مجله اینترنتی دیپروتد

ریشه های عمیق اجتماعی و اقتصادی

دسته بندی
دیپروتد دورنما دیپروتد راهکار و ترفند استارت اپ علوم اخبار دانش رویداد کتاب خوانی


آگهی
فروشگاه اینترنتی صنایع دستی صبنگو
مطالب
08/23 1397
ناشران به سراغ اساتید معروف می‌روند

ناشران فعال در فضای نشر به دلیل شرایط اقتصادی سراغ اساتید معروف می روند و توجهی به دانشجویان و چاپ آثار دانشجویی ندارند.

 به گزارش دیپروتد نقل از باشگاه خبرنگاران جوان تقوی گفت: ناشران فعال در فضای نشر به دلیل شرایط اقتصادی سراغ اساتید معروف می روند و توجهی به دانشجویان و چاپ آثار دانشجویی ندارند.

عادل تقوی رئیس سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی در بیست و پنجمین نشست خبری جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی که در جهاد دانشگاهی برگزار شد، اظهار کرد: مراسم اختتامیه این برنامه در تالار فردوسی دانشگاه تهران برگزار می‌شود، این جشنواره با شعار ربع قرن با دانشجو با اعلام فراخوان در دانشگاه‌ها و فضاهای مرتبط با دانشگاهیان از 15 فروردین امسال تا 15 تیر آغاز و آثار دانشجویان دریافت شد.
ارسال  631 اثر به جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی
وی افزود: به طور کلی 631 اثر به دبیرخانه جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی ارسال شده است، این آثار طی 4 مرحله به کمک موسسه خانه کتاب داوری شده است، 29 اثر دانشجویی از جمله آثار برگزیده شناخته شده که از آنها تقدیر خواهد شد.

دبیر اجرائی جشنواره  ملی کتاب سال دانشجویی گفت: محدودیتی در زمینه دریافت آثار نداشتیم و دانشجویان می توانستند از تمامی دانشگاه‌ها آثار خود را ارسال کنند، 50 درصد آثار در حوزه علوم انسانی بوده است، همچنین 25 درصد آثار در حوزه پزشکی، 8 درصد در حوزه هنری بوده است.

وی بیان کرد: تنها 4 درصد آثار کمتر از آثار سال گذشته بوده است. در این جشنواره ما 660 آثار از دانشجویان دریافت کردیم با توجه به ارزیابی هایی که انجام شد، امسال با افزایش کیفیت آثار دانشجویی و با کاهش کمیت در برخی دیگر مواجه بودیم. امسال بیشترین آثار در حوزه تالیف بوده که این رقم حدود 66 درصد و 36 درصد نیز در بخش ترجمه بوده است.

تقوی افزود: 74 درصد آقایان و 26 درصد خانم های دانشجو آثار خود را به این جشنواره ارسال کرده‌اند و بیشترین آثار ارسالی از مقطع دکتری بوده است، بیشتر آثار ارسالی از دانشگاه های دولتی  برابر 453 اثراست، 83 اثر از دانشگاه اثر، 60 اثر از طلاب و حوزه علمیه بوده است.

رئیس سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی گفت: بخش های ویژه ای در این جشنواره در نظر گرفته ایم که یک بخش ویژه در گروه انسانی اسلامی با مشارکت دانشگاه امام صادق(ع) برگزار شده است و بخش دیگر نیز در حوزه فرهنگ عمومی شعار سال و غیره را شامل می شود.
ناشان به آثار دانشجویی توجه ندارند

وی اضافه کرد: ناشران حاضر در فضای نشر به دلیل شرایط اقتصادی سراغ اساتید معروف می روند و توجه ویژه ای به دانشجویان و چاپ آثار دانشجویی ندارند اما برخی برای انتشار دانشجویان کمک حالشان هستند.

تقوی ادامه داد: ما دو ناشر را به عنوان ناشر شایسته تقدیر معرفی خواهیم کرد و بخشی را با عنوان استاد خادم کتاب  تعریف کرده‌ایم و در آن استادی که نسبت به یک کتاب و انتشار شناخت کافی داشته باشد را معرفی خواهیم کرد، این دوره ما از دکتر رضا داوری اردکانی تقدیر خواهیم کردکه صاحب تالیفات متعددی هستند و کمک حال دانشجویان است و از مروجین کتاب و کتاب خوانی به شمار می روند.

رئیس سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی گفت: ما در بیست و پنجمین دوره جشنواره قسمتی تحت عنوان تقدیر از مولف جوانان داریم که با کمک وزارت ورزش و جوانان برگزار خواهد شد.

وی افزود: در بخش پایانی نیز مولف پر کار را معرفی خواهیم کرد، بحث کیفیت اثر برای ما بسیار مهم است که در این بحث از آن تقدیر خواهد شد.

تقوی بیان کرد: امسال تعداد آثار کم بود و اثری شایسته تقدیر شناخته نشد، ما بیشترین حجم آثاری که در این بخش داشته ایم 15-16 اثر بوده است. امسال ما در بخش خارجی اثر شایسته تقدیر نداشته ایم.

منبع : yjc
لینک :
کد مطلب: 8847
تاریخ و زمان انتشار: 23 آبان 1397, 07:00
واژگان کلیدی:
پیوند کوتاه نوشتار:
https://deeprooted.ir/8847
نوشتار های پیشین نویسنده:
 • دکتر بدرالزمان قریب گرکانی در سن ۹۱سالگی از دنیا رفت
 • برندگان جشنواره وب و موبایل
 • زلزله کرمانشاه را لرزاند - آخرین وضعیت
 • گزیده اقتصادی روزنامه‌ها
 • پخش آنلاین و زنده مراسم های عزاداری محرم در سراسر کشور
 • روز خبرنگار
 • کودک آنلاین جشنواره ای برای ایجاد فرصت های نو
 • در مورد داوری جشنواره وب ایران بدانید
 • آبتین وب فروشگاه اینترنتی قند رژیمی کامور
  ناشران به سراغ اساتید معروف می‌روند
  سمت نو
  اخبار

  رویدادها
  کسب و کار های نوپا

  TED

  معرفی کتاب

  سبک زندگی

  معرفی سایت
  داغ ترین ها