مجله اینترنتی دیپروتد

مجله اینترنتی دیپروتد

ریشه های عمیق اجتماعی و اقتصادی

دوشنبه، 30 مهر 1397


09/26 1396
دیپروتد معرفی استارتاپ‌های حوزه حمل و نقل در ایران
رهسپار راه کاری نوین برای سفری ایمن و ارزان است که به وسیله به اشتراک گذاری وسیله نقلیه در سفر های بین شهری صورت میگیرد. به این روش Ridesharing یا Carpooling گفته می شود.
ارسال آسان اولین سامانه جامع برای حمل کالا می باشد. اپلیکیشن موبایل ارسال آسان، واسطه ای برای معرفی نزدیک ترین پیک موتوری به شما است تا محموله ی خود را به آسانی جابه جا کنید.
مسیر طلایی توانسته است تا با تولید و به روز رسانی نقشه های کامل حمل و نقلی و ترافیکی یکی از شهرهای بزرگ، اولین پایلوت مکانیزه کردن مسیریابی و مدیریت ناوگان پخش مویرگی درایران را پیاده سازی کند. این APP به مخاطبان زیادی خدمات ارائه می دهد مانند تمامی کارخانجات محصولات غذایی، دارویی، شرکت های پستی، سایته ای فروش اینترنتی، شرکت های توزیع کننده محصولات و .... همچنین تمام شرکتهای لجستیکی که در زمینه پخش مویرگی و مدیریت پخش محصولات فعالیت دارند، می توانند مشتریان این برنامه باشند.
سامانه مبین سامانه مدیریت و برنامه‌ریزی یکپارچه ناوگان، به عنوان پایانه مجازی حمل بار عمل می‌کند. این سامانه در شناسایی عوامل حمل همچون شرکت‌های حمل و راننگان و برقراری ارتباط بین ایشان تسهیل ایجاد می‌کند. نوبت‌دهی، تخصیص بهینه منابع و انجام توافق‌های مالی حمل بخشی از وظایفی است که توسط این سامانه صورت می‌پذیرد.
بارسی هم اولین اپلیکیشن تمام هوشمند سفارش پیک موتوری آنلاین است.
توشه کمتر از یک سال قبل راه اندازی شد. این سایت نیز در زمینه  خرید از خارج و همچنین فروش بلیت چارتری فعالیت می کند.
می‌بریم هم  با هدف ایجاد ارتباط بین این افراد و پیشنهاد آن ها به یکدیگر قصد دارد باعث کاهش خودروهای تک سرنشین و کاهش آلودگی و ترافیک شهرها راه اندازی شده است.
بامارو برنامه ای است که از طریق آن کاربران می توانند از کافه مورد علاقه خود سفارش بیرون بر دلخواه خود را بدهند، و هنگامی که به کافه می رسند بدون اتلاف وقت و ایستادن در صف سفارش خود را دریافت کنند.
اسنپ (تاکسی‌یاب سابق) با هدف ارائه‌ خدمات فناوری اطلاعات و نرم‌افزار به کاربران مسافر و راننده در حوزه درون شهری راه اندازی شده است.
کارپینو نیز با هدف دسترسی آسان شهروندان به تاکسی ها در جابه جایی های درون شهری راه اندازی شده است.

نگاهی به اپلیکیشن پیدا کردن جای پارک در کشور فرانسه
در هر صورت پیدا کردن جای پارک نه تنها در تهران بلکه در اکثر شهرهای دنیا یکی از کارهای سخت به شمار می رود. در این زمینه برنامه موبایل Sweetch   به عنوان یکی از پیشگامان پیدا کردن جای پارک در نقاط مختلف شهری بروز و ظهور پیدا کرد. اپلیکیشن Sweetch با شعار فراهم کردن زمینه برای یک «جا به جایی شیرین» در فرانسه شکل گرفت و چندی نگذشت که در میان مردم محبوبیت پیدا کرد. این برنامه به یک ابتکار جالب دست زده است،  کاربران اپلیکیشن Sweetch پنج دقیقه قبل از آنکه به سمت خودروخود حرکت کنند، از طریق این اپلیکیشن آمادگی خود را برای در اختیار قرار دادن جای پارکشان اعلام می‌ کند. در مقابل شخصی که به دنبال جای پارک جدید می گردد نیز از روی نقشه می تواند فضاهای پارک خالی و یا آماده واگذاری را پیدا کرده و  به سمت محل اعلام شده حرکت کند. هر کدام از کاربران در ازای پیدا کردن جای پارک جدید مبلغی معادل پنج دلار را پرداخت خواهند که از این رقم یک دلار سهم توسعه دهندگان اپلیکیشن بوده و چهار دلار به جیب فردی می رود که جای پارک خود را اعلام کرده است!
منبع :
لینک :
کد مطلب: 960926472
تاریخ و زمان انتشار: 26 آذر 1396, 08:11
لینک کوتاه مطلب:
https://deeprooted.ir/472
معرفی استارتاپ‌های حوزه حمل و نقل در ایران

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
دو کلمه نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید: *
 
سمت نو
اخبار

رویدادها
کسب و کار های نوپا

TED

معرفی کتاب

سبک زندگی

معرفی سایت