مجله اینترنتی دیپروتد

ریشه های عمیق اجتماعی و اقتصادی

11/3 1397
مهارت های ارتباطی ، آسیبی که امروز گریبان گیر همه خانواده ها در دنیا است


 معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری تصریح کرد: آسیبی که گریبان گیر همه خانواده ها در دنیاست ، مهارت های ارتباطی است و مشکل اختلال ارتباطی به نهاد خانواده در دنیا آسیب می زند.


معصومه ابتکار ، معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری ، در دومین مجمع ملی سازمان های مردم نهاد جوانان کشور در تالار برق با بیان اینکه وقتی از جوانان سخن می گوییم صحبت از استعداد ، خلاقیت ، نوآوری ، جسارت ، حق طلبی و آزادگی است ؛ افزود: یکی از کارهایی که در معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری دنبال می کنیم ، موضوع گفتگوی بین نسلی است.

وی از طرح گفتگوی ملی خانواده هم خبر داد و با بیان اینکه خانواده مهترین نهاد انسانی است اما دچار آسیب های مختلفی است و شاید یکی از مهم ترین آسیب ها ، آسیب اقتصادی ، اشتغال و اعتیاد است.

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری ادامه داد: آسیبی که گریبان گیر همه خانواده ها در دنیاست ، مهارت های ارتباطی است و مشکل اختلال ارتباطی به نهاد خانواده در دنیا آسیب می زند که یکی از راه ها گفتگوی بین نسلی است و اینکه چگونه می توانیم این فاصله را کاهش بدهیم.

وی ادامه داد: نسل جوان می گوید دیده و شنیده نمی شود و تلاش این است گفتگوی بین نسلی را با مهارت های صحیح برقرار کنیم و جوانان در این زمینه نقش دارند ؛ علاوه بر این ، توان افزایی سازمان های مردم نهاد را در حوزه معاونت زنان و خانواده دنبال می کنیم که حدود ۲ هزار و ۷۰۰ سمن داریم و بسیاری از آنها در حوزه زنان و جوانان هم پوشانی دارند.

ابتکار با بیان اینکه در استان کرمان سمن های فعالی داریم که سرمایه های اجتماعی ما در کشور هستند ؛ اظهار داشت: توان افزایی تشکل ها در زمینه های سیاست گذاری ، جلب مشارکت بسیج اجتماعی و تحمل نقد و دیده بانی تشکل ها و سمن ها را دنبال می کنیم و این رویکردی است که دولت دوازدهم دارد و باید تلاش کنیم صدا و انتقادات جوانان را بشنویم.

وی به حضور یک خانم در مجمع ملی سمن های جوانان کشور هم اشاره و بیان کرد: رییس جمهور می گوید ۳۰ درصد از فرصت های مدیریتی به بانوان داده شود ؛ موانع زیادی برای حضور و مشارکت سیاسی و اجتماعی زنان داریم و باید فرصت قائل بشویم و به خانم ها فرصت داده شود که در بسیاری از زمینه ها پیش می افتند زیرا خانم ها بسیار خوب کار می کنند و امیدواریم عدالت جنسیتی و نگرش متعادل نسبت به زنان و مردان در حوزه جوانان را نیز ببینیم.

مسعود سلطانی فر ، وزیر ورزش و جوانان هم وزیر ورزش و جوانان از ۹۰ خانه فعال جوان در کشور خبر داد و افزود: از ابتدای امسال تاکنون سیستم بانکی کشور ۸۸۰ هزار فقره تسهیلات قرض الحسنه ازدواج پرداخت کرده که با پرداخت ۱۰۵ هزار مورد دیگر تا پایان سال جاری این عدد ۱۵ هزار میلیارد تومان خواهد رسید.

در سفر ابتکار به کرمان ، مرکز رشد و شتاب‌دهی کسب و کار بانوان کرمان در محل پارک علم و فناوری استان افتتاح شد.

منبع : شبستان
لینک :
کد مطلب: 9265
تاریخ و زمان انتشار: 3 بهمن 1397, 00:51
واژگان کلیدی:
پیوند کوتاه نوشتار:
https://deeprooted.ir/9265
نوشتار های پیشین نویسنده:
 • برای عبور از شرایط دشوار کشور نیازمند تعقل، نوآوری و خلاقیت هستیم
 • اینستاگرام مداخلات جهانی را هدایت می‌کند
 • نمی توانیم زندگی مردم را از تحولات فناوری و ارتباطی جدا کنیم
 • شناخت درست و فرهنگ سازی، تنها راه مدیریت و پیشگیری از مشکلات فناوری
 • سلطان چک
 • آیت الله هاشمی شاهرودی دار فانی را وداع گفت
 • زلزله کرمانشاه را لرزاند - آخرین وضعیت
 • زمین‌لرزه ۷.۳ ریشتر غرب‌کشور
 • مهارت های ارتباطی آسیبی گریبان گیر همه خانواده ها

  ارسال نظر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  دو کلمه نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید: *
   
  سمت نو
  اخبار

  رویدادها
  کسب و کار های نوپا

  TED

  معرفی کتاب

  سبک زندگی

  معرفی سایت