مجله اینترنتی دیپروتد

ریشه های عمیق اجتماعی و اقتصادی

07/7 1397
استارت‌اپ پزشکی دکتر کجایی؟ برای کسانی که به دنبال راه‌اندازی یک استارت‌اپ جدید و مفید هستند و سرمایه و توانایی لازم را دارند، پیشنهادی داریم: راه‌اندازی شرکت نوپای «دکتر کجایی؟»!هدف از راه‌اندازی این استارت‌اپ دسترسی سریع‌تر و آسانتر و ارزان‌تر بیماران به پزشکان، و نوآوری در درمان می‌باشد.

این ایده نیاز دارد به:

 اپلیکیشن ارتباط دهنده بیمار و دکتر
 خودروهای ویژه برقی
 موتورسیکلت‌های برقی

اپلیکیشن دکتر کجایی؟
در این طرح، اپلیکیشن دکتر کجایی، جای مطب پزشکان و درمان‌گران را می‌گیرد.

مثال یک:
فرض کنید شخصی دچار دل درد شده، از طریق موبایلش روی «دکتر کجایی» کلیک می‌کند و پس از چند پرسش و پاسخ نوشتاری در مورد بیماری‌اش، فهرستی از نزدیک‌ترین پزشکان مرتبط و آماده به مداوا را مشاهده می‌کند و از میان این فهرست یکی را انتخاب می‌کند.

پزشک انتخاب شده، بلافاصله تماس می‌گیرد و چند پرسش تخصصی‌تر را می‌پرسد، اگر با همان پرسش‌ها بیماری و درمان تشخیص داده شود، دکتر نسخه را تایپ می‌کند و در چند دقیقه توسط داروخانه و پیک موتوری طرف قرارداد، دارو بدست بیمار می‌رسد.

درصورتیکه که دکتر لازم بداند به بالین بیمار می‌رود و از نزدیک او را معاینه می‌کند، درمان اولیه را انجام می‌دهد و نسخه و دستورات لازم را سفارش می‌دهد [می‌شود با استفاده از فناوری‌های نوین این موضوع را به حداقل رساند، مثلا استفاده از موبایل‌هایی که فشار خون را اندازه‌گیری می‌کنند یا خون و ادرار را آزمایش می‌کنند]!

مثال دو:
فرض کنید که شخص بیمار دچار دندان درد یا جراحت شده و نیاز به عکسبرداری و ابزار و دستگاه‌های ویژه‌ای داشته باشد که در کیف یک پزشک نمی‌گنجد دارد، در این گونه مواقع، پس از گفتگوی تلفنی بیمار و دکتر، دکتر با خودروی ویژه عازم محل می‌شود. این خودروها می‌توانند بستگی به موارد مختلف به اندازه ون یا مینی‌بوس یا اتوبوس باشند و مجهز به تجهیزات مرتبط برای آزمایش یا عکسبرداری و جراحی و غیره و همراهی افراد متخصص مورد نیاز باشند.

دکترها
مانند هر ایده جدیدی ممکن است که برای بسیاری از پزشکان این ایده دشوار و ناخوشایند بنظر آید و بهتر است فقط با پزشکان و درمانگران جوان قرارداد بسته شود.

برای سرعت عمل در تردد باید پزشکان و درمانگران طرف قراداد، ازموتورسیکلت‌های برقی استفاده کنند که مجهز به چراغ و آژیر باشند.
منبع :
لینک :
کد مطلب: 8041
تاریخ و زمان انتشار: 7 مهر 1397, 07:07
واژگان کلیدی:
پیوند کوتاه نوشتار:
https://deeprooted.ir/8041
نوشتار های پیشین نویسنده:
 • ۱۷ استارتاپ برتر سال ۲۰۱۷
 • برترین استارتاپ‌های یونیکورن نوظهور سال ۲۰۱۸
 • چطور اینفلوئنسرهای هدف خود را شناسایی کنیم؟
 • استارت آپ هایی موفق سال 2017
 • استارت آپ
 • 7 استارتاپ که در سال 2017 با سرمایه کلان از بین رفتند
 • معرفی استارتاپ‌های حوزه حمل و نقل در ایران
 • اولین کلینیک پزشکی علمی-تخیلی جهان شروع به‌کار کرد
 • استارت‌اپ پزشکی دکتر کجایی؟
  دسته بندی: استارت آپ || تگ های مطلب :
  نظرات: 0 1397/07/7

  ارسال نظر

  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  دو کلمه نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید: *
   
  سمت نو
  اخبار

  رویدادها
  کسب و کار های نوپا

  TED

  معرفی کتاب

  سبک زندگی

  معرفی سایت