مجله اینترنتی دیپروتد

ریشه های عمیق اجتماعی و اقتصادی

11/4 1397
الزامی بودن ارائه طرح دقیق فنی از شبکه رادیویی برای دریافت پروانه شبکه رادیویی اختصاصی؛ ارائه طرح دقیق فنی از شبکه رادیویی الزامی است
معاون امور رادیویی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: متقاضیان تاسیس و بهره‌برداری از شبکه‌های رادیویی اختصاصی باید طرح دقیقی از شبکه رادیویی مورد نظرشان مبتنی بر نرم‌افزارهای محاسباتی و طراحی شبکه ارائه کنند.

نسترن محسنی معاون امور رادیویی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با اشاره به محدود بودن منابع فرکانسی قابل بهره‌برداری در هر نقطه جغرافیایی و تعدد متقاضیان استفاده از این منابع به ویژه در مناطق شهری و صنعتی اظهار کرد: واگذاری استفاده از هر فرکانس به یک بهره‌بردار در یک محل، نه تنها امکان واگذاری مجدد همان فرکانس در آن محل را غیرممکن می‌کند بلکه واگذاری فرکانسهای مجاور را نیز با دشواری‌های فنی روبرو می‌کند.

وی افزود: به منظور جلوگیری از هدر رفت منابع فرکانسی و ایجاد هزینه‌های اضافی، منابع فرکانسی مورد تقاضای شبکه‌های رادیویی باید در حد نیاز آن شبکه‌ها تنظیم شده و از ایجاد تقاضاهای غیرضروری خودداری شود.

محسنی تاکید کرد: متقاضیان دریافت و توسعه پروانه‌های رادیویی از رگولاتوری، قبل از ارسال تقاضاهای خود باید طرحهای فنی شبکه‌های رادیویی خود را از جنبه‌های پوشش رادیویی و ترافیکی با استفاده از نرم‌افزارهای طراحی و نقشه‌های سه بعدی زمین تهیه کرده و همراه با سایر مدارک مورد نیاز به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ارسال کنند.

معاون امور رادیویی رگولاتوری درباره ویژگیهای طرحهای فنی ارسالی تصریح کرد: در این طرحهای فنی باید مشخصات رادیویی فرستنده‌ها شامل فرکانسهای مورد نیاز و پهنای کانال رادیویی، ارتفاع و بهره توان آنتن‌ها، محل و توان رادیویی فرستنده‌ها و حساسیت گیرنده‌ها مشخص یا محاسبه شده و پس از دریافت پروانه نیز رعایت شود.

محسنی بیان کرد: اگر پس از صدور پروانه ایستگاههای رادیویی مغایرتی بین مشخصات فنی ایستگاه با مشخصات درج شده در پروانه رادیویی ایستگاه وجود داشته باشد رگولاتوری با استناد به ماده ۵ قانون بی‌سیم‌های اختصاصی و غیرحرفه‌ای می‌تواند از فعالیت ایستگاه جلوگیری کرده و یا پروانه فعالیت اپراتور را لغو کند.

وی درباره متقاضیانی که نمی‌توانند طرحهای رادیویی مورد نظرشان را مبتنی بر اصول فنی کارآمد تهیه کنند، گفت: این دسته از متقاضیان می‌توانند از ظرفیت شرکتهای دارای پروانه ارایه خدمات مشاوره و طراحی شبکه‌های ارتباطات رادیویی که اطلاعات آنها در پایگاه اینترنتی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی درج شده استفاده کنند.

منبع : مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات
لینک :
کد مطلب: 9232
تاریخ و زمان انتشار: 4 بهمن 1397, 15:48
واژگان کلیدی:
پیوند کوتاه نوشتار:
https://deeprooted.ir/9232
نوشتار های پیشین نویسنده:
 • نمی توانیم زندگی مردم را از تحولات فناوری و ارتباطی جدا کنیم
 • شناخت درست و فرهنگ سازی، تنها راه مدیریت و پیشگیری از مشکلات فناوری
 • زلزله کرمانشاه را لرزاند - آخرین وضعیت
 • کودک آنلاین جشنواره ای برای ایجاد فرصت های نو
 • ضعف مشاوره ای، عامل نابودی 90 درصد کسب و کارهای نوپا
 • زمین‌لرزه ۷.۳ ریشتر غرب‌کشور
 • شناسایی ۸هزار کانال تلگرامی ضدامنیت ملی
 • بزرگ‌ترین هک‌های تاریخ آی‌فون
 • الزامی بودن ارائه طرح دقیق فنی از شبکه رادیویی

  ارسال نظر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  دو کلمه نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید: *
   
  سمت نو
  اخبار

  رویدادها
  کسب و کار های نوپا

  TED

  معرفی کتاب

  سبک زندگی

  معرفی سایت