مجله اینترنتی دیپروتد

ریشه های عمیق اجتماعی و اقتصادی

دسته بندی
دیپروتد دورنما دیپروتد راهکار و ترفند استارت اپ علوم اخبار دانش رویداد کتاب خوانی


آگهی
فروشگاه اینترنتی صنایع دستی صبنگو
مطالب
03/18 1398
درخواست بازرگانان هندی از دولت برای اقدام فوری در مورد تجارت با ایران درخواست بازرگانان هندی از دولت برای اقدام فوری در مورد تجارت با ایران

صادرکنندگان برنج و سویا در هند از دولت این کشور درخواست کردند تا هرچه زودتر درخصوص تجارت با جمهوری اسلامی ایران اقدام فوری و قطعی انجام دهد زیرا با وجود تحریم های آمریکا، امکان انعقاد قراردادهای جدید با واردکنندگان ایرانی وجود ندارد.

به گزارش نشریه ” اکونومیک تایمز”، امان گپوتا رئیس شرکت صادراتی “شیو شکتی” گفت: ما نگران ادامه صادرات به جمهوری اسلامی ایران هستیم و دولت هند باید در این خصوص اقدام کند.
وی افزود: تاجران ایرانی معمولاً ۱۰۰ تا ۲۰۰ کانتینر سفارش می‌دهند که این حجم برای تجارت بسیار مناسب است اما اکنون ما تنها برای ارسال ۱۰ تا ۲۰ کانتینر با ایران قرارداد امضا می‌کنیم.
“داویش جین” رئیس انجمن تولیدکنندگان کنجاله سویا هند گفت: پیش از این ما به صورت ماهانه ۱۰۰ هزار تن کنجاله سویا به ایران صادر می‌کردیم اما به دلیل نبود وضعیت مشخص درخصوص پرداخت‌ها، این صادرات دچار اختلال شده است به گونه‌ای که تعدادی از صادرکنندگان هندی از تمدید قراردادهای خود با ایران خودداری کرده‌اند.
وی تاکید کرد: سفارشات خوب از سوی ایران برای کشاورزان هندی بسیار سودمند بوده است و سبب شده است تا آنها بتوانند درآمد خوبی داشته باشند.
یک صادرکننده هندی در شهر بمبئی گفت: ما پول خود را از بانک یوکو دریافت می‌کنیم اما به صورت غیررسمی به صادرکنندگان اعلام شده است که در ارتباط با تجارت با ایران از خط اعتباری استفاده نکنند تا شامل تحریم‌های آمریکا نشوند. اکنون ما فقط پس از دریافت پول اقدام به صادرات کالا می‌کنیم که این امر سبب ایجاد نوسان در قیمت برنج باسماتی شده است.
“وینود کومار” رئیس اتحادیه صادرکنندگان برنج هند گفت: با آغاز به کار دولت جدید هند ما امیدواریم که دستورالعمل‌های جدیدی در خصوص تجارت با ایران دریافت کنیم.
هند سالانه ۴ میلیون تن برنج به کشورهای مختلف صادر می‌کند که از این میان، ایران، عربستان سعودی، کویت، امارات، آمریکا و انگلیس بزرگ‌ترین مشتریان برنج باسماتی هند محسوب می‌شوند.
با توجه به داده‌های اتحادیه صادرکنندگان برنج هند، ایران ۲۰ تا ۲۵ درصد از صادرات کل برنج باسماتی هند را وارد می‌کند.
تقاضای سالانه ایران برای برنج باسماتی حدود دو میلیون و ۴۰۰ هزار تن برآورد می‌شود که یک میلیون و ۴۰۰ هزار تن در داخل تولید و بقیه از طریق واردات از کشورهای مختلف از جمله هند، پاکستان، اروگوئه و دیگر کشورها تأمین می‌شود.
به گفته کارشناسان، نیاز ایران به واردات سالانه یک میلیون تن برنج و به طور متوسط هر ماه ۱۰۰ هزار تن، بازار پرسودی را برای صادرکنندگان برنج به کشور فراهم کرده است.
همچنین بین ماه‌های آوریل تا دسامبر (فروردین تا آذر) سال ۲۰۱۸ حدود ۳۰۰ هزار تن کنجاله سویا از هند به ایران صادر شده است.
تجارت دوجانبه میان هند و ایران در سال مالی ۲۰۱۸-۲۰۱۷ به ۱۳.۸ میلیارد دلار در مقایسه با ۱۲.۹ میلیارد دلار در سال مالی پیش از آن افزایش یافت. با این حال ارزش صادرات هند به ایران تنها ۲.۶۵ میلیارد دلار است در حالی که واردات این کشور از ایران ۱۱.۱۱ میلیارد دلار است.
منبع :
لینک :
کد مطلب: 9561
تاریخ و زمان انتشار: 18 خرداد 1398, 02:35
واژگان کلیدی:
پیوند کوتاه نوشتار:
https://deeprooted.ir/9561
نوشتار های پیشین نویسنده:
 • دکتر بدرالزمان قریب گرکانی در سن ۹۱سالگی از دنیا رفت
 • علت اختلال در کارگزاری آگاه اعلام شد
 • همه باید آزادانه از فضای مجازی استفاده کنند
 • گزیده اقتصادی روزنامه‌ها
 • امروز فروش ذخایر اورانیوم غنی شده و ذخائر آب سنگین را متوقف می کنیم
 • تشکیل نیروی فضایی ایلات متحده آمریکا
 • زلزله کرمانشاه را لرزاند - آخرین وضعیت
 • تجربه توسعه در کره جنوبی
 • آبتین وب فروشگاه اینترنتی قند رژیمی کامور
  درخواست بازرگانان هندی از دولت
  سمت نو
  اخبار

  رویدادها
  کسب و کار های نوپا

  TED

  معرفی کتاب

  سبک زندگی

  معرفی سایت
  داغ ترین ها