مجله اینترنتی دیپروتد

مجله اینترنتی دیپروتد

ریشه های عمیق اجتماعی و اقتصادی

یکشنبه، 27 آبان 1397


11/4 1395
دیپروتد راه‌اندازی شبکه اشتراک گذاری جزوات دانشگاهی 
ایده جدید ما راه‌اندازی سامانه‌ای است که دانشجویان بتوانند در آن آخرین و جدیدترین جزوات رشته تحصیلی خودشان را در مقاطع مختلف و در دانشگا‌ه‌های مختلف به اشتراک بگذارند و از محتوای به اشتراک‌ گذاشته شده دیگر کاربران نیز استفاده کنند.
 این ایده کسب‌وکار آنلاین می‌تواند در قالب یک شبکه‌اجتماعی یا پرتال تخصصی اجرا شود و کاربران آن در گروه‌های مختلف خواهند توانست جزوات دانشگاهی دانشگاه‌های مختلف را به اشتراک بگذارند. اشتراک گذاری جزوات دانشگاهی باعث رشد علمی و خلق ارزش افزوده علمی بین دانشجویان خواهد شد. به این شکل دانشجویان یک رشته به جزوات و تحقیق‌های سایر دانشجویان همان رشته در دانشگاه‌های مختلف دسترسی خواهند داشت.

طبق آخرین جستجوهایی که انجام دادیم مدل‌های موفقی از این ایده در خارج از کشور و خصوصا در آمریکا وجود دارد، اما در ایران سایت‌هایی که در این زمینه فعالیت جدی دارند صرفا به کار فروش تحقیق و جزوات می‌پردازند. فروش حق عضویت و اشتراک، فروش مستقیم محصولات دانلودی، ایجاد بازار و فروش واسطه‌ای و درآمد رسانه‌ای می‌توانند مدل‌های درآمد این طرح باشد. این طرح یک بازار گوشه‌ای با مخاطب و جامعه هدف کاملا مشخص دارد اما از نکات بارز و مثبت آن امکان گسترش آن به سطوح مختلف مثل تحقیق و محصولات کمک ‌آموزشی سایر مقاطع تحصیلی است.

پیش بینی شروع بازدهی این ایده از زمان راه‌اندازی حدود شش ماه و از نظر هزینه‌ای در سطوح مختلف و با هزینه‌های کم نیز قابل راه‌اندازی است. از مهمترین فعالیت‌های کلیدی این کسب‌وکار می‌توان به بازاریابی حرفه‌ای اینترنتی و توسعه فنی وب اشاره کرد.


نویسنده اصلی مطلب علی اصغر لطفی مدیر سایت نت استارت

علی اصغر لطفی
منبع : نت استارت
لینک : http://www.netstart.ir/
کد مطلب: 100066
تاریخ و زمان انتشار: 4 بهمن 1395, 21:02
لینک کوتاه مطلب:
https://deeprooted.ir/6
راه‌اندازی شبکه اشتراک گذاری جزوات دانشگاهی
سمت نو
اخبار

رویدادها
کسب و کار های نوپا

TED

معرفی کتاب

سبک زندگی

معرفی سایت