ،اقتصادی و فناوری اطلاعات است نام اصلی دیپروتد "ریشه های عمیق " با مجوز رسمی از هیات نظارت برمطبوعات مشغول به فعالیت است

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید