پیشنهاد ممنوعیت معامله اوراق بهادار توسط اعضای شورای عالی بورس
پیشنهاد استفساریه در خصوص ممنوعیت معامله اوراق بهادار توسط اعضای شورای عالی بورس
وزارت امور اقتصادی و دارایی برای رفع ابهام از یک مادهء قانون بازار اوراق بهادار جمهوری اسلامی ایران در خصوص ممنوعیت معامله اوراق بهادار توسط اعضای شورای عالی بورس درخواست استفساریه از مجلس شورای اسلامی را به هیئت دولت ارائه کرده است.

پیشنهاد استفساریه در خصوص ممنوعیت معامله اوراق بهادار توسط اعضای شورای عالی بورس

به گزارش «دیپروتد» براساس ماده (۱۶) قانون بازار اوراق بهادار جمهوری اسلامی ایران مصوب ۱ آذر ۱۳۸۴، انجام هرگونه معاملات اوراق بهادار ثبت شده یا در شرف نزد سازمان بورس یا هرگونه فعالیت و مشارکت مستقیم یا غیرمستقیم در انجام این معاملات توسط اعضای شورای عالی بورس، مدیران و کارمندان سازمان بورس، مدیران و شرکای موسسه حسابرسی و نیز اشخاص تحت تکفل ممنوع است.

در اجرای بندهای (۷)، (۸) و (۹) ماده (۳) این قانون، ‌برخی از اعضای شورای عالی بورس و اوراق بهادار از بخش خصوصی معرفی و انتخاب می‌شوند که ممکن است در بازار سرمایه و انجام معاملات آن فعالیت داشته باشند. به عنوان نمونه نماینده کانون کارگزاران که به صورت مستمر در بازار سرمایه فعالیت حرفه‌ای داشته و در شرکت کارگزاری نیز به خرید و فروش اوراق بهادار می‌پردازد، در شورای عالی بورس عضویت دارد. همچنین، در بندهای قانون بازار اوراق بهادار جمهوری اسلامی ایران تاکید شده که چهارنفر از بخش خصوصی در شورا عضویت داشته باشند.

بنابراین برای حصول اطمینان از عدم ممنوعیت معامله اوراق بهادار ثبت شده یا در شرف ثبت نزد سازمان بورس توسط اعضای شورای عالی بورس، تعیین حدود و ثغور مفاد این ماده ضروری است و وزارت امور اقتصادی و دارایی درخواست کرده تا برای رفع ابهام این مساله از مجلس استفساریه انجام شود.
جستجو در سایت
تبلیغات
درباره ما

مجله اینترنتی دیپروتد نشریه مجازی بر بستر اینترنت به مسائل آموزشی و مقالات پیرامون کسب وکار های نوپا یا استارت آپ ها و سبک زندگی است فعالیت و محتوای مطالب ارائه شده در سایت همه بیشتر در حوزه مدیریت، کارآفرینی ، روانشناسی ،اقتصادی و فناوری اطلاعات است نام اصلی دیپروتد "ریشه های عمیق " با مجوز رسمی از هیات نظارت برمطبوعات مشغول به فعالیت است

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید