امروز: چهارشنبه، 22 آذر 1396

Deep Rooted Journal

مجله ریشه های عمیق اجتماعی و اقتصادی


09/13 1396
ردیابی کاربران غیر فعال 
گوگل ردیابی کاربران حتی در صورت غیرفعال بودن آیکون مکان‌یابی را تایید کرد


بعد از فاش ساختن این موضوع توسط Quartz که گوگل دست به ردیابی کاربران خود از طریق آنتن‌های بی تی اس می‌زند؛ این کمپانی در واکنش به این موضوع اعلام کرد با هدف افزایش سرعت و عملکرد پیام رسانی دست به این کار زده است.گوشی‌های اندرویدی دست به جمع‌آوری مکان کاربر زده و پس از اتصال کاربر به اینترنت اطلاعات ذخیره شده را به سرور گوگل می‌فرستند. ظاهرا این کار از ژانویه 2007 انجام می‌شود.


این پلتفرم به‌گونه‌ای ساخته شده که می‌تواند کدهای برنامه‌نویسی شده در محیط‌ Swift اپل را هم در اختیار گیرد.
چنانچه این مسئله حقیقت داشته باشد، کاربران جهانی می‌توانند با استفاده از قابلیت مزبور، نه تنها اپلیکیشن‌های iOS را روی سیستم‌ عامل اندروید بکار گیرند، بلکه انتقال برنامه‌ها میان دو پلتفرم را در اختیار خواهند داشت.


به نوشته کوآرتز، حتی زمانی که کاربر مکان یابی را غیر فعال کرده باشد نیز گوشی اندرویدی آدرس نزدیک ترین آنتن موبایل را ذخیره کرده و سپس دیتا را ارسال می‌کند. این کار به گفته سخنگوی گوگل از طریق سیستم سینک کردن شبکه با کد تلفنی هر کشور در کنار کد دیتای شبکه موبایل با هدف اطمینان از ارسال پیام، نوتیفیکیشن‌ها و ... انجام می‌شود.


به گفته این مقام، آنتن‌های موبایل با دریافت دیتا، آن را به سرور گوگل به صورت نوتیفیکیشن ارسال می‌کنند تا در نهایت از رساندن سریع اطمینان حاصل شود.منبع :
لینک :
کد مطلب: 960913733

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
reload, if the code cannot be seen