مجله اینترنتی دیپروتد

ریشه های عمیق اجتماعی و اقتصادی

دسته بندی
دیپروتد دورنما دیپروتد راهکار و ترفند استارت اپ علوم اخبار دانش رویداد کتاب خوانی


آگهی
فروشگاه اینترنتی صنایع دستی صبنگو
مطالب
02/8 1398
افزایش مشارکت دانش آموزان کشورهای جهان اسلام در مسابقه دانش آموزی نور افزایش مشارکت دانش آموزان کشورهای جهان اسلام در مسابقه دانش آموزی نور

سورنا ستاری رئیس شورای سیاستگذاری جایزه مصطفی ، در حاشیه آیین پایانی سومین دوره مسابقه دانش¬آموزی نور ، اظهار داشت: مسابقه دانش¬آموزی نور مانند هر سال بسیار خوب برگزار شد .
 آیین پایانی سومین مسابقه دانش آموزی نور با حضور سورنا ستاری؛ رئیس شورای سیاستگذاری جایزه مصطفی ، مهدی صفاری نیا؛ مدیر بنیاد مصطفی ، علی مرتضی بیرنگ ، رئیس مرکز تعاملات بین‌المللی و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ، اسفندیار معتمدی ، رییس اتحادیه معلمان فیزیک و بیش از 500 دانش آموز از مقاطع مختلف تحصیلی در محل حوزه هنری تهران برگزار شد .


سورنا ستاری ، در آیین پایانی مسابقه دانش آموزی نور؛ گرامیداشت ابن رزاز جزری گفت: با توجه به اینکه این مسابقه برای سومین سال و دوره برگزار شد ، کلیت این مسابقه را خوب ارزیابی می‌کنم 
ستاری برهمین اساس اضافه کرد: به هر حال برگزاری چنین مسابقات و دوره هایی برای دانش آموزان بسیار خوب است و می‌تواند مثمر ثمر واقع شود .

رئیس شورای سیاستگذاری جایزه مصطفی در ادامه در پاسخ به این سوال که سومین دوره را به نسبت دوره های گذشته چگونه ارزیابی می کنید ، عنوان کرد: خیلی خوب برگزار شد و در این زمینه رشد داشتیم .

ستاری در خاتمه اعلام کرد: امسال فیلم‌های کوتاه 1700 اثر بود که نسبت به دوره گذشته ، 4 کشور دیگر نیز در مسابقه دانش آموزی نور شرکت کردند .

دور سوم مسابقه دانش آموزی نور به نام و بزرگداشت ابن رزاز جَزَری در بخش مدارس در حوزه رباتیک برگزار شد که الجزری از موثرترین دانشمندان در علم رباتیک و بدون شک بنیان گذار مکانیزم‌های مکانیکی در جهان بوده است که فراخوان این دور از مسابقه از ابتدای دی ماه سال گذشته منتشر شد و شهریور سال جاری پایان یافت . موضوع این دوره از مسابقه ، ساخت فیلم های علمی کوتاه یک دقیقه ای توسط دانش‌آموزان با موضوع ساخت ساز و کارهای (مکانیزم های) حرکتی و آزمایش‌هایی در مباحث مختلف مکانیک بود .

در سومین دوره مسابقه دانش آموزی نور ، پنج هزار و 122 دانش‌آموز در قالب 2 هزار و 183 گروه ثبت نام کردند و یک هزار و 733 فیلم به سایت دبیرخانه ارسال شد و اختتامیه آن نیز در 6 اردیبهشت ماه سال جاري در تالار اندیشه حوزه هنری تهران برگزار شد .

با برگزاری مسابقه دانش آموزی نور راه علمی جدیدی در مسیر پیشرفت بشریت ایجاد می شود

رئیس اتحادیه معلمان فیزیک گفت: با برگزاری مسابقاتی همچون مسابقه دانش آموزی نور راه های علمی جدیدی در مسیر پیشرفت بشریت ایجاد خواهد شد .

آیین پایانی سومین مسابقه دانش آموزی نور با حضور سورنا ستاری؛ معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری ، مهدی صفاری نیا؛ مدیر بنیاد مصطفی ، علی مرتضی بیرنگ ، رئیس مرکز تعاملات بین‌المللی و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ، اسفندیار معتمدی ، رییس اتحادیه معلمان فیزیک و بیش از 500 دانش آموز از مقاطع مختلف تحصیلی در محل حوزه هنری تهران برگزار شد .

