پاسداشت هشتادمین سال ثبت بنای چارتاقی نیاسر
پاسداشت هشتادمین سال ثبت بنای چارتاقی نیاسر پاس‌داشت هشتادمین سال‌روز ثبت بنای تاریخی «چارتاقی» نیاسر، امروز یک‌شنبه ۲۰ آبا‌ن‌ماه در نیاسر برگزار می‌شود. به گزارش مرکز پژوهشی کاشان‌شناسی دانشگاه کاشان، این برنامه با هدف شناساندن اهمیت بنای چارتاقی، تاکید بر حفظ حریم و سامان‌دهی آن و کاهش آسیب‌های فعالیت معادن در اطراف آن

پاس‌داشت هشتادمین سال‌روز ثبت بنای تاریخی «چارتاقی» نیاسر، امروز یک‌شنبه ۲۰ آبا‌ن‌ماه در نیاسر برگزار می‌شود.

به گزارش مرکز پژوهشی کاشان‌شناسی دانشگاه کاشان، این برنامه با هدف شناساندن اهمیت بنای چارتاقی، تاکید بر حفظ حریم و سامان‌دهی آن و کاهش آسیب‌های فعالیت معادن در اطراف این اثر ارزش‌مند تاریخی از ساعت ۱۵ تا ۱۷ برگزار می‌شود.

عباسعلی رضایی‌نیا عضو هیئت علمی گروه باستان‌شناسی دانشگاه کاشان، در این برنامه با موضوع «ملاحظاتی درباره ساختار معماری و کاربری چارتاقی نیاسر» سخنرانی خواهد کرد.

بنای چارتاقی نیاسر که به آتش‌کده ساسانی نیز معروف است، ۲۰ آبان‌ماه ۱۳۱۷ با شماره ۳۱۶ در فهرست میراث ملی آثار تاریخی ایران ثبت شده است.

این همایش به ابتکار خانه کاج و موزه شیبانی و همکاری مرکز پژوهشی کاشان شناسی و معاونت فرهنگی دانشگاه کاشان، شورای شهر و شهرداری شهر نیاسر، اداره میراث فرهنگی کاشان، سازمان های مردم نهاد و رسانه‌های خبری شهرستان کاشان برگزار می‌شود.
جستجو در سایت
تبلیغات
درباره ما

مجله اینترنتی دیپروتد نشریه مجازی بر بستر اینترنت به مسائل آموزشی و مقالات پیرامون کسب وکار های نوپا یا استارت آپ ها و سبک زندگی است فعالیت و محتوای مطالب ارائه شده در سایت همه بیشتر در حوزه مدیریت، کارآفرینی ، روانشناسی ،اقتصادی و فناوری اطلاعات است نام اصلی دیپروتد "ریشه های عمیق " با مجوز رسمی از هیات نظارت برمطبوعات مشغول به فعالیت است

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید