مجله اینترنتی دیپروتد

ریشه های عمیق اجتماعی و اقتصادی

دسته بندی
دیپروتد دورنما دیپروتد راهکار و ترفند استارت اپ علوم اخبار دانش رویداد کتاب خوانی


آگهی
فروشگاه اینترنتی صنایع دستی صبنگو
مطالب
09/20 1398
اولین دوره بوت کمپ بلاک‌چین 
اولین دوره بوت کمپ بلاک‌چین به همت شتابدهنده خانه نوآوری از ۲۳ تا ۲۸ آذر ماه در دانشگاه خاتم برگزار شد. بوت کمپ بخشی از یک دوره آموزش و تیم‌سازی استارتاپی در قالب یک استارتاپ استودیو است که قرار است هر سال تحت عنوان کمپ بلاک‌چین با هدف ایجاد استارتاپ‌های بلاک‌چینی برگزار شود. این دوره بوت کمپ شامل دو روز آموزش مبانی بلاک‌چین، دو روز آموزش برنامه نویسی پلتفرم‌های مختلف بلاک‌چینی از جمله اتریوم و هایپرلجر و دو روز آموزش مبانی فعالیت‌های کسب و کاری و استارتاپی می‌شود که پس از پایان دوره یک هفته‌ای بوت کمپ با یک دوره دو ماهه پیش‌شتابدهی استارتاپ‌های تشکیل شده و یک دوره شش ماهه شتابدهی پیگیری خواهد شد.
شرکت کنندگان در این رویداد بیش از ۴۸ ساعت آموزش در حوزه‌هایی مانند روش کار بلاکچین، بلاکچین بیت‌کوین، استخراج، الگوریتم‌های اجماع، برنامه نویسی سالیدیتی، پلتفرم هایپرلجر، استلار، بلاکچین بومی ققنوس، مبانی استارتاپ، بیزینس مدل و کسب و کارهای بلاکچینی دریافت کردند و سپس ایده‌های اساسی کمپ بلاکچین طرح شد و شرکت کنندگان به پرسش و پاسخ درباره ایده‌ها و عضویت در تیم‌های استارتاپی پرداختند
بعد از دو سال رشد اکوسیستم، کمپ بلاک‌چین که متشکل از دوره‌های آموزشی و شتابدهی است از مرداد امسال و در یک مراسم رونمایی رسمی با حضور فعالین اکوسیستم بلاک‌چین و رمز ارز ایران آغاز به کار کرد. پس از رونمایی، کارگروه عمومی کمپ بلاک‌چین از فعالین و نخبگان حوزه‌های بلاک‌چین، نوآوری و قوانین مرتبط با این فناوری تشکیل شد که به طرح ایده‌های بلاک‌چینی پرداختند که در نتیجه آن بیش از ۲۰ ایده بیان شده و مورد داوری قرار گرفت که در نتیجه این پالایش توسط اعضای کارگروه عمومی، ۱۰ ایده برای دوره امسال کمپ بلاک‌چین انتخاب شد. ۸ مورد از این ایده‌ها، در حوزه‌های مختلفی مانند بیمه‌های همتا به همتا، فینتک، زنجیره تامین و بازی‌سازی بر بستر بلاک‌چین و محتوا، در نهایت در کمپ برای شرکت کننده‌ها مطرح شد و از بین شرکت‌کننده‌ها برای هر یک از ایده‌ها تیم سازی صورت گرفت.
این تیم‌ها از هفته جاری وارد مرحله پیش‌شتابدهی شده و تیم‌های استارتاپی که بتوانند شرایط تعیین شده را برآورده کنند پس از پایان مرحله دو ماهه پیش‌شتابدهی وارد مرحله شتابدهی می‌شوند که هدف آن ارائه یک MVP یا کمینه محصول قابل ارائه است.
کمپ بلاک‌چین علاوه بر اینکه خدمات آموزش، شتابدهی و منتورینگ را ارائه می‌دهد به جذب سرمایه‌گذار برای ایده‌های استارتاپی نیز می‌پردازد و هدف آن رفع مشکل کسب و کارهای فعال با استفاده از تکنولوژی بلاک‌چین به عنوان یک بستر شفاف، امن و بدون واسطه است.


منبع :
لینک :
کد مطلب: 9670
تاریخ و زمان انتشار: 20 آذر 1398, 02:16
واژگان کلیدی:
پیوند کوتاه نوشتار:
https://deeprooted.ir/9670
نوشتار های پیشین نویسنده:
 • حمایت از حضور استارتاپ‌ها در تلویزیون توسط توسکا
 • گزیده اقتصادی روزنامه‌ها
 • کلاهبرداران صدها بیت کوین را به صرافی ها منتقل کردند
 • زلزله کرمانشاه را لرزاند - آخرین وضعیت
 • دکتر بدرالزمان قریب گرکانی در سن ۹۱سالگی از دنیا رفت
 • قیمت بیت کوین تا یک میلیون دلار
 • دستگیری باند ایرانی کلاهبردار در استانبول ترکیه
 • استارتاپ ها، کلید قفل اشتغالزایی و رونق بخش تولید
 • آبتین وب فروشگاه اینترنتی قند رژیمی کامور
  اولین دوره بوت کمپ بلاک‌چین
  سمت نو
  اخبار

  رویدادها
  کسب و کار های نوپا

  TED

  معرفی کتاب

  سبک زندگی

  معرفی سایت
  داغ ترین ها