مجله اینترنتی دیپروتد

ریشه های عمیق اجتماعی و اقتصادی

دسته بندی
دیپروتد دورنما دیپروتد راهکار و ترفند استارت اپ علوم اخبار دانش رویداد کتاب خوانی


آگهی
فروشگاه اینترنتی صنایع دستی صبنگو
مطالب
10/24 1398
فاز دوم پتروشیمی تخت جمشید افتتاح شد
حضورمعاون علمی و فناوری رئیس جمهوری؛
فاز دوم پتروشیمی تخت جمشید افتتاح شد


در سفر معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری به ماهشهر، دومین فاز مجموعه پتروشیمی تخت جمشید با ظرفیت تولید فرآورده‌های گوناگون پتروشیمی افتتاح شد و به بهره‌برداری رسید.
 بندر ماهشهر یکی از بنادر قدیم کرانه خلیج فارس میزبان سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری شد تا زیست‌بوم فناوری و نوآوری با رونق و انگیزه‌ای دوچندان توسعه یابد.افتتاح فاز دوم پتروشیمی تخت جمشید

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری در این سفر یک روزه، فاز دوم پتروشیمی تخت جمشید را افتتاح کرد.

با افتتاح فاز دوم این مجموعه پتروشیمی، علاوه بر افزایش ظرفیت تولید محصولات ، ۴ محصول جدید پتروشیمی نیز به چرخه تولید اضافه خواهد شد. در فاز دوم این مجموعه،  ۵۵هزار تن PBR ، ۵ هزار تن STP ، ۱۸ هزار تن HIPS و ۲۰ هزار تن لاتکس به ظرفیت تولید سالانه افزوده شد.همچنین با حضور معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری از ۱۰ کاتالیست «ایران‌ساخت» رونمایی می‌شود. کاتالیست Revamp لایسنس شرکت «پتروشیمی کارون» با استفاده از نیکل به جای فلزات گران‌بها یکی از این تولیداتی است كه در شركت دانش بنيان اكسير نوين فرآيند آسيا توليد می‌شود. همچنین کاتالیست‌های هم‌رسوبی LTSC و HTSC، متاناسیون و سنتز متانول تولید شده در شركت دانش بنيان گسترش فناوری خوارزمی در این مجموعه رونمایی خواهد شد. کاتالیست سنتز آمونیاک و کاتالیست ریفرمینگ خشک، کاتالیست فرآیند اتیلن اکساید و کاتالیست‌های زیگلرناتا تولید شركت‌های دانش بنيان هلدينگ HNT با همكاری شركت پژوهش فناوری پتروشيمی وارد چرخه صنعت می‌شود.با این اقدام، بخش قابل توجهی از نیازهای صنعت پتروشیمی با اتکا به توانمندی داخل رفع می‌شود.

ستاری در ادامه منطقه ویژه اقتصادی از «پتروشیمی کارون» وشرکتهای دانش بنیان این مجموعه بازدید میکند.در ادامه این سفر معاون علمی و فناوری رییس جمهوری از شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور مستقر در منطقه آزاد اروند بازدید می‌کند. بازدید از مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر نیز بخش دیگری از برنامه‌های این سفر است.این سفر در ادامه سفرهای استانی معاون علمی و فناوری رییس جمهوری انجام می‌شود تا شاهد رونق زیست بوم فناوری و نوآوری در این منطقه باشیم. ستاری در سفرهای استانی خود استفاده از تمام ظرفیت‌های استان‌ها و به خصوص استفاده از نیروی انسانی توانمند و خلاق را مورد تاکید قرار می‌دهد.

منبع :
لینک :
کد مطلب: 9692
تاریخ و زمان انتشار: 24 دی 1398, 20:15
واژگان کلیدی:
پیوند کوتاه نوشتار:
https://deeprooted.ir/9692
نوشتار های پیشین نویسنده:
 • دکتر بدرالزمان قریب گرکانی در سن ۹۱سالگی از دنیا رفت
 • زیست‌بوم دانش‌بنیان پتروشیمی را به صنعتی پویا بدل کرده است
 • گزیده اقتصادی روزنامه‌ها
 • راهی که انتخاب کرده ایم، راه درستی است
 • حمایت از حضور استارتاپ‌ها در تلویزیون توسط توسکا
 • زیست‌بوم دانش‌بنیان در مسیر پیمودن دومین گام انقلاب است
 • ایجاد زیست بوم رونق بخش تولید دانش بنیان
 • شرکتهای دانش‌بنیان و استارتاپها طعم شیرین فناوری‌های هوایی را وارد جامعه کنند
 • آبتین وب فروشگاه اینترنتی قند رژیمی کامور
  فاز دوم پتروشیمی تخت جمشید افتتاح شد
  سمت نو
  اخبار

  رویدادها
  کسب و کار های نوپا

  TED

  معرفی کتاب

  سبک زندگی

  معرفی سایت
  داغ ترین ها