سارا خادم الشریعه نایب قهرمان جهان شد

سارا خادم الشریعه نایب قهرمان جهان شد
 افتخار بزرگ براى دختر شطرنج باز ایران سارا خادم الشریعه نایب قهرمان جهان شد

دختر شطرنج باز ایرانى مدال نقره مسابقات قهرمانى جهان را از آن خود کرد.

 رقابت‌های شطرنج قهرمانی جهان به میزبانى روسیه در چند روز اخیر در جریان بود و امروز دور نهم تا دوازدهم بخش سریع بانوان انجام شد.


سارا خادم‌الشریعه توانست با کسب ۹ امتیاز از ۱۲ امتیاز کل، به مدال نایب قهرمانی این مسابقات برسد و جایزه ٢٥ هزار دلارى را مال خود کند.

خادم‌الشریعه در این روز در دور نهم مقابل استفانوا بلغارستانی، قهرمان سابق بانوان جهان با ریتینگ ۲۴۶۶ و در دور دهم مقابل ماریا موزیچوک اوکراینی با ریتینگ ۲۴۹۳ به برتری رسید. او در دور یازدهم مقابل ونجون جو چینی با ریتینگ ۲۵۸۴ و در دور دوازدهم و پایانی برابر شونگیی تان چینی با ریتینگ ۲۴۴۲ به تساوی رسید.

ونجون جو چینی با ۱۰ امتیاز و الکساندرای روسی با ۹ امتیاز در رده های اول و سوم ایستادند.سارا سادات خادم‌الشریعه به مقام دوم رقابت‌های شطرنج سریع قهرمانی جهان دست یافت.
سومین روز از رقابت‌های شطرنج قهرمانی جهان امروز در روسیه پیگیری شد که در پایان بخش بانوان سارا سادات خادم‌الشریعه بانوی کشورمان با کسب 9 امتیاز به مقام نایب قهرمانی دست یافت و بر سکوی دوم ایستاد.

در پایان رقابت‌های بخش بانوان «جو ونجو» از وین با 10 امتیاز قهرمان شد و «الکساندرا گوریاچکینا» از روسیه با 9 امتیاز در رده سوم قرار گرفت.

پیش از این هیچ شطرنج بازی از ایران نتوانسته بود در بخش بانوان به نایب قهرمانی برسد.


 همه قهرمانان بزرگ دنیا در روسیه حاضر بودند
خادم‌الشریعه: خودم هم فکر نمی‌کردم مدال بگیرم!

دختر شطرنج باز ایران بعد از کسب عنوان نایب قهرمانی جهان عنوان کرد خودش هم چنین انتظاری از خودش نداشته است!
سارا خادم الشریعه که در چند سال اخیر به عنوان شگفتی ساز شطرنج ایران شناخته شده، بعد از طی کردن دوره افت خود دوباره به اوج برگشته و شب گذشته در مسابقات جهانی روسیه موفقیت بزرگی را به دست آورد.


دختر شطرنج باز ایرانی در بخش سریع رقابت های جهانی به میزبانی سن پترزبورگ موفق شد با ۹ امتیاز از ۱۲ امتیاز مجموع به عنوان نایب قهرمانی برسد و مدال نقره را برای خود کند. او همچنین جایزه دلاری این مسابقه را هم به دست آورد.


سارا خادم الشریعه درباره کسب این عنوان به "ورزش سه" گفت: «من در رده بندی اولیه مسابقات در رتبه بیست و پنجم قرار داشتم و شاید خودم هم فکر نمی کردم بتوانم مدال بگیرم. ۲ سال قبل در این مسابقات چهارم شده بودم و در این دوره هم هدفم حضور در جمع ۱۰ نفر برتر بود. با توجه به جوایز دلاری و خوب مسابقات همه قهرمانان نامدار شطرنج دنیا حاضر بودند. در نهایت خدا را شکر که توانستم به مدال نقره برسم.»


وی همچنین می افزاید: «طی امروز و فردا هم بخش برق آسای مسابقات برگزار می شود که باید تمرکزم را روی این رقابت بگذارم. جوایز این بخش هم مثل بخش سریع است و در مجموع ۲ بخش هم رده بندی صورت می گیرد.»جستجو در سایت
تبلیغات
درباره ما

مجله اینترنتی دیپروتد نشریه مجازی بر بستر اینترنت به مسائل آموزشی و مقالات پیرامون کسب وکار های نوپا یا استارت آپ ها و سبک زندگی است فعالیت و محتوای مطالب ارائه شده در سایت همه بیشتر در حوزه مدیریت، کارآفرینی ، روانشناسی ،اقتصادی و فناوری اطلاعات است نام اصلی دیپروتد "ریشه های عمیق " با مجوز رسمی از هیات نظارت برمطبوعات مشغول به فعالیت است

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید