برونئی همجنسگرایان را سنگسار می‌کند
برونئی همجنسگرایان را سنگسار می‌کند برونئی اعلام کرد از هفته آینده، مطابق شریعت، قانون اعدام به وسیله سنگسار را در مورد رابطه جنسی میان دو همجنس‌ و نیز در مورد زنا به اجرا در می‌آورد.

از روز سوم آوریل قانون شریعت در این پادشاهی کوچک که در جنوب شرقی آسیا واقع شده اعمال می‌شود که به موجب آن سزای جرائمی نظیر دزدی قطع دست و پا خواهد بود.

این احکام به دستور مستقیم حسن، سلطان برونئی که یکی از ثروتمندترین مردان جهان است وارد قانون این کشور می‌شود و طبق اعلام دولت اجرای آنها نیز باید «در حضور جمعی از مسلمانان» صورت گیرد.

برونئی که در سالهای اخیر به اسلام محافظه‌کار روی آورده است ۵ سال پیش نیز از تمایل خود برای اعمال قوانین شریعت خبر داده بود.
از سوی دیگر اعلام این خبر، و به‌ویژه تمرکز آن بر همجنس‌گرایان سبب وحشت گروه‌های حامی حقوق بشر شده است. عفو بین الملل از برونئی خواست اجرای مجازات‌های تازه را که «عمیقا ناقص» اند «بی‌درنگ متوقف» کند.

ریچل چوا هاوارد،‌ نماینده عفو بین‌الملل در امور برونئی نوشت: «تصویب چنین قوانین غیرانسانی‌ و بی‌رحمانه‌ای به خودی خود هراس‌انگیز است.» و افزود برخی از این موارد «نظیر رابطه جنسی میان همجنس‌گرایان بالغ، و با رضایت طرفین اصلا نباید به هیچ‌ وجه جرم تلقی شود.»

برونئی تا ۱۹۸۴ مستعمره بریتانیا بود و پیش از این نیز همجنسگرایی در این کشور مشمول زندان می‌شد اما از این پس همجنسگرایی در کنار لواط، زنا و تجاوز در این کشور حکم اعدام دارد. نوشیدن الکل حرام است و عدم حضور در نماز جمعه و بچه‌دار شدن بدون ازدواج زندان و جریمه دارد.

احکام اسلامی در برونئی تنها در مورد مسلمانان اجرا می‌شود که دو سوم جمعیت این کشور را تشکیل می‌دهند.
جستجو در سایت
تبلیغات
درباره ما

مجله اینترنتی دیپروتد نشریه مجازی بر بستر اینترنت به مسائل آموزشی و مقالات پیرامون کسب وکار های نوپا یا استارت آپ ها و سبک زندگی است فعالیت و محتوای مطالب ارائه شده در سایت همه بیشتر در حوزه مدیریت، کارآفرینی ، روانشناسی ،اقتصادی و فناوری اطلاعات است نام اصلی دیپروتد "ریشه های عمیق " با مجوز رسمی از هیات نظارت برمطبوعات مشغول به فعالیت است

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید