مجله اینترنتی دیپروتد

ریشه های عمیق اجتماعی و اقتصادی

دسته بندی
دیپروتد دورنما دیپروتد راهکار و ترفند استارت اپ علوم اخبار دانش رویداد کتاب خوانی


آگهی
فروشگاه اینترنتی صنایع دستی صبنگو
مطالب
03/25 1399
یک دهم اقتصاد آلمان آب می رود

یک دهم اقتصاد آلمان آب می رود

مرکز مطالعات اقتصادی آلمان از احتمال رشد منفی ۱۰ درصدی بزرگ‌ترین اقتصاد اروپا در سال جاری خبر داد.

بلومبرگ: به دنبال شیوع کرونا و اخلال جدی در زنجیره تامین و تجارت جهانی، اقتصاد صادرات محور آلمان دچار مشکلات بسیار زیادی شده است و برآورد اخیر صورت گرفته توسط مرکز  مطالعات اقتصادی این کشور نیز نشان می‌دهد اقتصاد آلمان امسال ۱۰ درصد کوچک خواهد شد پیش از آن که بتواند در سال آینده مجددا رشد مثبت را تجربه کند و سطح تولیدات ناخالص داخلی آن سه درصد رشد کند. این برآورد در مقایسه با پیش بینی منفی ۷.۱ درصدی بانک مرکزی آلمان و منفی ۶.۶ درصدی سازمان توسعه و همکاری اقتصادی نیز پایین تر است.

مارسل فراتسشر، مدیر این مرکز گفت: کاهش سطح تولیدات اقتصادی آلمان در نتیجه بحران کرونا بسیار بدتر از بحران مالی ۱۰ سال قبل خواهد بود. اینکه خیلی از شرکت های بزرگ آلمانی برای تداوم سودآوری خود وابسته به صادرات هستند، آن ها را در برابر بحران های این چنینی بسیار آسیب پذیر کرده است.

به گفته مرکز مطالعات اقتصادی آلمان در صورتی که دولت بتواند بسته حمایتی مناسبی را ارائه دهد رشد اقتصادی امسال منفی ۸.۱ درصد و سال آینده ۴.۳ درصد خواهد بود.

اقتصاد آلمان در سه ماهه نخست امسال وارد رکود شد و انتظار می‌رود عملکرد بزرگ‌ترین اقتصاد اروپایی در سه ماهه دوم سال حتی از سه ماهه نخست سال نیز بدتر باشد. نرخ بیکاری به ۶.۳ درصد افزایش پیدا کرده است و هفت میلیون آلمانی با کاهش شدید درآمدهای خود مواجه شده‌اند. دولت ائتلافی آنگلا مرکل اعلام کرده ۱۳۰ میلیارد یورو دیگر به حمایت از بخش‌های مختلف اقتصاد این کشور در برابر پیامدهای ویروس کرونا تخصیص خواهد داد.

دنی کندلیک، کارشناس اقتصاد آلمان در موسسه " د ای و " گفت: کاهش درامد خانوارها تاثیر مستقیمی روی تقاضای مصرفی و سرمایه‌گذاری آن ها خواهد داشت و این یعنی پیامدهای کرونا روی اقتصاد به این زودی ها خاتمه نخواهد یافت. ما نباید انتظار داشته باشیم همه چیز خیلی زود به حالت قبلی برگردد.
منبع : بلومبرگ
لینک :
کد مطلب: 9832
تاریخ و زمان انتشار: 25 خرداد 1399, 11:04
واژگان کلیدی:
پیوند کوتاه نوشتار:
https://deeprooted.ir/9832
نوشتار های پیشین نویسنده:
 • مقالات برتر کارآفرینی کوتاه
 • کرونا مهمان ناخوانده جهان
 • شیوع ویروس کشنده کرونا در چین
 • گزیده اقتصادی روزنامه‌ها
 • اثاثیه از بین رفته مردم، با حضور فعال بخش تولید باید تامین شود
 • هدف از ادغام بانک ها تحول نظام بانکی است
 • نرخ ارز باید به رقم منطقی، متعادل و قابل قبول برسد
 • زلزله کرمانشاه را لرزاند - آخرین وضعیت
 • آبتین وب فروشگاه اینترنتی قند رژیمی کامور
  یک دهم اقتصاد آلمان آب می رود
  سمت نو
  اخبار

  رویدادها
  کسب و کار های نوپا

  TED

  معرفی کتاب

  سبک زندگی

  معرفی سایت
  داغ ترین ها