مجله اینترنتی دیپروتد

ریشه های عمیق اجتماعی و اقتصادی

دسته بندی
دیپروتد دورنما دیپروتد راهکار و ترفند استارت اپ علوم اخبار دانش رویداد کتاب خوانی


آگهی
فروشگاه اینترنتی صنایع دستی صبنگو
مطالب
02/19 1398
ستاری در رونمایی از داروهای ضدسرطان و ضد دیبات ایران‌ساخت:
عزم شرکت های دانش‌بنیان برای تأمین اقلام تحریمی جزم شده است
 معاون علمی و فناوری رییس جمهوری گفت: امسال برنامه مفصلی برای تامین اقلام دارویی مورد نیاز کشور به کمک شرکت‌های دانش‌بنیان دارویی داریم؛ شرایط فعلی و محدودیت‌ها عزم شرکت‌های دانش‌بنیان را برای تأمین نیازهای دارویی اساسی کشور جزم کرده است.

به گزارش دیپروتد به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، صبح امروز ۱۷ اردیبهشت ماه، با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و استاندار البرز داروی ضد سرطان تولید شده با فناوری داخلی رونمایی شد.با داروهایمان ارز آوری می‌کنیم

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری از برنامه تفصیلی برای تامین مواد اولیه دارویی و نیز فرآوری و تولید اقلام دارویی وارداتی گفت و ادامه داد: شرکت‌های دانش‌بنیان و شتابدهنده‌های دارویی یک ظرفیت بالقوه برای بی نیازی کشورمان از واردات دارو به ارمغان آورده است. اطمینان دارم با ظرفیتی که در شرکت های دارویی کشور نهفته است، می توانیم بخش قابل توجهی از نیازهای دارویمان را امسال تامین و با صادرات به دیگر کشورها، ارزآوری کنیم.رییس ستاد توسعه زیست‌فناوری به زیست‌بوم توانمند و پیشرفته شرکت‌های دارویی البرز اشاره کرد و گفت: از حیث نیروی انسانی و تجهیزات، این ظرفیت وجود دارد که البرز قطب دارویی منطقه شود.معاون علمی و فناوری رییس جمهوری از تأمین اقلام تحریمی دارویی با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و با تکیه به توانمندی شرکت‌های دانش بنیان خبر داد و گفت: شرایط فعلی کشور و محدودیت ها عزم شرکت‌های دانش بنیان را جزم کرده است تا در مسیر تولید نیازهای اساسی دارویی کشور و همچنین دیگر اقلا تحریمی حرکت کنند. می بینیم که علیرغم گذشت مدت زمان اندک از انعقاد قراردادها، این شرکت‌ها موفق شدند در مدت کوتاهی این داروها را به بازار عرضه کنند.بی نیازی از واردات چهار داروی ضد دیابت و سرطان

تعداد بسیار اندکی از شرکت های دارویی در ایران و دنیا در حوزه داروهای ضد سرطان توانمند است و شرکت دانش‌بنیان «دانش کیمیا فارمد» (داکفا) یکی از شرکت‌های دانش بنیان داخلی است که با همکاری شرکت های دانش بنیان زیرمجموعه خود شامل البرز فارمد، باران و دانش در مسیر تولید و ایرانی‌سازی این داروها گام برداشته است.این شرکت دانش‌بنیان اکنون در مسیر ایجاد شتابدهنده دارویی باران برای حمایت از استارتاپ‌های حوزه تولید دارو با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری قرار دارد.

داروی «رگورانفیب» یکی از اقلام تولید شده دارویی توسط این شرکت دانش بنیان ایرانی است. این دارو در درمان سرطان ولورکتال متاستاتیک و تومورهای ایترومال معده‌ای- روده ای متاستاتیک یا بیمارانی که تومور غیر قابل جراحی دارند و به ایمانیتیب و سانیتینیب مقاوم بوده‌اند، همچنین مبتلایان به سرطان کارسینومای سلول کبد کاربرد دارد.داروی «سورانفیب» ر درمان سرطان سلول‌های کبد هپاتوسلولار غیر قابل جراحی، سرطان پیشرفته سلول های کلیوی و سرطان تیروئید مقاوم به داروهای حاوی ید استفاده می شود.داروی ضد دیابت «آمپاگلیفلوزین»، دارویی است که نرخ مرگ و میر بزرگسالان مبتلا به دیابت نوع دو را کاهش می‌دهد.

دانش فنی تولید این دارو در انحصار کشورهای آلمان و آمریکا بوده و ایران نیز به عنوان سومین تولیدکننده این دارو در جهان شناخته می‌شود.داروی ضد دیابت «داپاگلیفلوزین» نیز از دیگر داروهای جدید تولید شده است. این دارو یک داروی درمان دیابت شیرین نوع دو است که ایران بعد از انگلستان، موفق به تولید آن شده است.این داروها در گروه داروهای مهارکننده ناقل سدیم-گلوکز نوع دو دسته‌بندی می‌شوند. ایران موفق شده است این دو دارو را که در سال ۲۰۱۴ به بازار ارائه شده‌اند، با فاصله پنج سال به تولید رسانده و این محصولات جزو داروهای پرکاربرد شده است.

منبع :
لینک :
کد مطلب: 9526
تاریخ و زمان انتشار: 19 اردیبهشت 1398, 12:31
واژگان کلیدی:
پیوند کوتاه نوشتار:
https://deeprooted.ir/9526
نوشتار های پیشین نویسنده:
 • دکتر بدرالزمان قریب گرکانی در سن ۹۱سالگی از دنیا رفت
 • کرونا مهمان ناخوانده جهان
 • گزیده اقتصادی روزنامه‌ها
 • حمایت از حضور استارتاپ‌ها در تلویزیون توسط توسکا
 • استارتاپ ها، کلید قفل اشتغالزایی و رونق بخش تولید
 • استان کرمانشاه می تواند قطب گردشگری شود
 • اولویت ویژه ثبت سفارش و تامین ارز امسال با مواد اولیه و واسطه ای است
 • زلزله کرمانشاه را لرزاند - آخرین وضعیت
 • آبتین وب فروشگاه اینترنتی قند رژیمی کامور
  عزم شرکت های دانش‌بنیان برای تأمین اقلام تحریمی جزم شده است
  سمت نو
  اخبار

  رویدادها
  کسب و کار های نوپا

  TED

  معرفی کتاب

  سبک زندگی

  معرفی سایت
  داغ ترین ها