مجله اینترنتی دیپروتد

ریشه های عمیق اجتماعی و اقتصادی

دسته بندی
دیپروتد دورنما دیپروتد راهکار و ترفند استارت اپ علوم اخبار دانش رویداد کتاب خوانی


آگهی
فروشگاه اینترنتی صنایع دستی صبنگو
مطالب
04/31 1398
غول نفتی در استارتاپ رهگیری انرژی مبتنی بر بلاک چین سرمایه‌گذاری می‌کند یک استارتاپ بلاک چین آمریکایی که درزمینه «دموکراتیک کردن صنایع انرژی» فعالیت دارد، موفق به جذب مقدار اعلام‌نشده‌ای سرمایه از شرکت نفتی چند ملیتی شِل و شرکت عظیم تجاری ژاپنی Sumitomo Corporation Group شد.

به گزارش کوین‌دسک، شرکت LO3 Energy در روز چهارشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که دست به توسعه یک «پلتفرم انرژی انتقالی» زده است که می‌تواند مشکل ردگیری انرژی‌های با منابع متفاوت در شبکه‌های عرضه انرژی را برطرف کند.


کرک کوبورن، مدیر سرمایه‌گذاری شرکت شل گفت:

شرکت شل همراه با حرکت ما به آینده‌ای با سوخت‌های فسیلی کمتر قصد دارد در کمپانی‌های نوآورانه‌ای سرمایه‌گذاری کند که به انتقال انرژی کمک خواهند کرد و کمپانی LO3 Energy هم درست در رده همین کمپانی‌ها جای می‌گیرد.

با استفاده از سیستم این شرکت کاربر خواهد توانست با استفاده از یک اپ موبایل انرژی مورد خود را از بین منابع محلی انرژی و حتی تأمین‌کننده‌های محلی انتخاب کند.

در همان زمانی که برق به‌طورمعمول از کابل‌ها به‌سوی مقصدش می‌رود یک «بلاک چین خصوصی انحصاری» جزییات مربوط به منبع انرژی و قرارداد خرید را ردگیری می‌کند.

مطابق وایت پیپر بلاک چین انرژی LO3 Energy، این بلاک چین قصد دارد که «روند اتصال بهینه تولید برق محلی را به شرکایی که قادر هستند این انرژی را قیمت‌گذاری، تولید و ذخیره کرده و آن را به مؤثرترین شکل ممکن به کار بگیرند، تسهیل کند.»

غول نفتی در استارتاپ رهگیری انرژی مبتنی بر بلاک چین سرمایه‌گذاری می‌کند

تراکنش‌های حاصل از این سیستم در یک محیط تعاملی بازار محور انجام می‌شوند و در نزدیک‌ترین فاصله ممکن به لبه شبکه فعالیت خواهد کرد.

سطح خودکارسازی این سیستم با استفاده از قراردادهای خوداجرا روی یک دفتر کل توزیع‌شده به طور مداوم در حال بالا رفتن خواهد بود.

این شرکت ادعا می‌کند که محصول آن‌ها می‌تواند به دامنه گسترده‌ای از کاربردهای تجاری مثل «معاملات نظیر به نظیر انرژی، خریدوفروش تضمینی انرژی برای کسب‌وکارها، نیروگاه‌های برق مجازی، شارژ دینامیک خودروهای برقی و پاسخگویی بار شبکه» خدمات بدهد.

لارنس اورسینی، مدیرعامل این استارت آپ، می‌گوید:

صنعت انرژی با افزایش روزبه‌روز سهم انرژی‌های تجدید پذیراز بازار یک انقلاب را از سر می‌گذراند و ما هم برای تعبیه مناسب این انرژی‌های نو باید شبکه‌های انرژی خود را از نو اختراع کنیم.

شرکت LO3 پیش از این هم سرمایه‌هایی را از شرکت‌های Braemar Energy Ventures، Centrica و همچنین یکی از غول‌های فناوری دنیا یعنی Siemens جذب کرده بود.
منبع :
لینک :
کد مطلب: 9574
تاریخ و زمان انتشار: 31 تیر 1398, 01:20
واژگان کلیدی:
پیوند کوتاه نوشتار:
https://deeprooted.ir/9574
نوشتار های پیشین نویسنده:
 • زلزله کرمانشاه را لرزاند - آخرین وضعیت
 • گزیده اقتصادی روزنامه‌ها
 • عرضه اولیه شاروم
 • حمایت از حضور استارتاپ‌ها در تلویزیون توسط توسکا
 • استارتاپ ها، کلید قفل اشتغالزایی و رونق بخش تولید
 • علت اختلال در کارگزاری آگاه اعلام شد
 • قیمت بیت کوین تا یک میلیون دلار
 • دکتر بدرالزمان قریب گرکانی در سن ۹۱سالگی از دنیا رفت
 • آبتین وب فروشگاه اینترنتی قند رژیمی کامور
  غول نفتی در استارتاپ رهگیری انرژی مبتنی بر بلاک چین سرمایه‌گذاری می‌کند
  سمت نو
  اخبار

  رویدادها
  کسب و کار های نوپا

  TED

  معرفی کتاب

  سبک زندگی

  معرفی سایت
  داغ ترین ها