 اسفندیار معتمدی ، رئیس اتحادیه معلمان فیزیک در آیین پایانی سومین دوره مسابقه دانش آموزی نور که با حضور دانش آموزان و شرکت کنندگان سومین دوره مسابقه دانش آموزی نور برگزار شد طی سخنانی ، اظهار داشت: دانشمندان کل جهان حدود 50 سال پیش سفینه هایی به فضا می‌فرستادند لذا دانشمندان ما نیز به آنها نگاه کردند و من به عنوان یک معلم با خود گفتم آیا روزی می‌رسد دست های ما هم به حرکت در بیاید که سفید را سیاه نکند ؟

رئیس اتحادیه معلمان فیزیک ادامه ‌داد: خوشبختانه آرام آرام از گوشه کنار کشور افرادی پیدا شدند و گفتند بله می‌توانیم محیطی به وجود بیاوریم که حاصل دست رنج خود ما باشد .

وی عنوان کرد: در کلاس‌های مختلف ، اغلب دانش آموزان وسیله علمی می‌ساختند . با گذشت زمان ، هر روز و هر سال در جریان کار دانش آموزان و دانشجویان قرار گرفتم و امروز دیدم دست‌های ما دارد سازنده می‌شود و دستهای ما مطابق با فرهنگ خودمان ابداع می کند .

رئیس اتحادیه معلمان فیزیک در ادامه این مطلب افزود: وقتی حرف از ساختن فیلم یک دقیق ه ای می‌شود میبینیم که پنج هزار دانش آموز با هم همکاری می‌کنند و حدود 1700 اثر از هفت کشور جهان شرکت می‌کنند که باعث خوشحالی ما است .

وی تصریح کرد: حالت بیداری در جوانان و دانش آموزان ما پیدا شده است و امیدواریم هر دانش آموزی که به کلاس درس می‌رود دستان سازنده داشته و سطح اندیشه بالاتری داشته باشد .

معتمدی با ابراز خرسندی از برگزاری چنین مسابقاتی بیان کرد: امیدواریم شکست‌هایی که قبل خوردیم را جبران کرده و راه جدیدی در مسیر پیشرفت بشریت پیدا کنیم .

معتمدی در خاتمه خاطرنشان کرد: آفرین بر معلمان و دانش آموزانی که در این مسیر کار کردند و موثر بودند و امیدواریم راهی که داریم ادامه پیدا کند .


دور سوم مسابقه دانش آموزی نور به نام و بزرگداشت ابن رزاز جَزَری در بخش مدارس در حوزه رباتیک برگزار شد که الجزری از موثرترین دانشمندان در علم رباتیک و بدون شک بنیان گذار مکانیزم‌های مکانیکی در جهان بوده است که فراخوان این دور از مسابقه از ابتدای دی ماه سال گذشته منتشر شد و شهریور سال جاری پایان یافت . موضوع این دوره از مسابقه ، ساخت فیلم های علمی کوتاه یک دقیقه ‌ای توسط دانش آموزان با موضوع ساخت ساز و کارهای (مکانیزم ‌های) حرکتی و آزمایش ‌هایی در مباحث مختلف مکانیک بود .در سومین دوره مسابقه دانش آموزی نور ، پنج هزار و 122 دانش‌آموز در قالب 2 هزار و 183 گروه ثبت نام کردند و یک هزار و 733 فیلم به سایت دبیرخانه ارسال شد و اختتامیه آن نیز در 6 اردیبهشت ماه سال جاري در تالار اندیشه حوزه هنری تهران برگزار خواهد شد .
منبع :
لینک :
کد مطلب: 9498
تاریخ و زمان انتشار: 8 اردیبهشت 1398, 14:42
واژگان کلیدی:
پیوند کوتاه نوشتار:
https://deeprooted.ir/9498
نوشتار های پیشین نویسنده:
 • دکتر بدرالزمان قریب گرکانی در سن ۹۱سالگی از دنیا رفت
 • گزیده اقتصادی روزنامه‌ها
 • آموزش در هر مقطعی باید بر مبنای نیازهای جامعه باشد
 • موضوع دوره چهارم مسابقه دانش آموزی نور، مواد و تبدیلات انرژی است
 • محمدرضا شجریان برنده ی یک جایزه ی بین المللی شد
 • زلزله کرمانشاه را لرزاند - آخرین وضعیت
 • دومین آیین اعطای جایزه مصطفی (ص) 12 آذرماه برگزار می‌شود
 • اعلام نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد ۱۳۹۶
 • آبتین وب فروشگاه اینترنتی قند رژیمی کامور
  افزایش مشارکت دانش آموزان کشورهای جهان اسلام در مسابقه دانش آموزی نور
  سمت نو
  اخبار

  رویدادها
  کسب و کار های نوپا

  TED

  معرفی کتاب

  سبک زندگی

  معرفی سایت
  داغ ترین ها